LG G3 vs Xperia Z3 compact

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod ramses33 19. 10. 2014 11:42

Spike26
Nabíjení je otázka SW a HW telefonu.
Důležitý faktor je nabíjení 0-80 % .
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod beat 19. 10. 2014 12:30

Se mi líbí, jak tady vždy někdo "vystřelí" nějaký parametr na jehož základě "něco" odsoudí :D

Z3C vydrží zcela bez problému dva dyn běžné práce. Večer přijdu domu, posadím do kolébky a ráno je baterie čerstvá... Neřeším dobu nabíjení.
Pokud tu dobu nabíjení řešit potřebuju a jsem na dně(třeba na dvaceti procentech), posadím telefon do kolébky, zajdu do sprchy.. Vylezu ze sprchy, vezmu telefon z kolébky s padesáti procenty a jdu pryč. I na těch padesát procent mi vydrží déle, než třeba LG G3 s baterií na devadesáti procentech. Že musím LG G3 dát na nabíječku po pěti hodinách surfování na internetu neznamená, že to samé musím udělat i s Xperií. Xperia vyplivne po 12ti hodinách surfování...

Já mám raději telefon, který nemusí být v nabíječce 2x denně krátkou dobu, ale raději 3 hodiny jednou za dva dny.

Spike26: Nabíjecí proud si řídí telefon a přes určitou hodnotu tě telefon nepustí. Takže telefon ti třeba dovolí maximálně 1A proud, a silnější než 1A nabíječka už je ti potom k ničemu.
Příklad - Xperia V - maximální nabíjecí proud kolem 800mA a je jedno, jestli má nabíječka výstup 1.5A

EDIT: Ještě si dovolím jeden drobný dovětek. První(komerční) Li-ion baterii vyrobilo Sony. Myslím si, že zrovna Sony ví, jak se k bateriím chovat a proč se nabíjí rychlostí jakou se nabíjí :-)
Naposledy upravil beat dne 19. 10. 2014 12:41, celkově upraveno 2
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 19. 10. 2014 12:37

Pokud tu dobu nabíjení řešit potřebuju a jsem na dně(třeba na dvaceti procentech), posadím telefon do kolébky, zajdu do sprchy.. Vylezu ze sprchy, vezmu telefon z kolébky s padesáti procenty a jdu pryč.

Takto to má vypadat.... :-]
Pokud nejsi ve sprše dvě hodiny... ;-)
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Lupan01 19. 10. 2014 12:57

Beat
s LG mas osobni zkusenost? Jde mi prave dost o tu baterku, sem mobilni zavislak a da se rict, ze ho porad extreme namaham.
Napr, vytahnu LG G3 rano z nabijecky na 100% a uz v 10.hod-po 5 hod co sem vzhuru je znovu na nabijecce
Lupan01
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 19. 10. 2014 13:12

Lupan01: To mi popis tvoje pouzivani od rano do ty doby nez tu G3ku das do nabijecky...to ji musis "probudit" a 5 hodin koukat na internet, ne? :D vzdyt ja ji mam v praci od 8 do 4, hodne volam, neco hledam na netu, sem tam odepisu na whatsapp, kouknu co novyho a kdyz prijedu v pul 5 z prace, tak mam cca 35-40%... tim teda nechci rict, ze by ta vydrz byla dobra, ale tak spatna taky neni.
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod beat 19. 10. 2014 13:40

Mrazakkuba: U Z3C jsi s tímto využitím přes 70% a tudíž nevadí, že se nabíjí 3 hodiny :-)

Lupan01: Nemám osobní zkušenost s LG G3(dlouhodobější než yzkoušení v obchodě). Ten telefon je mi tak nesympatický, že s ním naštěstí nikdy zkušenost mít nebudu. Ani v obchodě na 100% nefungovala tak základní věc, jako je probuzení poklepáním :-)
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Lupan01 19. 10. 2014 13:49

Rano vstanu, dojdu do prace a temer nonstop internet a clash of clans. Zacinam v 6 a v 10 davam na nabijecku z cca 15% baterky.
Ten telefon se mi libi, e laguje a baterka mi prijde hrozna, proto premyslim o zmene
Lupan01
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 19. 10. 2014 14:43

Z3 Compact má výdrž jednoznačně delší a pokud se ti líbí menší displeje, není nad čím přemýšlet.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 19. 10. 2014 16:02

No mně naštěstí (musim zaklepat) ta G3ka šlape suprově, nelaguje, nerestartuje se a i to poklepání mi funguje, ale jak to tu čtu, tak představa, že mi telefon vydrží dva pracovní dny mě dost láká a začínám o tý Z3C taky přemýšlet. Já telefon v podstatě používám na všechno kromě snad her, na to mám PS4, takže teoreticky dala by Z3C dva pracovní dny s tím, že bych cca 2,5 h volal, 1 h whatsapp, 1,5 h internet, 0,5 h hudba?
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod beat 19. 10. 2014 16:20

Nevím co znamená 1h whatsapp...

Nemohu ještě plně posoudit Z3C, ale Z1C mám otestovánu velmi dobře.
8mi hodinové cestování vlakem, kdy celou dobu poslouchám hudbu(sluchátka), prohlížení webu jede tak 3-4 hodiny(střídavě mobilní data a wifi), sem tam SMS, žádné volání.... sebere v extrémním případě 40% baterie. Hodina volání kolem 10 procent - záleží na signálu.
Z3C zatím vypadá ještě lépe, ale takto detailně ještě otestovanou nemám..

Nevšiml jsem si, že by WhatsApp zatěžoval baterii nějak extrémně více než klasické SMS
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 19. 10. 2014 16:43

1h znamená, že odepíšeš třeba 150x a dohromady to dá hodinu a je jasný, že to bere víc energie než sms, protože to jede přes data, takže to bere zhruba stejně jako FB messenger :)

ale zní to dobře, kamarád má taky Z1C a jemu vydrží třeba i 3 dny, ale on ten telefon nepoužívá zase až tolik...

Ale podle toho co říkáš to zní určitě líp... ještě o tom popřemejšlim, ale ta výdrž je velký plus :)
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 19. 10. 2014 20:54

miromen4 píše:
Tak se omlouvam nevšiml jsem si že se jedna o Compakt.
Každopadně podle odkazu tomu je podstatně dele. Je ale možne že nějaka aktualizace to napravila.
http://www.phonearena.com/reviews/Sony- ... 794/page/4

To by mě zajímali čím to nabíjeli :D Tady se dostali na tento výsledek: http://mobilenet.cz/clanky/recenze-sony-xperia-z3-compact-vybrouseno-k-dokonalosti--17369/2-baterie-a-vydrz-zvuk-a-displej
Já nabíjím obvykle přes noc ale i normálně se rozhodně 4h nenabíjí, to by letěla z okna, přes dok to trvá trochu déle, otestuju to v následujích dnech a své poznatky napíšu do vlákna o Z3C.
Ale i Qualcomm na svých stránkách tvrdí že fci quickcharge z3c má a i na všech fórech mívají normální časy nabíjení, takže ten výsledek phoneareny je pro mě nepochopitelný.

Lupan01 píše:Rano vstanu, dojdu do prace a temer nonstop internet a clash of clans.

Co to je za práci chci taky :D

Mrazakkuba píše:takže teoreticky dala by Z3C dva pracovní dny s tím, že bych cca 2,5 h volal, 1 h whatsapp, 1,5 h internet, 0,5 h hudba?

Já bych řekl že i prakticky ano.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Předchozí stránka