Zkušenosti: tablet Lark Ultimate 7i ? ( Tesco ). Jsou?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod audis 26. 11. 2014 19:01

7", ips, 2gb ram. Baterie 3Ah.

Má to někdo? Zkušenosti? Je display fakt k něčemu,.když je ips a je lepší než tn panely podobně ceny? ? 2 gb ram se projevuje? Prodává se v tescu, nyní cena 1600 kč.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 26. 11. 2014 19:38

Noname z Číny- přihoď Lark do košíčku k nákupu, pečlivě uschovej paragon, aby jsi mohl s dalším nákupem reklamovat :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod audis 28. 11. 2014 23:36

(zkušenosti kurzívou ve všech příspěvcích)
Tak jsem to koupil.

Specifikace: 7", IPS, android 4.4.2, Atom cpu z2520 1,2 GHz, grafika PowerVR SGX 544 MP2, 1024x600, 2 Mpix, 2GB Ram, vnitří pamět 8 GB, frekvence procesoru 800 - 1200 MHz, přední kamera 0,3 Mpix, G-senzor, wifi, bluetooth, baterie 3 Ah

První dojmy (srovnávat budu někde s HTC Evo 3D (dual core 1,2 GB, 1GB ram, IPS, uvedeno na trh cca 2010 jako vyšší třída, Antutu 11000 b. )
- display reaguje okamžitě, bez prodlev
- pozorovací úhly o 1 - 2 třídy lepší nez Evo. I z hodně velkého úhlu barvy degradují jen nepatrně. Při hledání větší degradace pouze v náklonu 89° zjistíte, že už koukáte skrz krycí sklo. Tot vše.
- v češtině vč. qwertz klávesnice. Asi (hledal sjem v nastavení ale neuspěl) nemá již vytvořený slovník pro predikci (ale lze uživatelsky slova vytvářet).
- trocha balastu polských aplikací , málo.
- přiložená nabíječka (2 A) se hodně zahřívá, s mírným sebezapřením lze na ni trvale udržet ruku
- nabíječní nikoliv přes microusb, ale přes jakýsi malý kulatý konektor. :-(
- kontrolka nabíjení je ze zezadu a velmi velmi málo svítí. Při denním světle nebude patrná.
- zadní kryt je matný, vypadá pěkně, kov, nebo jeho zdařilá imitace
- pohyb v menu okamžitý
- občas: když začnu psát, systémový zvuk klávesnice se přehraje až od druhého znaku (třeba se to spraví po restartu, uvidíme)
- po vybalení nešel zapnout, baterie totálně vybitá, chtělo pár minut nabíjet k zapnutí.
- v návodu píšou "nabíjení 4 hodiny, případně déle při používání". Ted po 3/4 hodině a testování má baterie 50 % (třeba se to brzo změní)
- k domácímu wifi jsem se připojil user friendly a napoprvé
- slot pro pamětovku nemá krytku (sami si rozmyslete, zda to je výhoda či nevýhoda)
- minimální jas: k pohodlnému nočnímu čtení by to chtělo ještě malinko snížít, ale hodnotím to jako použitelné (Dobře podle školní stupnice)
- maximální jas: ted večer to oči rozhodně nevypálí. Pro pohodlnou práci bych to při umělém osvětlení dal na 50 %. Uvidíme přes den.
- všechny konektory, tlačítka a sloty jsou na jedné kratší straně přístroje
- Antutu 18000 b.
- hlasitost jediného reproduktoru je pro jednotlivce dostatečná (tj. pokud 10 lidí v pokoji bude normálně mluvit všichni přes sebe, informace sdělovaná reproduktorem bude skoro nečitelná)

PS: udělal bych vám screen obrazovky Device info, ale Power+home nefunguje, nebo to dělám chybně.

edit:
- nenásilné tapnutí a tažení po display je s přepravní folií v 1/2 případů problém. Více info po Vánocích.
- po 1,5 h vč. používání dobito na 75 %
- nabíjecí konektor je zalomený (= vidlička 90°)

edit2:
- po restartu a odstranění přepravní folie tapání na display je přesné a korektní. Prstem ano, nehtem nikoliv (HTC Evo jde ovládat i nechtem pánské délky). Dlouhodbé zkušensoti budou lepší.
- display není vyleštěný, prst po něm spíš drhne než klouže. Je tedy spíše matný než lesklý (bude stejně folie).
Naposledy upravil audis dne 29. 11. 2014 01:02, celkově upraveno 9
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 28. 11. 2014 23:39

Úplná klasika, až se používáním zalomí nabíjecí konektor, tak se to prostě vyhodí do popelnice, prostě stejnej krám jako je Colorovo, LTLM, levné Prestigio, prostě ztráta času a vyhození peněz.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 28. 11. 2014 23:53

vyjadřuju se většinou pozitivně. V čem krám? Globální zkušenosti (ano četl jsem), nebo něco co popisuju? PS: Mám to pro prcka. Mám radost, že jsem i tak zvolil IPS a nesklouznul k TN. IPS bude přínosem při každém použití.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 29. 11. 2014 05:19

Taky nechápu, v čem krám. Pro děti nebo na internet, videa a MP3 je OK a člověk se za ty peníze nemusí bát a přehnaně starat. Prostě poměr CENA versus VÝKON vypadá dost dobře.
Dnes nemá cenu kupovat na výše uvedené použití tablet za 5000 nebo víc. Za dva roky nebo o něco dřív lze opet koupit nový, vybavenější a za stejné peníze.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 29. 11. 2014 11:58

Závěr:
Tažení prstem je nespolehlivé. Taženou např. ikonu často ztratíte. Také na konci tažení často klikne. Zboží vracím.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 11. 2014 12:01

zasadni chyba je nestandartni nabijeni,natolik zasadni že tím zabili řekněme uchazejicí poměr cena vykon,nijak oslnujici ale uchazející.škoda no,kdo někdy měl problem s nestandarnim nabijecim konektorem u OEM,nebo ještě lepe ,přimo s nabiječkou ví o čem mluvím - rozuměj ,nahradní dily nemame,neměli jsme a nebudou...celkem fajn je napřiklad ztrata nabíječky...to jaksi na zaruku taky člověk neuhraje a třeba prestigia některy řady jinak nabijet nešlky - ztrata nabiječky - hodit do koše...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Reku 29. 11. 2014 13:01

Tak mě třeba naopak zaujalo nestandartní nabíjení. V kombinaci s nabíjením přes USB, samozřejmě.
To se dá nabíjet a zároveň do USB dát třeba klávesnici.
Když se nabíječka rozbije a nesežene jiná, tak zbývá stále USB nabíjení. Takové tablety také jsou.
Kdyby alespoň dělali tablety s microUSB+USB nebo dva microUSB......

Holt se musí v té nejnižší cenové skupině pořád hodně vybírat.

Jinak od cca 2200 začínají dobré tablety, například Acer, Asus, Lenovo..... ale jen s jedním USB, ale mají alespoň GPS. Teď byl v akci Acer za 1999 korun i s poštou a měl Intel +1280x720 rozlišení ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 29. 11. 2014 13:23

Jj, ten acer dnes objednán.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 11. 2014 13:56

Reku: v kombinaci… pokud je v kombinaci je to ok,spousta noname nema v kombinaci ale pouze nestandart konektor,nestastniku co takhle naleteli znam celkem dost..
jestli ma ten acer prvni generaci atomu pro mobilni zarizeni 2000 je hranicni cena,pokud s nim kupec bude vyrazet mimo domov at hlida zasuvku kde je,zakladni vlastnost toho intelu je mizerna vydrz,topi tak ze v zime aspon neumrznes.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 12. 2014 11:52

Dnes jsem na tablet narazil v letáku za 1599 v Tescu, uvažuju, že bych ho koupil k Vánocům... použití na jednoduché hry (angry birds), procházení webu, messenger, čtení textů ve vlaku

myslítě, že za tu cenu je to dobrá koupě a bude stačit? Na první pohled mě zarazila 2 gb ram a procesor, který používá i třeba mnohem dražší asus u svých tabletů, slot pro sim nepotřebuju, nižší rozlišení mi nevadí (na čtení jsem používal i 800x480 a problém jsem neměl), tak jestli je to dobrá volba nebo se za podobnou cenu dá sehnat něco lepšího?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 12. 2014 12:09

Výše jsou praktické zkušenosti, jediné v Čr. Doufál jsem, že zrovna na me vadný kus nevyjde. Vyšel. Za ty prachy hardwarové nic lepšího není. Můj kus byl vadný. Všeobecně Levné značky mají vysokou zavadovost.

Bohužel přihodit pár stovek a koupit něco uspokojivého. Já objednal ten Acer. Za rovně 2000 kč snad bude zase příští víkend v elektrowordu. Přes týden ho vyzkouším. Za litr se prostě použitelný tablet koupit nedá .
audis
Junior

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 12. 2014 12:16

Acer iconia tab b1-730 nebo jaky konkretni model by v te akci mel byt?
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 12. 2014 12:30

Ano tento.
audis
Junior

Další stránka