Nexus 5, LG G2,...?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mike75 1. 9. 2014 13:26

Nexus 5 je hrozně křehký, vydrží málo a displej mám dost poškrábáný a dobře nechápu proč? Dost si ho hlídám, předchozí HTC, ani S3 nebyli tak poškrábáný za 2 roky používání, tak jak nexus za 4 měsíce.
Viděl jsem video, kde po malém pádu na dlažbu z metr a půl, šel celý do kytek
Mike75
Junior

Odeslat příspěvekod therage 1. 9. 2014 13:52

Pokud uvazujes nad Z1, tak za sebe mohu doporucit Z1 Compact. Bude to pro tebe nejmensi skok z hlediska uhlopricky displeje a konkurenci valcuje naprosto ve vsem.

Co se tyce vykonu, tak na mem jsem aktualne dosahl 41 500 bodu v Antutu, coz je dokonce o neco vyssi cislo, nez-li v pripade Z2.

Bytelna konstrukce, kvalitni display, po nekolika aktualizacich konecne super fotak. A navic bude pro tebe velkym kladem dlouha vydrz. Lg G2 se muze jit zahrabat. Diky nadstavbe od Sony, ktera patri mezi nejvyladenejsi, je telefon svizny za kazde situace a opravdu je na nem radost pracovat.

Mezi nejvetsi zapory bych zaradil snadno poskrabatelnou zadni stranu (resim gumovym obalem). Dalsi nevyhoda je, ze se na sklenenem povrchu opravdu velmi usazuji otisky prstu. Skoro se to ani neoplati obtirat. Ale zase kdyz si do ruky vezmes Z1/Z1C a nejaky plastak, treba G2, hned se zamilujes :)

Ale chapu, ze jsou lide, co maj radi v ruce padla. Ja mel mesic Z1 a pak sel pryc. Ze zacatku je velky displej super, uzasny a nejlepsi ale za 2 tydny mi to uz lezlo krkem.

Kdybys mel jakykoliv dotaz ohledne Z1/Z1C staci napsat sem nebo SZ.
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfax 1. 9. 2014 14:17

Mě se Z1 Compact líbí po stránce zpracování moc a upřímně řečeno ani kritika na nižší rozlišení displeje není podle mého opodstatněná, v reálu to alespoň tolik "nežere". A od doby super kovového SE P1i který mi sloužil dost dlouho jsem měl plasťáky, nicméně ... co jsem viděl nižší modely Sony ... tak ta nadstavba je dost šílená ... a pak Sony má paměťové karty, kterým bych se rád vyhnul ... nemám s nimi žádné pozitivní zkušenosti (a to jsem nikdy nekupoval noname karty a minimálně class 10). Nicméně máš pravdu ... velikost by mi vyhovovala hodně.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod therage 1. 9. 2014 14:22

Nazoru jsi obdrzel dost, ted uz se musis rozhodnout sam.

Urcite ale skoc nekde do kamenne prodejny a vsechny telefony si osahej osobne. Ony nekdy paradoxne oficialni promo fotky vypadaj hure, nez telefon v realu.

A co se tyce nadstavby, tak na nizsi tride to opravdu neni nejlepsi. Nicmene tam neni Snapdragon 800 :) Za sebe mohu rici, ze system a vlastne jakakoliv prace je naprosto svizna. Nepozoruji sebemensi zpomaleni a uz vubec ne nejake zaseky. Jede to jak nuz po masle.
Naposledy upravil therage dne 1. 9. 2014 14:25, celkově upraveno 2
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 1. 9. 2014 14:23

SE P1i je legenda, také jsem měl… :) Paměť.karty jsou někdy výhodou a nadstavbu Sony můžeš nahradit vlastním Launcherem
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 9. 2014 00:46

Doporučím se podívat na recenze a testy BlackBerry Z30 -za 10k jde o perfektní smartphone... :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod silfax 2. 9. 2014 09:19

Blackberry jsem při výběru zohlednil, byť se mi Z30 nikde osobně nepodařilo osahat, ale za to jsem měl v ruce Z10 a ta na mě po stránce zpracování udělala dobrý dojem. Nicméně měnit OS nechci, byť vím, že to jde přeportovat, ale už to je krok navíc ... a o mnoha překážkách dalších nemluvě (zakoupené aplikace, zakoupená hudba na Google Play a hlavně jsem si zvykl na aplikace bank a tu zrovna portovat ... ?) Přečetl jsem si recenzi a celkem mě mrzí, že nemám tu možnost si jí někde osahat, třeba bych získal pocit, že je to právě to, co hledám.
Jak postupuju tím čtením a poznatky o těch mobilech (G2,N5, Z1 Compact) tak začínám mít dojem, že v každém modelu budu muset mačknout jednou velkou slzu za něco ...
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 9. 2014 10:11

BlackBerry Z30 bude mít od září v nabídce O2, takže snad bude vystaven k vyzkoušení na prodejnách :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod silfax 2. 9. 2014 12:28

Liší se provedení černá a bílá u obou telefonů? Jde mi o povrch, u N5 jsem se dočetl, že ano ... ale nikde jsem neměl možnost toto ověřit.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 2. 9. 2014 14:33

Osobně bych šel do N5 :) momentálně mám N4 a nemohu si to vynachválit, jen pošilhávám po něčem novém a N6 je v nedohlednu. Měl jsem vlajkové lodě různých značek a nakonec jsem zjistil, že nejlépe mi sedí právě Nexus. Ta plynulost systému oproti ostatním se nedá srovnávat a pokud ti na čistém androidu cokoliv chybí, není nic lehčího než to doinstalovat z google play :)
Další věc co bych zohlednil je nová verze Androidu, která má brzy vyjít a N5 ji rozhodně dostane mezi prvními (nejsem si jist, jestli ji oficiální G2 dostane vůbec někdy). Nová verze Androidu krom ještě větší plynulosti systému a nového vzhledu, přinášní například mnohem lepší výdrž baterie :)
Co se týká vzhledu, je to hodně subjketivní. G2 je hodně pěkný telefon, ale ta lesklá záda jsou utrpení. N5 je prostě moderní, strohý telefon, který si na nic nehraje, což se zase líbí mě (ve spojení s novým víc "flat" designem Androidu to vypadá opravdu parádně!).
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 9. 2014 14:47

hrombaba píše:pokud ti na čistém androidu cokoliv chybí, není nic lehčího než to doinstalovat z google play :)

A na ostatních telefonech to nejde? ;-]


hrombaba píše: nová verze Androidu, nejsem si jist, jestli ji oficiální G2 dostane vůbec někdy

Na 99% dostane.

hrombaba píše: Nexus. Ta plynulost systému oproti ostatním se nedá srovnávat

Zkoušel jsem oba, v rychlosti je to vyrovnaný souboj.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 9. 2014 14:56

Když si na Nexuse nainstaluji hodně aplikací ,tak již nemám čistý Android...? :-D Dle mého odzkoušení nemá Nexus5 dobrou ergonomii,má ostré hrany...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod silfax 2. 9. 2014 15:02

No ... u ostatních je problém spíš s tím, co nechceš ... a nejde to dostat pryč (jde, ale ne bez zásahu do systému)

99% ... si věříš a ještě je problém kdy ... dlouhou dobu měla G2 4.2 ... což v té době zdaleka nebyla horká novinka.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 9. 2014 15:19

Už se o tom kdesi psalo, že Android L dostane. Mě je celkem jedno kdy, jestli za měsíc, nebo za 4. Telefon šlape perfektně i takto.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfax 2. 9. 2014 15:43

S těma aktualizacema je to tak, že i kdyby G2jka dostala Android L, tak další již určitě ne. A u Nexusů je to dobrým zvykem držet 18 měsíců, což je doba po kterou mám jistotu, že aktualizaci budu mít. Z vlastní zkušenosti vím, že to funguje dobře, protože jsem s telefonem začal na 2.3 Gingerbread a skončil na 4.1.2 Jelly Bean ... proto to osobně beru jako velkou výhodu. I když uznávám, že pokud někdo točí mobil často, tak je mu to jedno ... mě většinou mobil vydrží 2-3 roky. I toto je důvod mého velkého váhání ... protože jinak bych si bez problémů vzal G2jku. Je lepší v mnoha ohledech, navíc většinou i v těch poměrně zásadních.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků