Velký displej, kvalitní fotografie a rychlý internet

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tripik 29. 11. 2014 13:43

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem nového telefonu. Požadavky jsou: velký displej, kvalitní fotografie a rychlý internet. Teď mám Nokia C6, ale nějak mi na ní blbne internet (je pomalý a vypína se) Už jí mám 3 roky a chtělo by to změnu. Díval jsem se na LG G2 a Samsung S4, ale dát za telefon 8-9000 se mi zdá dost. Mohl by mi někdo poradit nějakou levnější variantu? Na značce mi až tak nezáleží, jen nejsem zastánce mobilu jako Huawei, Xiaomi, ne kvůli funkčností (o těch telefonech nic nevím), jen jméno značky je jako z tržnice :-)) Mobilům vůbec nerozumím, tudíž uvítám jakoukoliv radu. Díky.
Naposledy upravil myšpulín dne 29. 11. 2014 13:46, celkově upraveno 1
Důvod: upraven titulek
tripik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 11. 2014 14:03

Os Android, WP, Blackberry, velikost displeje min/max, cena max?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tripik 29. 11. 2014 14:30

Os, je to trapné, ale vůbec nevím, netuším jaký je mezi nima rozdíl a jaký bych měl mít. Vzhledem k tomu, že ty dva uvedené tel. jsem viděl ve skutečnosti a velikost displeje se mi zamlouvá. Možná kdyby byl 4,5 palců by nevadilo, ale preferoval bych 5. Cena max je asi kolem těch 8. Jen jsem spíše myslel, jestli nekoupím levnější tel. s podobnými funkcemi jako mají tyhle dva. Nehraju na tom žádné hry, pouze internet.
tripik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 11. 2014 14:39

Na net čím větší displej, tím lépe. LG G2 je výborná volba, ještě se podívej, zda tě zaujme Samsung Galaxy Note3 Neo, Lenovo S860
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 11. 2014 14:46

Opravdu velký 6" displej a přitom ne příliš vysokou cenu má Nokia Lumia 1320. Foťák má průměrný.
Se 4,5" je pořád skvělá Nokia Lumia 925. S 5" bych doporučil Nokii Lumia 830. Obě mají na svoji cenu výtečný foťák.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tripik 29. 11. 2014 14:56

Dobrá, kdybych řekl, že LG G2 je největší favorit, je některý z vámi zmiňovaných telefonu lepší? popřípade v čem.
tripik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 11. 2014 15:02

tripik píše:Os, je to trapné, ale vůbec nevím, netuším jaký je mezi nima rozdíl a jaký bych měl mít.

Android je rozšířenější, nabízí mnoho možností úprav, přizpůsobení, u aplikací nabízí více možností výběru aj. Najdi si na netu rozdíly Android vs. WP

-- 29 lis 2014 15:08 --

SG Note3 Neo má navíc dotykové pero S-Pen k ovládání celého prostředí telefonu a práci s ním. Přečti si nějakou recenzi :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 11. 2014 15:11

LG G2 je velmi slušný telefon, jen nemá výměnný akumulátor a možnost vložit microSD kartu.
Já bych doporučil ještě ty Nokie viz. výše které používají systém Windows Phone 8.1.
Výhoda je stabilní rychlost telefonu i po delší době a větší jednotnost prostředí.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tripik 29. 11. 2014 16:30

Tak jsem se díval na ty rozdíly a recenze Os. Vzhledem k tomu, že nejsem ten co by si stahoval a instaloval nějaké aplikace a zlepšováky, by byl pro mě rozumnější Wp. Ten mají Nokie, nevím proč, ale vzhledově se mi více líbí to Lg. Rozlišení foťáku Nokia Lumia 830- 10Mpix, Lg- 13Mpix. A ještě jeden dotaz, díval jsem se na svůj foťák (Olympus) a ten má 8Mpix. Ty telefony mají kvalitnější foťák? Nebo se to u telefonu a u foťáků bere jinak. No ale zpátky k telefonům, jinak cenově vycházejí zhruba stejně. Ještě jsem se díval a vyčet jsem, že to Lg má nějakou lepší baterku (s delší výdži). To že je tam zabudovaná karta 16Gb mi asi moc nevadí, teď mám v tel. 2Gb a stačí. S tím akumulátorem, to nevím. Takže jsem zase tam kde na začátku. :-)
tripik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 11. 2014 16:47

LG G2 je jeden z nejlepších smartphonu za tu cenu. Má výborný foťák, výdrž baterie, je velmi dobře odladěný :-) Vyšší počet MPx nemusí znamenat kvalitnější foťák. Klasické fotoaparáty fotí lépe než ty u mobilu.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 29. 11. 2014 17:00

Taky doporučím LG G2, zvlášť když je za takovou cenu.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 11. 2014 17:05

Kvůli absenci skotu na paměťové karty bych doporučil 32 GB verzi.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D.Francis 29. 11. 2014 17:12

32 GB verze je u Electroworldu za 8,9tis. a 16GB je v CZ distribuci v podstatě za stejnou cenu. Takže jasná volba LG G2 32GB
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 11. 2014 17:22

Sledovat počty megapixelů nemá příliš cenu. Ono, upřímně, celkově papírové předpoklady jsou dost zavádějící a doporučuji prohlédnout v recenzích fotky z telefonů, popř. najít nějaké srovnání na internetu. Osobně považuji za velkou přednost optickou stabilizaci, kterou ovšem má G2 i Lumia 830 a vyšší. A myslím, že ani jeden z jmenovaných nezklame kvalitou fotografií. Do 10tis. v tomto vyniká už výprodejová lumia 1020.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 29. 11. 2014 20:54

LG G2 vlastním a jsem maximálně spokojen. Fotky jsou špičkové, ale upozorňuji že trvá než mobil zaostří. Hlavně ve tmě dokáže překvapit světlost fotek, ale chce to mít čas fotku vyfotit - na rychlé momentky to není.

U Lumií bych se nebál doporučit ani slabší Lumii 735, fotky má stále velmi dobré (ikdyž počet MPx je nižší, fotky v klidu strčí do kapsy většinu fotek z mobilů Zkové řady od Sony které mají 13 a víc MPx) a o rychlost není třeba se u WP bát.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků