Telefon pro seniora z aktuální nabídky (podzim 2014)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod r4in 2. 11. 2014 17:50

Zdravím, chtěl bych poradit nějaký telefon pro seniora (80 let). Měl by mít velmi jednoduché ovládání, svítilnu, FM rádio bez sluchátek, a tlačítko pro nouzový hovor. Osobně se v téhle kategorie vůbec neorientuju, rád si proto nechám poradit, díky.
r4in
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 11. 2014 17:59

Alcatel OT 2000 nebo Alcatel OT 2001X :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod michalreznar 2. 11. 2014 22:08

Kupoval jsem nedávno starší osobě Alcatel OT2000 a po předchozím Aligátorovi je to výrazná změna k lepšímu a navíc cena 995 Kč a v ceně i stojánek.
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 11. 2014 22:12

Alcatel OT 2001X má navíc foťák, větší inter. paměť a je v nabídce T-mobile za 999kč :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod michalreznar 2. 11. 2014 22:50

to D.Francis: Ten model je lepší to jo, ale ne každý starší člověk uvítá foťák, proto jsem zvolil model 2000.
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 11. 2014 23:23

Já jen, že je ten vyšší model u T-mobile jen o 4kč dražší, ale nevím, zda je v ceně i ten stojánek…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 11. 2014 01:25

michalreznar: hraje FM radio u Alcatelu OT 2000 přes reproduktor, čili bez zapojených sluchátek?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Beavers 3. 11. 2014 07:54

Obecně telefony s FM rádiem používají sluchátka jako anténu, takže by rádio logicky nemělo hrát, pokud tam nebude kabel zasunut a telefon bude upozorňovat, že je nutno zasunout sluchátka. Rádio se vlastně ani nespustí. U mnohých lze ale (s připojenými sluchátky) přepnout na hlasitý poslech. Sluchátka jsou však stále nutná. K některým stačí připojit drátovou anténu či mini teleskopickou anténku se speciálním konektorem, který je malé délky a drží pouze v přírubě samice jacku. Tyto anténky ale nefungují na všech zařízeních. Toto je tedy nutno vyzkoušet v obchodě při výběru telefonu.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 3. 11. 2014 08:53

Alcatrl 1010d je do 400 korun, má svítilnu, je dual sim a rádio jde bez sluchátek a jakékoli vnější antény!
Mám ho, jediná nevýhoda je relativně malý displej, menší baterie tuším 400mAh ale pár dnů vydrží. A má miniUSB a ne microUSB, ale je u něj kabel i nabíječka.

Jinak jsem.měl Samsung E2152 dual sim. Ten má taky svítilnu, výborná výdrž, dostatečně velký displej a ještě se dá sehnat nový v některých obchodech.

A teď dotaz na Alcatel 2000 a 2001X, jak ho tu zmiňujete.
Umí taky rádio bez sluchátek? ?????

-- 3. 11. 2014 09:00 --

Předpokládám, že ten Alcatel 2000/2001 půjde taky bez sluchátek, protože senior telefon Alcatel 282, který máme v rodině, taky jde bez sluchátek.... myslím rádio. Navíc splňuje i svítilnu a to SOS tlačítko, na které jsem v předchozích tipech zapoměl....

-- 3. 11. 2014 09:06 --

Odpovím si sám - podle hodnocení na heurece hraje rádio na Alcatel 2000 i bez připojených sluchátek. Tak na modelu 2001 to bude asi stejné.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michalreznar 3. 11. 2014 11:04

to D.Francis: Ano, hraje.
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NIXON 5. 11. 2014 10:41

Promiň, ale jako zcela zásadní parametr telefonu pro seniora je gps. Ztratí se lese apod a na co ti bude nouzový hovor. V krizových situacích se senior chová hůř jak malé dítě. Já jsem babičce koupil Aligator c200, která má gps.

Zmáčkne nouzové tlačítko a dané osobě dojde přesná poloha a vytočí se hovor na hlasitý odposlech siréna.

Ta poloha je zásadní!!!!!!
Když není gps senzor, tak pak je poloha vypocitavana že síly signálu vysílačů.
. Takže např. Lese se to rozloha 5x5 km.

Docela jsme se zapojili, když nám se ukázala poloha babičky někde na dálnici.

Jinak ta c200 vše co dál požaduje šlo.

-- 5. 11. 2014 10:41 --

Promiň, ale jako zcela zásadní parametr telefonu pro seniora je gps. Ztratí se lese apod a na co ti bude nouzový hovor. V krizových situacích se senior chová hůř jak malé dítě. Já jsem babičce koupil Aligator c200, která má gps.

Zmáčkne nouzové tlačítko a dané osobě dojde přesná poloha a vytočí se hovor na hlasitý odposlech siréna.

Ta poloha je zásadní!!!!!!
Když není gps senzor, tak pak je poloha vypocitavana že síly signálu vysílačů.
. Takže např. Lese se to rozloha 5x5 km.

Docela jsme se zapojili, když nám se ukázala poloha babičky někde na dálnici.

Jinak ta c200 vše co dál požaduje šlo.
NIXON
Junior

Odeslat příspěvekod Sibstr 6. 11. 2014 22:27

Já mohu doporučit Aligator A420 Senior Black + Stolní nabíječka, koupeno před rokem a staříci jsou maximálně spokoleni, dokonce ten telefon nedávno i pochválili, což je co říct, protože zatím na všechno jen nadávali...
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků