LG G2 či ne?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz



Odeslat příspěvekod kultus 22. 11. 2014 17:21

Lg G2 mam uz od ledna na beznou praci i zabavu je to dobry stroj. Fotak je horsi nez v SGS4 a prijde mi dost pomaly a je jedno jake je svetlo. Na horsim svetle a ve tme je to nepouzitelne. Ostreni je nespolehlive, vystup otresny no asi jako vsude. Navic nevyuziva led diodu pro zaostreni, jen pro foceni. Lidi co ten fotak chvali se na ty fotky koukaji asi v rozliseni 500x500px...teprve ted po instalaci Mi2Raw objevuji skutecne kvality fotaku neprznene SW od Lg. Jen je treba RAW vyvolat na PC, vysledky: nebe a dudy, lepsi fotky nez z fotaku s malyma snimacema (vyjma par kousku co maji taky RAW). Dalsi vec, na kt. jsem uz upozornoval je bug, ktery zpusobuje, ze nejsou napr. cerstve vyfocene snimky videt po pripojeni k PC. Musi se telefon restartovat az pak jsou videt. Reseni: airdroid pres wifi. Po restartu se mi v prvnich dnech stava ze nahle nefunguje az do zamceni/odemceni telefonu dotyk ovladani telefonu. Pak se to uz do dalsiho restartu neobjevuje. V neposledne rade dalsi bug, diky kteremu kdyz nekdo vola telefon zvoni, ale treba i 3 sekundy neni videt kdo vola. Jinak je ale G2 skvely fon s dobrou vydrzi, v 32GB variante mi jako narocnemu uzivateli nechyby ani pamet navic, vykonem moc nezaostava oproti novejsim telefonum, spis jen papirove. Potvrzena je aktualizace na lizatko...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod sflorus 22. 11. 2014 17:32

Na fotky se nedívám v rozlišení 500x500px ale beru ho pořád jako telefon, pokud očekáváš zázraky kup si zrcadlovku, fotoaparáty na telefonu hodnotím v porovnání s dalšími telefony ve stejné cenové kategorii, ve které LG produkuje nadprůměrné snímky.
Další dva bugy posoudit nemohu, používal jsem cloudlyg3 2.0 Rom které tímto problémem netrpěli.

Edit: subjektivně mi přijde že s4 má snímky daleko horší.
sflorus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 22. 11. 2014 17:51

No to je ten problem, lidi se spokoji se vsim pokud je to i vsude kolem i kdyby z toho lezli ho**a. Mozna jsem narocnejsi, ale to jen proto ze vim, co z nich delaji vyrobci a marketing. Mel jsem Sony NEX (APS-C) a ted mam panasonic FZ1000, ktery se oba nekterym zrcadlovkam TK vystupu vyrovnaji. LG ma snad nejhorsi jpeg engine co jsem videl. Dokonce i huawei ve stredni stride ma pomalu hezci fotky. A ze je telefon porad jen telefon? S tim na mne nechod, i ty male snimace a kvalitni optika drazsich modelu mobilu maji na vic nez bezne kompakty. Kdybych sem postl srovnani 1:1 co leze primo z telefonu a co se da obetovanou 1 minutou vytahnout z RAWu asi by ti vypadli kulky z dulku...mozna i odjinud. Uz za dobreho svetla je rozdil markantni, za spatneho jeste vetsi...nevim proc bych nemohl mit dobry fotak i v kapse. Proc asi je RAW podpora v lepsich Lumiich, proc ma i prohnilej iphone uz pres 2 roky podporu foceni do RAWu, proc ma nativni podporu i novy android 5.0?

edit: Zde male ukazky pro srovnani, 100% crop originalnich 13Mpx fotek:jpg z mobilu a jpg z RAWu. A jestli nekdo nevidi ten rozdil, nepomuze mu ani ta zrcadlovka ;)

Obrázek Obrázek
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Aolorn 22. 11. 2014 18:55

Pěkné, pěkné. Skoro se ani nechce věřit, že to pochází z toho samého zařízení. Díky za tip, pro to by se určitě využití našlo.


Ramses: Promiň, nechtěl jsem tě naštvat. Jen mi novost a hliníkovost nepřišla jako až tak výrazný argument, který by tu převážil. Viděl jsem, že píšeš, že máš s telefony Huawei velké zkušenosti, tak jsem očekával trochu podrobnější zvážení výhod a nevýhod navrhovaného modelu. O vylepšení chlazení jsem už něco slyšel, ale nenarazil jsem na moc konkrétních údajů o rozdílech teplot srovnatelných strojů. Nemám sice moc zkušeností s novějšími mobily, ale že telefon se Snapdragonem 410 nepálí tak moc jako telefon se Snapdragonem 800 nepovažuju ani tak za výhodu jako spíš za samozřejmost.
Aolorn

Odeslat příspěvekod sflorus 22. 11. 2014 18:56

Tak po shlédnutí těch dvou fotek zírám s otevřenou pusou, na druhou stranu, sám v podstatě uznáváš že g2 dobrý foťák má, jen ne v továrním stavu. Na momentky si myslím že stačí i tovární aplikace, jenže to opět komplikuje delší doba ostření. Jinak ale celkově je podle mně g2 skvělý telefon, vystřídal jsem hezkých pár telefonů a co se týče těch s androidem právě s g2 jsem byl spokojený nejvíce takže ho s klidem doporučuji dál.
sflorus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michael.zeleny 22. 11. 2014 19:24

Oba dva telefony jsou velmi dobré, záleží na Tvých preferencích hlavně co se týče velikosti. Určitě Ti doporučuji si zajít třeba do showroomu LG na Harfě a porovnat si je oba na místě. Měl jsem G2 a teď mám G3 a na oba telefony dávám velmi pozitivní feedback. Osobně bych šel asi do novější G3
michael.zeleny
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 22. 11. 2014 19:38

Vzdyt jsem to psal uz na zacatku, ze HW je schopny, ale SW stoji za ho*no. Neni treba abys to opakoval jako jasnou vec, kdyz si byl hned na zacatku strasne spokojen s tim co mas a porad si ;) Neprekrucuj to...Bez te aplikace se k lepsim fotkam nedostanes. Nemuzes oddelit SW a HW, takze jestli se bavime o fotaku se SW, ktery pouziva 99% lidi vcetne tebe, tak NE neni dobry...ani nahodou ;) To je jedno, kdo chce at si Mi2RAW nainstaluje, je to na GP...snad az prijde android 5.0 bude diky novem API fotaku ve verzi 2.0 vic takovych aplikaci a pribydou nove funkce.

Podstatne je, ze ikdyz nebudu mit po ruce svuj fotak, prinesu domu fotky blizici se tech.kvalitou za dobreho svetla vystupu profikompaktu (bez odpovidajici HO to je jasne). Vloni jsem primo srovnaval SGS4 a olympus XZ10 jako jeden z nejlevnejsich a nejprodavanejsich profikompaktu a kresba objektivu oproti SGS4 dost zaostavala a to se fotilo do jpgu. Ted jsem srovnaval G2 s velice oblibenym UZ canon SX510 s 12Mpx 1/2,3" CMOS snimacem (bez moznosti RAWu) a G2 ho dost vyrazne porazila i na ISO800...jen kvuli spatnemu SW zpracovani na canone, ktery ale vetsina lidi bere jako dobry.

Je to mocny nastroj a neni problem sopravit i lehce zkazenou fotku ;) Dalo by se rict, ze s podporou foceni do RAWu, ma G2 momentalne jeden z nejlepsich vystupu minimalne co se tyce androidu. Aplikace podporuje jen par Xiaomi Mi telefonu a par stastlivcum s lenovem to funguje, nativni podporu RAWu maji uz jen nove a mozna starsi NEXUSy 4,5,6...sorry za OT ale spousta lidi o tom vubec nevi, snad to ulehci vyber :-P mejte se
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 22. 11. 2014 20:18

Kultus: díky za užitečný tip. Škoda nepodpory G3, zajímalo by mě co se dá z G3 "vyvolat"
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 22. 11. 2014 20:49

Zvraceni? ;-] SRY to jsem si nemohl nechat ujit... :tleskani
A zkousel si to? Ikdyz nejsou telefony Lenovo podporovane, pry to nekdo rozbehal. Bohuzel bude mit vetsina telefonu smulu. Tohle bych ale u G3 neresil, brzy bude mit android 5.0 a tam by to melo s prislusnou aplikaci drive nebo pozdeji fungovat. Zatim funguje "L camera" specialne nazvrzena pouze na Nexusu 6, mozna Nexusu 5 lizatkem...chce to vydrzet. Paradoxne jsem jako majitel G2 s prislibenym Lollipopem, hledal informace o funkcnosti foceni do DNG prave u modelu G3, ktery uz v polsku ma 5.0 mit. Nasel jsem prave zminovanou aplikaci pro G2, Xiaomi Mi2,3...a Oneplus One
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 23. 11. 2014 12:11

kultus 22. 11. 2014 20:49

Ty upravené fotografie 22. 11. 2014 17:51 jsou tvoje?
Nebo jsi to převzal?
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 23. 11. 2014 14:19

https://play.google.com/store/apps/deta ... app.mi2raw
Pro mě určitě zajímavá informace. Díky.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 23. 11. 2014 14:39

Jasne ze moje ;-) cizi vysledky bych si takhle nedovolil propagovat...proc?
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 23. 11. 2014 15:37

Jen pro to, že takové úpravy udělá v JPG fotografii jakýkoliv fotoeditor i ten který je zdarma.
Je to jen dým a hraní si s obrázky.
A ten RAW, tedy surová data ze snímače,je jen moda, jinak je to z mobilu k prdu , nic to nepřinese, kde nic není ani smrt nebere. Nastavení převodu uživatel většinou vůbec nezvládne a když, tak se dostane maximálně na úroveň kvality nastaveného algoritmu v přístroji.

RAW se používá k úplně jiným účelům na velkoformátových snímačích než ty prezentuješ.

Měj se.
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků