Mobil za 6-8 tisíc srovnatelný s Galaxy SIII?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Clarkie 2. 6. 2014 21:57

Ahoj, vlastním už asi 3 roky LG Optimus Me, a protože je to s ním většinou o nervy (malý displej, slabý HW), sháním za něj náhradu ve vyšší cenové kategorii. Ale i když vím, že bych pak měl na pár let vystaráno, nechci za mobil utrácet třeba 18 tisíc.

Využití
Internet - textové verze webů, IM
Focení - mobilem zatím moc nefotím (to je šok, že? :-D), ale nerad bych měl úplnou bídu

Minimální požadavky
Displej - 4,3" a HD Ready
Automatická regulace jasu
HW spoušť fotoaparátu
Video - 720p
Vnitřní paměť - 8 GB
RAM - 1,5 GB
OS - Android, Firefox, Sailfish nebo Ubuntu
Dobrá podpora výrobce nebo komunity
Relativně dlouhá výdrž
Nezasekanost
Šifrování dat v telefonu - must-have, kvůli tomu jsem nedávno odmítl Optimus L9 II
Kvalitní konstrukce - ne, že bych dělal crash testy, ale "vrzající plasty" mě v každé recenzi (nejlíp telefonu za 15 tisíc) spolehlivě odradí

Nepožadavky - věci, které hodně lidí řeší, a proto radši explicitně napíšu, že se bez nich obejdu
LTE - k čemu, když mobil.cz omezuje rychlost na 16 kb/s :)
NFC - nástroj velkého bratra
Bezdrátové nabíjení - LOL
Ultrajemný displej vybíjející procesor a vytěžující baterii
9 999 999MPx fotoaparát

Galaxy SIII by mi asi vyhovoval a doprodává se za neuvěřitelných 6 tisíc, ale oficiálně skončil na Androidu 4.3 a s Cyano-KitKatem to prý zatím nevypadá dobře. Zároveň mám obavy z pověstného sekání Samsungů (nechci přejít z total lowendu na 2x dražší stále nestíhající model), ale ojediněle lze v diskuzích narazit na komentáře typu "u mě vše šlape OK". O žádném jiném telefonu, který by +- splňoval požadavky, nevím. Určitě by měl být z české distribuce a nějakého solidního obchodu (ideálně nabízejícím extra pojištění např. rozbití displeje), ale naopak mi nezáleží na značce přístroje. Za relevantní rady budu rád :)
Clarkie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 6. 2014 22:10

Xiaomi Mi2S nebo BlackBerry Z10- nesplňují sice všechny požadavky, ale zatím mě jiný nenapadá...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod domcek 3. 6. 2014 18:28

Vzal bych buď Xiaomi Mi2A nebo Xiaomi Mi2S.

Mi2A máme doma, konstrukce výborná, svižnost ve většině případů bezproblémová (rozhodně lepší než na mojí Xperii V), displej a fotoaparát velmi dobré. Co nesplňují - HW tlačítko na foťák, Mi2A má pouze 1 GB RAM.
Nevím jak je to s tím šifrováním dat, nerozumím tomu...
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 6. 2014 18:42

Šifrování dat má OS BlackBerry :-) Samsung má funkci KNOX u modelů Galaxy S4, S4 Active a Note3
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Clarkie 3. 6. 2014 21:23

Co se týče šifrování, tak jsem myslel, že je to vlastnost Androidu 4.1 a výš. Bohužel ne, o to víc mě překvapilo, že nějaký Samsung za 3 tisíce to zvládal a vychvalované LG L9 ne. U Xiaomi bych to potřeboval ověřit, jinak se mi ten telefon dost líbí a HW tlačítko bych obětoval. Blackberry Z10 se mi nedávno zdálo jako jasná volba, ale na výdrž si stěžuje snad každý. Co si myslíte o Galaxy SIII za 6 tisíc?
Clarkie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 6. 2014 21:43

Galaxy S3 má zde na MM pomerne negativní hodnocení... Vybrat smartphone s dlouhou vydrží je u Androidu problém, záleží na způsobu využití... Extra pojištění displeje nabízí např. Euronics
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod koblih.jr 4. 6. 2014 07:38

Máš plno zvláštních a rozporuplných priorit. Třeba takový HD displej. ANO, kouká se na něj dobře. Při úhlopříčce 4,7".
Ale když sáhneš po 4,5", bude jemnost defacto stejná při qHD rozlišení...
Z praxe pak víme, že při porovnávání není rozdíl znát.

Co takhle LG F6?

-- 4. 6. 2014 07:39 --

P.S.
Na Kasa.cz prodávají za 8999 Nexus5, což je na míru přístroj s podobnými požadavky, myslím.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 6. 2014 08:03

Ohledně výdrže baterie a celkově je lepší volbou LG G2 ale to už jsme mimo cenový limit...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Powerslave 4. 6. 2014 08:06

Výdrž u Z10 je prostě průměrná. Den s tím samozřejmě vydržíš. Jestli nepotřebuješ LTE tak se dá koupit i tato verze. Místo toho můžeš zainvestovat do pamě'tové karty.
NOKIA 7 plus (6 GB)
Powerslave
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 6. 2014 08:29

Místo S3 bych vzal Note2 za 8k :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Whisky 4. 6. 2014 08:38

Jedinou volbou je právě s3. Kvalitní display budeš těžko hledat. Myslím že do 6k je to nejlepší volba.
Whisky
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 6. 2014 08:57

Note2 je ve všem lepší... Ještě bych se podíval na S4 Active
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Rade8653 4. 6. 2014 10:21

S3 je zalagované *****, na to sa vykašli..vzal by som Note 2 alebo Nexusa 5.
MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior

Odeslat příspěvekod Powerslave 4. 6. 2014 10:47

Dovolím si tvrdit, že oproti S3 jsou všechny displeje kvalitní. Ta jejich otřesná PENTILE matice... Když člověk viděl nebo fungoval s lepším displejem, jen těžko si na to zvykne.
NOKIA 7 plus (6 GB)
Powerslave
Junior

Odeslat příspěvekod qepos 4. 6. 2014 11:09

Pokud mate zajem kamarad se vraci v pondělí z Honkongu muze dovezt za 6000KC Xiaomi redmi Note. Octacore 2GB ram ve vsem lepsi nežli S3.
qepos
Junior

Další stránka