Nové telefony pro rodiče. (5000kč/ks)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mimous 23. 5. 2014 18:00

Zdravím. Dostal jsem za úkol vytvořit výběr telefonů pro rodiče. Cena co nejnižší. Max. do 5tisíc/kus
Aktuálně mají oba tlačítkové Nokie, ale ty už dosluhují a jelikož už se nedá sehnat téměř nic jiného, tak nejspíš budou nahrazeny dotykáči.
Bohužel nemám zkušenost s Lumiemi, ale myslím si, že by to pro ně byla nejlepší volba.
U jednoho z telefonů by bylo dobré, aby jeho display šel ovládat téměř čímkoliv (gelové nehty). Docela mě zaujala Lumia 630. Myslíte, že by to byla dobrá volba?
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 5. 2014 18:10

Tohle je těžké odhadnout. Zkoušeli už dotykový telefon?
Jsou zvyklí na QWERTZ klávesnici? (na WP texty jinak psát nejde)
Já třeba svoji manželku nepřesvědčil používat dotykáč, ani Android ani Lumia 625 jí nevyhovovali i když vzhledem ji ty telefony zaujaly.
Problém s použitím gelových nehtů jsme také řešili.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladin2 23. 5. 2014 18:28

Tezko rict,co by rodičům sedlo ,spis bych řekl lumii 920 nebo 635 ,obojí s LTE a u 920 i s dobrým foťákem.Tady ani nejde o wp ,obojí mají nebo budou mít nejnovější verzi op systemu.Lumie 920 sice stojí více než požadovaná castka ,ale kvalita je vyssi než aktuální cena cca 7000kc a stojí za to aby se jim občas někdy odvdecil .Mel jsem v ruce lumie 630 a 635 je stejná jako 630 akorát ma LTE a oba modely vypadají pekne.Lumia 920 je uz overena kvalita
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 23. 5. 2014 18:53

Máma má nějaký polodotykáč, ale ten display je fakt mizernej. (šlo o to, že byl růžovej a hezkej, vysouvací, jinak je to hroznej krám)
Tátovi se líbí můj iPhone (i ovládáním), ale nevím, kdy budu upgradovat a on si novej kupovat nechce.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beavers 23. 5. 2014 19:04

Nějaký model Nokia Asha by mohl možná vyhovovat. Je to označeno jako polochytrý telefon a vůbec nejsou drahé (kolem 2000).
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 5. 2014 19:25

Jak Lumia 520,tak Lumia 630 maji moznost zapnuti zvysene citlivosti na dotyk. Nejlepsi je nekde vyzkouset nazivo,jak se na tom bude psat. Dobre na psani jsou Nokie s HW klavesnici,jak klasicke,tak qwertz - Nokia Asha 302 a 210 ;)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mimous 23. 5. 2014 19:35

Ta zvýšená citlivost zní dobře.

Ještě mě napadá Nokia 515, to by mohlo vyhovovat. Viděl jsem ji u známého, tak se ho optám na zkušenosti.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 24. 5. 2014 17:41

Zvyknout si na dotyk není tak náročné, dle zkušeností okolí, kteří přecházeli z nedotyku na dotykový vím své. Většina měla obavy, někteří to odsuzovali, ale všichni už dotyk mají.

Myslím. že ta Lumia 630 bude optimální. Má dobrou výdrž a větší displej (oproti 520) se pro začátečníky s dotykem hodí.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 24. 5. 2014 17:55

Nokia 515 je luxusnější,má klávesnici a povrch ze spec.materiálu. Pěkná je i Nokia 301 DS
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod domcek 26. 5. 2014 14:06

Myslím že ta Nokia Lumia 520 jim určitě postačí. Zase kupovat pro dospělý nějaký pádlo mi přijde hloupost, tohle má takovou optimální velikost pro klasické jednoruč ovládání a nošení v kapse. Pochybuji že by potřebovali 5 palců FHD na filmy (nadsazeno, ale víte jak to myslím ;-) )
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků