Nový phone 5" do 10k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 11. 2014 14:36

Zdar, sháním nějaký spolehlivý tel. do 10.000 kč. Chtěl bych tam mít android,

nyní mám samsung galaxy s advance, už nějakou dobu aktualizován na Jelly bean /což byla chyba, telefon po zapnutí wi-fi je tak 5 min nepoužitelný, protože hledá a popř. stahuje aktualizace a celý je zaseknutý atd./.

požadavky podle důležitosti:
- rychlost systému
- hudba (hlavně na sluchátka, aby byl dobrý a alespoň nějak kvalitnější výstup)
- gps
- normální fotky a video
- baterie
- ideálně s plánovanou aktualizací na android 5
- odolnost

Na tel. Hudba (poweramp), občas video, focení, pár appek (hry mě moc nelákají a v práci se nenudím).

zatím hodně uvažuji o Honor 6 (ačkoliv mi budou asi chybět HW tlačítka), co vy na to? Koukal jsem i na Xiaomi Mi4, ale odradil mě android 4.3 a pár dalších věcí. také Nexus 5 (ale ta baterie...).
http://www.alza.cz/huawei-honor-6-white ... .htm#popis


Díky za radu
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 1. 11. 2014 14:48

V požadavcích máš odolnost a vybíráš telefony, které ji nemají... :) Odolné jsou Xperia Z, Z1, Z2 , SG S4 Active
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 11. 2014 14:56

Proto je odolnost až na posledním místě. jestli sebou švihnu na kole a spadnu na phone, tak jestli mam Xperii nebo honor, tak to asi bude jedno :) sice souhlasím, že voděodolnost by se hodila, pokud by začalo pršet, kámošovi tak odešel samsung galaxy s4, že jsme jeli na kole v dešti a dostala se tam vlhkost. Ale to tak často není a dá se na to sehnat obal, který si stačí přibalit na baťůžku a není problém
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 1. 11. 2014 15:28

Honor 6 vypadá velmi dobře, počkal bych, jak dopadnou odborné testy a recenze. Na LG G2 jsi se díval ?
D.Francis
Uživatel deaktivován


Odeslat příspěvekod vat. 1. 11. 2014 16:08

G2 je super, ale nevím nevím jestli by to byl telefon kterej vydrží při pádu. Přijde mi ze jak ma všude displej, tak prd vydrží. Asi nej bych viděl ty xperie.
ramses33: zkus si tipnout co tím asi D.Francis myslel.... Já vim ze tobě stačí ze je to huawei a je hned nejlepší, i když honor 6 vypadá fakt zajimave..
vat.
Junior


Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 11. 2014 16:21

Na LG G2 jsem koukal, ty zadní tlačítka se mi vůbec nelíbí :/ a už je to 5'2 display, už ta 5palcovka mi příjde velká. to LG je pěkné, ale ty zadní tlačítka určitě chtít nebudu
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 1. 11. 2014 16:29

Viděl bych to na Xperii Z1, Z2 anebo pokud mezi tvé priority patří co nejlepší příjem signálu, podívej se na Huawei Ascend P7
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ramses33 1. 11. 2014 16:35

Sony má otřesný fotoaparát..
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 1. 11. 2014 16:45

yamamoto, bacha na to - menší úhlopříčka neznamená menší telefon.

Třeba zmíněný LG G2 (5.2") je téměř na chlup stejný jako Ascend P7 (5"). Oba jsou to ale skvělé telefony a ani s jedním chybu neuděláš.

Spíš si vyzkoušej telefony v reálu, aby jsi nemusel vracet. Třeba zjistíš (jak sám píšeš že už i ta 5 palcová obrazovka) je dost velká a budeš hledat něco jako Z1 Compact. ;-]
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 11. 2014 16:58

Dík za rady. nad HUAWEI Ascend P7 jsem také uvažoval, ale nevím nevím, jestli právě připlatit a koupit honor 6, kde by měla být i aktualizace na lolipop a jejich UI v3. nebo si koupit o 1k levnější tel., který má také své mouchy (jako třeba, že zadní strana strašně klouže a odolnost je spíše nižší, než normální. navíc často jsem četl, že mají problém s nažloutlým displayem. ale známý ma P6 a uvažuje o koupi p7, osobně se mi design te p6 moc nelíbil, tak spíše bych asi dal přednost tomu honoru. ale je fakt, že bych si měl počkat na recenze a nějaký ten test, než se do toho pustím (pročetl jsem pár topiců na netu a zatím spokojenost).

btw nejhorší věc na tom honor 6 je ta, že jak se googluje, tak tam vyjede spíše kupa HUAWEI honor 6 místo těch, co sháním, to mají trošku blbě vymyšlené.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 1. 11. 2014 17:47

HUAWEI honor 6 je totéž jako Honor 6.

viewtopic.php?f=1934&t=1218464
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 1. 11. 2014 18:16

úplně stejné? já myslel, že to je nějaká upravená verze pro EU, že nám sem nehodí jen tak po půl roce stejný model jako "novinku". nevíte, jak to je s LTE? jestli bude podporovat, co se používá v česku?
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod jarek.hricko 1. 11. 2014 18:17

Zkus popremyslet nad Samsung Galaxy S4. Myslim ze splnuje vsechny body ktere jsi vypsal.
Teda az na tu odolnost :-)
Alcatel OT Max, Alcatel OT 501, Nokia 3310, Nokia 6100, Samsung SGH E 330, Nokia N73, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 5300, Nokia E65, Nokia 5310 XpressMusic, Nokia 5230, Nokia C5 5MP, Huawei Ascend G300
jarek.hricko
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků