Android, DUAL, LTE

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FJakub 3. 11. 2014 18:45

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda by jste mi poradili nějaký Android telefon DUAL (2sim) s LTE.
Cena do 10 000Kč.

Děkuji moc
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 3. 11. 2014 19:24

Pokud chceš z CZ distribuce tak Z3 Dual, ten je ale vysoko nad rozpočtem. Nebo ještě Vibe Z2 Pro, HTC One M8 Dual.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod searcs 3. 11. 2014 19:25

Ahoj Jakube. Doporučil bych ti Sony Xperia M2 Dual. Osobně vlastním normální verzi tohoto telefonu a mohu jen doporučit. Plynulost telefonu je super i při zatížení telefonu a mnoho dalšího. Hlavně po updatu na Android 4.4.2 se výrazně zlepšil fotoaparát. A nyní ho seženeš i za cenu kolem 5 tisíc.
searcs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 3. 11. 2014 19:30

Nejsem si jistý, ale u Dual verze M2 myslím chybí LTE (jako u většiny).
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod searcs 3. 11. 2014 19:32

To Leeroy: ano, pleteš. M2ka LTE opravdu má :). Mohu potvrdit :)
searcs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 3. 11. 2014 19:51

To má, ale jen jednosimková verze, Dual SIM verze LTE nemá:

"Sony is also releasing a dual-SIM, non-LTE variant of the Xperia M2 called the Xperia M2 dual. Both devices will be available in Black, White, and Purple colors, and will launch globally from April 2014."

i dle manuálu na webu Sony není o LTE zmínka oproti 1 SIM verze.

Ani na SonyMobile nic nepíší, u 1 SIM verze opět zmínka je. :-)

EDIT: I GSMArena potvrzuje moje tvrzení - The Xperia M2 Dual has Dual SIM with Dual Call support (but without the LTE connectivity)
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod hanz.cz 3. 11. 2014 20:06

ano, Leeroy se neplete. M2ka single LTE má dual ne :). Mohu potvrdit :)
hanz.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FJakub 3. 11. 2014 21:24

Leeroy, děkuji za nabídku, ale je to hodně nad rozpočet.
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 11. 2014 21:57

Situace je taková, že v ceně do 10k není z čeho vybírat, dualsimy s LTE začnou přicházet na trh příští rok… Kdyby jsi netrval na LTE, tak se podívej na HTC One M7 dualsim
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod BigFoot007 3. 11. 2014 23:23

Nubia Z7 mini alebo Z7 max, obe su to dual simy s LTE...Jedinou nevyhodou je absencia LTE na 800/900 MHz, inak je tam klasicka frekvencia 1800/2100/2600...
Som velmi spokojny uzivatel mini verzie uz 2 mesiace
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 11. 2014 23:30

Ale frekvence LTE 800/900 MHz jsou u nás důležité, bez nich nemá cenu o LTE uvažovat…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Spaidy96 4. 11. 2014 06:02

Taky hledám něco takového ale zatím žádný takoví není. Respektive je ale velmi drahý. Levnější přijdou později ale vše to bude vesměs Čína.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod FJakub 4. 11. 2014 09:05

Děkuji, tak asi zvolím něco jednosimkového a budu mít dva telefony ;)
Díky všem
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 4. 11. 2014 13:55

Já bych počkal aspoň do vánoc a pak vzal nějakou činů kupovanou u nás.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 5. 11. 2014 16:54

Rozsypal se mi mobil a potřebuji náhradu. Požadavky mám totožné jako FJakub, plus slot na paměťovku.
Když jsem začal hledat, tak jsem zjistil, že v nabídce není prakticky nic.
Např na heuréce se po zadání parametrů LTE + dual sim zobrazí pouze 2 mobily ( Z3 a Vibe Z2) a z toho ještě Vibe nemá slot na kartu.
Když člověk mrkne do zahraničních shopů, tak je mobilů o něco více, ale většině chybí pro nás zásadní frekvence, takže je to jako by byly bez LTE. Třeba Nubia vypadá velmi dobře, ale s pásmem 1800MHz se připojíte leda tak v Praze, kde je rychlý net už dávno. Předpokládám, že většina lidí chce LTE jako náhradu za EDGE a k tomu je potřeba 800MHz (900MHz).
Asi jediné co jsem našel je Zopo ZP999 a Elephone P3000(s). Vše čína, ale i s našemi frekvencemi.
První mediatek s LTE byl představen teprve v létě, takže teď se teprve začínají valit první mobily.
Osobně bych mnohem raději Qualcomm.
Nezbývá tedy nic jiného než čekat. Předpokládám, že v příštím roce začne být LTE samozřejmost.
Ohm711
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků