Nový telefon za +/- 9 000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wolumak 31. 5. 2014 20:07

beat: už tu nerozebírejme nic co se týče paměti ;) každej má jiné potřeby jak už tady padlo ;) teší mě že na to máš stejný názor ale už dost :) Haníme tu kolegovi příspěvek.

Mischelinka: L2 G2 s 32Gb si myslím je dostačující. Ale pokud jsi toho názoru že tam potřebuješ mít navíc kartu (která celý telefon jen zpomaluje)a nemusel by to být nutně LG určitě se podívej na:

Samsung Galaxy S3 > http://www.alza.cz/samsung-galaxy-s3-ceramic-white-d327474.htm

Acer Liquid E3 > http://www.alza.cz/acer-liquid-e3-cerny-d601766.htm

HUAWEI Ascend G700 > http://www.alza.cz/huawei-ascend-g700-white-d1587051.htm

Samsung S3 je bývalá vlajková loď samsungu tudíž asi nejlepší volba ale určitě bych se nebál značek jako je Huawei nebo Acer jelikož jsou to také kvalitní telefony střední třídy s pěknou výbavou za pěkné peníze. LTE bych zatím vůbec neřešil.
Xiaomi Mi3 16GB Silver
wolumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 31. 5. 2014 20:23

Huawei má nové modely
G 750 s pětia půl palcem a 8 jader
http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-ascend-g750/

pětipalec G 700 nahrazuje G 630 za méně peněz .
http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-ascend-g630/
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 31. 5. 2014 23:46

A co zkusit se podívat na LG G2 mini-je to zmenšená G2 a podporuje paměť.karty :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Pan Kája 1. 6. 2014 01:12

Paměťová karta zpomaluje celý telefon? Ale huš! Kolikrát to ještě budu číst? :-)

Ohledně toho telefonu do 6tis. LG l90 není špatný a nevidím důvod proč do něj nejít. Podobná volba je Huawei G6. Co se týče map, není problém sehnat mapy celého světa zadarmo (například v navigaci MapFactor), nicméně jedná se o OSM mapy, které jsou tvořeny podobným formátem jako wikipedie. Takže jsou sice poměrně dobré, ale nikdo se za ně nezaručí.
Pak je tu Windows Phone, kde jsou here mapy (stejné jako ve starších nokiích). Jen navigace je tu horší, protože neumí průjezdní body. Jak u WP, tak androidu je možnost připlatit si za profesionální podklady (tom tom, navigon..), ale není to vyloženě nutné. U WP bych asi sáhl jen po lumii 925/920, ale to je už bohužel trochu přes limit.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolumak 1. 6. 2014 02:48

to Pája: Osobně s tím zkušenosti nemám jelikož sem microSD (nebo jiné možnosti rozšíření) nepoužíval. Ale co mám známe a chodíme tak na pivko tak mi každý potvrdil že načítání z karty je dost poznat. Ale jak sem napsal osobní zkušenost s tím nemám :)
Xiaomi Mi3 16GB Silver
wolumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 1. 6. 2014 21:05

Od června nabízí O2
Huawei Ascend G6 LTE (novinka) 6 000 Kč
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 1. 6. 2014 22:27

wolumak píše:lol a určitě ji každý den zvládněš poslechnout všechnu.... ftw.... zbytečnost cpát do mobilu takový množství kravin.... smysl slova hafo se dá definovat různě... ty nepoužíváš mobil jako mobil ale jako prostředek na ukázku hudby že ? ... :D
Nejsem debil, abych si každý den předělával hudbu a přemýšlel, na co budu mít zítra chuť si poslechnout.

-- 1. 6. 2014 22:45 --

wolumak píše:proč bych si měl do "telefonu" dávat filmy ? Bože existují tablety, notebooky, netbooky .... proč si tam cpát 30gb hudby když to stejně nikdy neposlechnu ?

wolumak píše:Pochopím příležitostné hraní (gta, virtual box, fifa14 a jiné hry co mají nad 1Gb, ale po dohrání si to tam přeci nebudu syslit ne?)
Bože, existují, notebooky, PC, konzole...proč si tam cpát hry, když to stejně nikdy nezahraju? :mrgreen:



Já například hry nehraju. Na filmy na mobilu taky nekoukám, ale hudbu pouštím z mobilu každý den. Někdy i třeba 10 hodin, když jsem venku na chatě. Rozhodně nejsem poberťák, co poslouchá jednu desku do kolečka do zblbnutí. Mám trošku větší hudební rozptyl a dále, nikdy si jednu desku nepustím víc než jednou za jeden den. A nikdy nevím, co budu mít chuť poslouchat.

Každopádně v době, kdy paměťovky stojí pár šušňů, tak proč výrobci omezují, hlavně své vlajkové mobily (Apple, HTC One, Nokia 1020, 9.., LG G2...) o tuto možnost. Zbytečně si nasírají své zákazníky.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolumak 2. 6. 2014 01:17

martinsip: "Rozhodně nejsem poberťák, co poslouchá jednu desku do kolečka do zblbnutí. Mám trošku větší hudební rozptyl a dále, nikdy si jednu desku nepustím víc než jednou za jeden den. A nikdy nevím, co budu mít chuť poslouchat."

To jsem nevěděl ze "puberťáci" poslouchají jen jednu desku dokola :D Bože.... ještě že nejsem puberťák co poslouchá šmouly na vinylce....
Ach jo muj hudební rozptyl je táááák omezený... za tohle bys zasloužil "tatranku"...

martinsip "Bože, existují, notebooky, PC, konzole...proč si tam cpát hry, když to stejně nikdy nezahraju"

Protože jsou to aplikace do mobilu určene ťunťo...
Xiaomi Mi3 16GB Silver
wolumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 2. 6. 2014 08:59

Je to člověk od člověka, opravdu tato diskuze ohledně paměťovek je zcela z cesty, každý má jinou prioritu. Já osobně si nedokážu představit v dnešní době telefon bez paměťových karet (16GB je opravdu velmi málo), boužel za toto můžou výrobci, kteří si každou prkotinu v telefonu a každé giga paměti navíc nechají zaplatit. Je to schválně, přitom ty částky za implementaci do telefonu jsou směšné. Jen z kupujících dělají pitomce. Dávnou už mohou být telefony s integrovanou RAM pamětí ve velikosti 64GB běžně a více. Potom by se nemuseli řešit paměťové karty, jenže to by zase bylo samosebou špatně pro výrobce atd. Takže je to defakto začarovaný kruh.
6Werewolf6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMI5 2. 6. 2014 10:17

6Werewolf6 : Přesně jak říkáš v dnešní době to není žádný problém ale problém jsou PRACHY :shock: . Vůbec nemusí dělat verze 16 GB ale proč je nedělat když je dají levnější a 32GB dražší a 64GB Nejdražší :D
A už se bude začínat i s RAM začne to LG G3. 16GB 2GB a 32GB 3GB RAM :D
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 2. 6. 2014 13:42

Ahoj kluci,

všem děkuji za rady. Teď už se jen rozhodnout mezi Samsung Galaxy 3 - u něj i trošku vadí, že už ho má sestřenka :roll: a nebo LG Optimus L9 II - u něj se mi líbí, že je hranatější...

Do jiných značek asi jít nechci. Jsem sice zapřísáhlý NOKIÁř, ale když doma máme více Androidu...

K NOKIA se stála dostávají Ovi mapy? Dřív jsem se mobilům dost věnovala, ale přišla práce a zbytek šel stranou takže jsem 100 let za opicema :nenapadne

Domnívala jsem se, že v katalogu mobilů bude stále uvedeno, jestli T9 zkracuje či ne a ejhle tato kolonka už v katalogu ani není... nevím, jak se budu učit psát na klasické klávesnici dvěma palci :oboze
Naposledy upravil Mischelinka.OK dne 2. 6. 2014 13:55, celkově upraveno 1
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 2. 6. 2014 13:51

LG l9 II vypadá hezky v bílé b. :-) A kdyby přece jen Nokii,tak Lumii 920 :-) Nokia má mapy zdarma.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 2. 6. 2014 13:57

Můj nový telefon bude 100000% bílý ;-)

Když už foťák nepřišel včas do prodejny a dostala jsem červený :roll: - za to ale s druhým objektivem téměř bez příplatku - to by odmítl jen blázen - koupili ho ještě za nízké euro takže mi mohli dát luxusní nabídku - stalo se před 2 lety.
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 6. 2014 14:06

K Nokiím už nejsou Nokia mapy ani Ovi mapy, ale teď si nechávají říkat Here mapy. :D
K té T9, tohle bych už neřešil, možností nastavení je mnoho, existuje spousta aplikací jak pro klávesnice tak pro psaní zpráv. U Androidu lze toho nastavit spoustu.

Nechtěla by si spíše Nokii Lumia s WP? Ve verzi WP8.1 ten systém už dost dospěl a aplikací je také již dost. Lumia 920 nebo 925 fotí velmi dobře a Lumia 1020 je nejlepší fotomobil.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 2. 6. 2014 14:07

Nokia 920 se, jak vidím, už neprodává, koukám na 925 :-)
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků