Nástupce SGSII - S5, ONE, Z2, nebo něco jiného ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Ohnivý Fénix 6. 12. 2014 01:51

Zdravím.
Chci vyměnit můj Samsung Galaxy SII za něco novějšího.
Požadavky - kvalitní jemný displej ideálně kolem 5", pod 5" a nad 5,2" už ne.
Android, kvalitní zvukový výstup (zejména na sluchátka),výkonný hardware, obstojná výdrž, použitelný fotoaparát, voděodolnost a použití kovu vítáno. Na nějaké lámání rekordů v Antutu mne neužije.
Cenový limit - ideálně vlézt se do 11 tisíc max 12
Určitě nechci - LG - vadí mi jejich prostředí a hlavně tlačítka na zádech, značkám typu Huawei, Xiaomi, Meizu,.... buď nevěřím nebo se mi nelíbí jejich prostředí. Také nechci Galaxy s4.

V současné době se rozhoduji mezi Galaxy S5, HTC One M8 a Xperii Z2.
Už jsem byl prakticky rozhodnut pro xperii vzhledem k její ceně, baterii a ramce, ale odradily mě zkušenosti uživatelů s přehříváním, praskáním skla, velkým mezerám mezi rámem a sklem, neovoděodolností a šuměním repráku. Představa že po pár minutách už si nic nevyfotím mi přijde úděsná.

U HTC se zase bojím fotoaparátu, opravdu jsou všechny fotky tak hrozné ? Pár recenzí jsem viděl, ovšem každý říká něco jiného. Zde by mi asi ale vadilo pouze zapínací tlačítko na horní hraně. Také absence vodotěsnosti zamrzí. A oproti tomu co umí Xperia Z2 mi přijde zbytečně drahý.

Co se týče galaxy S5. Přijde mi to jako takový plastový chudáček s tradičním rychle se obíjejícím rámečkem a monorepráčkem vzadu. Mám také strach do něj jít z hlediska obavy ze Superamoled displeje, návrat k pentile matici mě moc nepotěšil a bojím se také vypalování. Měl jsem možnost mít pár dní k dispozici Galaxy S4 a ty fialové duchy u menšího jasu například při posuvu v nastavení mne velice iritovaly. Rád bych vyzkoušel IPS displej i na úkor podání černé barvy. Také se bojím jejich tradičního rychle se zasekajícího prostředí. Ovšem zase lehká voděodolnost a a dobrá výbava v čele s foťákem mne lákají.

Velkou roli pro mne hraje cena. Jelikož Xperia Z2 je oproti HTC a Samsungu znatelně levnější.

Jaký máte názor vy ? Je už Xperia Z2 bezproblémová, nebo se stále potýká se stejnými problémy jako při uvedení na trh ?
Vyplatí se jít spíše do výše zmíněné konkurence? Popřípadě zvolit něco jiného ?

Za případné odpovědi předem děkuji.
Ohnivý Fénix
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 12. 2014 02:17

Vzal bych HTC One M8, fotoaparát je dobře použitelný, materiál a zpracování luxusní, přehmátnutí na zapínací tlačítko - bez problému :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 12. 2014 02:27

Ja se taky rozhodoval nakonec mezi S5 a M8. HTC ma bezkonkurenčni rychlost oproti všem founum ktere jsem držel v ruce ale vydrž baterie , ergonomia a displej rozhodly pro S5.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 12. 2014 09:16

Taky bych sáhl po HTC. Líbí se mi zpracování a materiály.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lucass1980 6. 12. 2014 09:59

Nevím, jak dalece spolu souvisí plynulost velké S5 a S5 mini, ale v současnosti používám kombinaci soukromé Mi4 a pracovní S5 mini. Větší rozdíl u cenově podobných telefonů jsem ještě neviděl. Xiaomi - nejplynulejší stroj, který jsem kdy měl, skvělé zpracovaný. Samsung - neuvěřitelně pomalý, v ruce připadá jako plastová hračka pro děti. Tři měsíce každodenního používání obou. Je neuvěřitelné, že Samsung stojí stejně...
Lucass1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeFFyCZ 6. 12. 2014 11:10

Vzal bych buď S4 lte-a(s5 se taky drbe a má stejný HW) nebo ten One...sony bych se vyhnul obloukem.
GeFFyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ohnivý Fénix 6. 12. 2014 21:38

Děkuji. A pokud by jste to měli seřadit od nejlepšího po nejhorší?
Ohnivý Fénix
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 12. 2014 22:05

Osobně odzkoušet nic jineho di nezbyde. Ja jsem třeba rad že Samsung už dnes snad jako jediny stale použiva sentorove tlačitka pod displejem a k tomu jedno HW. Což je pro obsluhu a manipulaci s founem velke plus. Ostatni už přešli na SW tlačitka ktere jsou současti displeje a LG k tomu dokonce přidalo nesmysl v podobě HW tlačitka na zadech. Na což se možna časem i zvyknout da ale ja jsem rad že nemusim. Parkrat jsem to zkoušel a tohle važně ne.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Ohnivý Fénix 6. 12. 2014 22:17

Já jsem za ně na s2 také rád. Ale pořád lepší tato možnost, než ještě kombinace s tím paskvilem od LG.
Jaký je názor po dlouhodobějším používání S5 ?
Ohnivý Fénix
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 12. 2014 22:47

No ja kupoval S5 v době kdy proběhly 2 aktualizace a co se tyče funkčnosti a odladěnosti tak zde nemam vyčitek. Jinak S5 už je v mem podani tak trochu za hranici použitelnosti v jedne ruce a to mam poměrně zlodějske prsty. Velci užitečny je zadni kryt ktery je opravdu protizkluzovy. Ale pozor pouze u černe varianty. U ostatnich už nejsou kryty tak jakoby pogumovane takže je to sice lepši než u většiny konkurence natož u te ktere jsou z kovu ale u te černe je to ještě evidentně lepši. Jinak S5 ma velice dobry přijem jak GSM , GPS tak WIFI anten. Vydrž baterie je sice dobra ale určitě by to mohlo byt lepši. Napřiklad s S5 dam jeden den kdy hraji přes 3h naročnějši hru a do toho nějaky net a samo volani , SMS , synchro. apod. Jedine co je u S5 horši je dilenske zpracovani knk u zadniho krytu. Ten sice zapadne krasně a pevně ale když zatlačiš na prostředek tak je slyšet jak vrže baterka. Takže problem je buď v uchyceni baterky nebo je v mem připadě křiva protože když sejmu kryt tak se mirně vykla.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Ohnivý Fénix 6. 12. 2014 23:03

Aha. Jak je na tom S5 s tou voděodolností ? Zkoušel si něco ?
Známý má také s5 jednou jsem ji měl v ruce a dost vrzala.
Ohnivý Fénix
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 12. 2014 23:12

Ja to osobně ještě nezkoušel a ani nebudu je to pouze pojistka. Muj předchozi foun odešel do věčnych lovišť pravě diky utopeni s tim že par dnu před tim jsem tvrdil jak je voděoddolnost zbytečna. Holt paradox. Jsou ale taci na jednom ze Samsungforum kteři to zkoušeli a bez uhony.
No takže to povrzavani bude asi všude stejne. V tom připadě jedině klasika v podobě podloženi papirkem. Až se mi bude chtit možna vyzkoušim.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Ohnivý Fénix 6. 12. 2014 23:43

Díky.
A co se týče vypalování displeje nebo šedých duchů při posuvu v menu nebo kdekoliv mezi bílou a černou v pořádku ?
Rámeček asi vydrží stejné nic jako na s4 co ?
Ohnivý Fénix
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 7. 12. 2014 00:01

Ja na Amoledech jedu od r.2008 a vypalovani jsem u žadneho founu neměl. Jedine k čemu došlo tak to bylo evidentni sniženi jasu u Nokia N85 a takove jakoby občasne problikavani. Vypalovani se bude zřejmě tykat těch kteři na displeji zobrazuji nějaky stejny staticky obrazek nebo plochu. V tom připadě by mělo pomoci nějaka dočasna změna. Zde to bude asi dost individualni a zaleži na tom kdo jak foun použiva.
Na to že by se měl rameček u S5 loupat , praskat apod. jsem ještě nikde nenerazil. Osobně mam rameček nepoškozeny a to S5 nosim na ostro tzn. žadny obal nebo kryt. S5 mam ale teprve 4 měsice. Co ale par majitelu potkalo tak je utržena krytka USB konektoru ktera stoji nova do 100kč. Ja když na ni kouknu tak je stale jako nova a to včetně tuhosti odklapěni. Foun nabijim cca co 2 dny.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Ohnivý Fénix 7. 12. 2014 00:47

Ok, díky moc. Docela jste mě přesvědčili, tak nějak tu xperii vytěsňuju, ta S5 u mě stoupla v ceně.
Ohnivý Fénix
Junior

Další stránka