Rychlost systému po delším používání

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod D.Francis 7. 12. 2014 00:45

Android lze opravdu zasekat, zvláště u nezkušeného uživatele docela častý případ :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 12. 2014 03:27

tak jako rekneme debian neni linux ale je to linuxova distribuce,tak jako rekneme linux nesmazal windows ale zcela neschopny uzivatel si myslel ze po odpovedi yes mu to bude system vymlouvat,tak zhruba tak se zpomaluje android…
nicmene zbytecna debata sup s nejakym videem primo z wp od mistnich uzivatelu,okamzite nahraji a pastnu nahrany taky z nejz bude jasne,zatez na hrane,hromada aplikaci,zasekanost nula,tovarni rom,cisty android,prumerny stroj.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Reku 7. 12. 2014 07:59

mimonaut a vat - odpovím slovy mimonauta: Protože někteří WP uživatelé si MOC PŘEJÍ, aby měli pravdu, tak podle "přání je otcem myšlenky " - pořád jako kolovrátek opakují myšlenku:
Všechny androidy se sekají.... WP se neseká a podobně.....
Snad aby prosadili více WP, který je stále s pár procenty v menšině. Nebo kdo ví, proč. Nevidí, ale přes to tvrdí - I tobě se telefon s androidem musí sekat, protože MY tvrdíme VŠECHNY. MY víme, že je to vlastnost a podobně. Tato tvrzení mi připomínají komunisty a podobné skupiny, co všem násilím vnucují SVOJI VÍRU, pokud to jen trochu jde. TO NENÍ CHYBA, TO JE VLASTNOST některých uživatelů, hlavně těch s WP ;-) , že mimonaute :-D
Nikoli. Pochopte už konečně, že mě se telefony nesekají. Takže i když nebudu zobecňovat a mluvit za jiné, tak za sebe mohu říci - lžete. A všimněte si, že ja nezobecňuju a nevnucuju nikde slovy VŠECHNY.
Ale JE PRAVDA jedna věc, neinstaluju kde co a nezkouším kde co. Mám svoje aplikce, které přes rok používám a jen sem tam nainstaluju něco nového, případně odinstaluju. Nejsem typ spotřebáka, co musí mít vše za každou cenu. Takže si telefon nezaseru :D
Je dobré nezaměňovat dvě podstatné věci. Android si MOHU **** díky blbě naprogramované aplikaci a zcela otevřenému systému. Ale mám úplnou svobodu se všemi jejími pro a proti.
Na druhou stranu WP je částečně uzavřený systém, který toho hodně ohlídá za mě. Ale zase nemám takovou svobodu a jsem zavislý na tom, jak mě VELKÝ BRATR Microsoft "ochrání " před "zlým světem ", a co mi milostivě povolí. Jinými slovy musím VĚŘIT nějaké firmě a jejímu systému. U Androidu nemusím věřit jedné firmě, ale mohu vzít alternativní romku a mohu věřit někomu jinému.
Stejně tak mohu použít čistý android.
A nebo ti, co vědí do hloubky jako třeba ooooooooo, mohou upravit nebo udělat romku a aplikace.
TAKŽE UČTE SE ROZLIŠOVAT a nepište nesmysly. Když napíšete A, napište i B. Jinak jste nevěrohodní.

Já u OS raději volím úplnou nebo co největší SVOBODU a k tomu OPATRNOST. Chci mít co nejvíc možností, i když k tomu rostou rizika.
Vy jste si taky zvolili své a neberu vám vaši volbu. A dokonce chápu, že pro někoho je lepší Android a pro jiného WP nebo jiný systém.
Samozřejmě, že špehování se dnes těžko vyhne jakýkoli systém, takže vše je jen do určité míry a do úrovně znalostí každého jednotlivce a taky zcela jiné téma.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Presler 7. 12. 2014 10:26

Já bych se tedy neodvážil doporučit Android někomu, komu už se podařilo daný systém zasekat až do stavu nepoužitelnosti. Nejlepší je ten argument s hromadou aplikací ve storu pro Android, které ale dotyční radši nenainstalují, protože se svobodně rozhodnou si systém nezasekat.

Nicméně tvrdit, že všechny Androidy se do roka zasekají je poněkud krátkozraké a možná platí u levných zařízení s nevýkonným hardwarem.

Jestli je jediným problém u té SGS3 zasekanost systému, tak by to snad mohl vyřešit nějaký ten "hard reset". Navíc si po takové operaci člověk uvědomí, co v tom mobilu opravdu musí mít nainstalované a co je jen balast.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 12. 2014 10:32

Mno skoda ze nikdo ale nikdo z wp majitelu nechce moje argumenty rozsekat na prach velmi jednoduše tim pitomym videem .Kde by ukazal jak v zetezi a serii spustenych. aplikací - vim multitasking je v wp spis pro srandu kralikum,nicmene aspon vyhoda v takovem testu,tedy jak by bylo videt ze proste v realny zatezi takze nikoliv jenom pohyb v menu je to superrychlik na rozdil od androida kterej se v polovine zasekne a zasekne a cokoliv mu bude trvat a trvat.
Osobne mam uplne obracenej nazor ,fakt skoda ze do testu se nikomu z evidentne moc dobrych duvodů nechce. :-)
Nicmene chapu,pokud nekdo si mysli ze system jde zasekat pouhou instalaci treba 150 ti app a nechape ze problem neni v mnozstvi ale v tom CO JE TO,ze tentyz efekt zpusobi klidne jedna, tak fakt ti praví s kterejma probirat android..
A ne android fakt nemuze za to ze je kazdyho volba co s nim provede,vcetne tedy vyrobce telefonu.Rika se tomu svoboda volby se kterou rada lidi ma zasadni problem.Velkej vyber - vybrat blbe neni problem.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Reku 7. 12. 2014 10:43

Presler - kdo chce psa bíti, vždycky si hůl najde. Takže vždy mohu jednostranně a zaujatě psát jen jednu myšlenku, která se mi hodí. A nebo napsat pokračování .....
Svoboda je vždy spojena s velkými riziky. Takže souhlasím, že spotřebitelé, kterých je dost, nechť si koupí WP. Budou mít většinou klid. Ne vždy, protože má taky své mouchy i někdy to sekání, byť lháři "všeználci" zde budou nutit jedinou svoji pravou víru, že je vše jinak.
U WP se nemusí tolik využívat myšlení (to bolí) a můžeš instalovat až do zblbnutí. Pokud tedy zase bude co, nebo budeš mít dost peněz na aplikace.
Napsáno tvým stylem - reaguji na tvůj jednostranně zaujatě napsaný příspěvek. Nakonec takhle zaujatě tady argumemtuje většina zastánců WP nebo odpůrců Androidu. Vyberou si, co se jim hodí a vytržené z kontextu melou jako kolovrátek dokola. A tito uživatelé mě od WP a Windows odrazují čím dál víc. Fanatismus není dobrý.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vat. 7. 12. 2014 11:02

reku: precti si ještě jednou můj příspěvek a až do konce, já netvrdím že se všechny androidy sekaji. Sám používám android a jsem spokojenej, ale nemám ofiko romku, protože ta je hrozná, vůbec se to nedá používat a to nemám v telefonu žádný hry a aplikací taky malo. Jenže pro lidí co si koupi telefon třeba do 5000,- ( většinou samsung) je to většinou nevyhnutelny že se začne mobil sekat a oni si neumí nebo nechtějí do telefonu nahrát alternativní rom, pro tom je tu jediné doporučení a to WP. Proto jsem psal buď výkonej android, nebo alternativní rom.
vat.
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 12. 2014 11:09

Promiň, já spíše reagoval na mimonauta a tebe do reakce zahrnul v rychlosti bez velkého přemýšlení. Omlouvám se, moje chyba. Musím se polepšit ......
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 12. 2014 11:50

ja v podstate nereagoval reku na tebe,ale na wp uzivatele.kteri proste porad dokola si pletou vlastnost systemu s nadstavbou a bohuzel vlastní neschopností.Nicmene o kvalite wp svedci neskutecny miliardy co tam microsoft pumpuje,to proste obdobu nemá a vysledek je podíl stejnej jako Blackberry,recenze na prvnich stranach modelů co maji trzní podil snad mensi nez kdejakej cinan a vysledek nula.Pohnojili to a jde v mobilmanii dohledat kdy jsem tvrdil ze Nokia padne a hrobník mobilnich systemu Microsoft utopi spoustu miliard bez sance na to se jenom priblizit k leadrum.
btw a co volba tovarni rom s prakticky cisty android a zjistit ze android neni rovno samsung ?a hele ono to sviha na stroji za 3000 jak z praku…
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod maser1 7. 12. 2014 20:40

Tak nevím, kdo si tu co plete, ale vlastností Androidu je to, že zpracovává rendering UI pouze s normální prioritou, takže ostatní procesy mohou dostat větší prioritu při zpracování, což způsobuje ono známé lagování. Stejně tak nezměnitelnou vlastností je, že aplikace jsou psány v Javě, tudíž je nutné je v reálném čase překompilovat do nativního kódu, což snižuje výkonnost až o 50%, viz srovnání Java a C+/C++ aplikací na PC.

Nejvíc mě ale baví radiči, kteří by objednali čínský Android i své babičce, jelikož za nízký peníz získá dostatečný hardware k rozjetí náročných gamez, stačí jen flashnout ROM z XDA a ještě si ji může upravit dle libosti, namapovat nové funkce a zvýšit tak produktivitu. Android je údajně jediná volba, ovšem když to nefunguje, jak by mělo, pak je vždy na vině uživatel, jelikož si vybral ten špatný telefon (dosaď dle libosti: noname OEM Čínu/Samsung/Sony/Lenovo/Xiaomi atd.), nebo to vlastně vůbec neumí používat.
Nokia 3210 ----------> Acer Liquid Z630
maser1
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 7. 12. 2014 21:01

Kdyby to bylo tak jak píšete, tak většina od Androidu odchází, ale Android si svůj podíl na trhu drží, spíše zvedá.

Každý ať si koupí co mu vyhovuje a nechápu, co se pořád řeší...

Já mám rád Android a jednou za dva až tři roky vyzkouším iOS a podle toho si telefony kupuji. Jestli někomu jinému vyhovuje WP, tak budiž, ale nebudu to někomu rozmlouvat.

Mír :-)
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vat. 7. 12. 2014 21:24

Plno lidi co znam nadavaj na android, ale neodchazej od nej kvuli tomu, ze si mysli ze aby se jim telefon nesekal, tak si musí koupit drazsi telefon. Par lidem uz jsem wp doporucil, nemuzou si ho vynachvalit a netusili ze to funguje jak ma, protoze je od wp prodavači (asi velký profíci) odrazovali.. A kdo se o mobily trochu zajima, tak si nahraje jinou romku a je spokojenej, potom doporučuje android a clovek co si koupi levnejsi android a nic s nim nechce delat, tak se mu zacne sekat..
vat.
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 12. 2014 21:28

maser 1 video,cekam az ho sem frknes,co je dalvik viim,neboj,rikam ze rozdil mezi tvojim videem a mojim bude tak markantni ze uz nikdy nebudes tvrdit ze wp jsou rychly… .sup sup vyved mne z omylu :-)
absolutne nejde o to co kdo pouziva a o to jestli se nekomu seka to ci ono,ja tvrdim ze cistej android s nalozi temer 200 aplikaci pri vytizeni na hrane,kolotoc kdy behem par vterin prolitnu x voleb,spustim x aplikaci z toho jednu ultranarocnou ukaze v plne palbe realitu co laguje nebo nelaguje a jak reaguje na podobnou smrst wp,velmi nevrle…
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Čambus 15. 12. 2014 12:21

Lenovo, co se týče Androidů, na tom není zas tak špatně... furt jsou sice prostory pro lepší optimalizaci, ale to je tak u každého. Základnímu uživateli musí naprosto dostačovat.
Over worked -> Under paid :)
Čambus
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 15. 12. 2014 14:16

Android lze skutečně "zasekat", už jsem se s tím taky setkal. Na vině ale není ani tak systém, jako spíše uživatel, který si tam nahraje kvanta aplikací a balastu. Tyhle aplikace se pak často samy spouštějí na pozadí (typickým příkladem jsou různé messengery, v čele s prasáckým facebook messengerem) a zpomalují tak práci s telefonem.

Řešení je několik:
  • zbytečné aplikace neinstalovat/odinstalovat
  • provést reset do továrního nastavení (když už je mobil silně zabordelizovaný)
  • použít třeba Greenify a vybraným aplikacím zakázat startovat na pozadí
  • jít na to hrubou silou a pořídit si výkonnější mobil.
hekrhy
Junior

Předchozí stránka