smartphone do 3000kc?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod BigT 8. 5. 2014 08:11

Co se týká úspory dat na WP, tak kromě UC Browser je přímo od Nokie Xpress Browser, což je to samé co opera mini, komprimace dat je na Exploreru od Black updatu a teď na WP8.1 je ještě vylepšena...
GSmart Aku A1 a příznivé recenze?! Ten otřesný foťák, špatný příjem WiFi, pomalá GPS...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod karl44 8. 5. 2014 08:46

Tak jsem si vyzkousel UC Brouser a je to otresne. Bud jsem zkousel blbou verzi nebo mam tak extremne vykonou Operu;) Cestinu aby clovek pohledal, neumoznuje otevirani obrazku a stahovani cehokoli po nem chtit? Nespolupracuje..... Celkove tak o 20-25% minimalne pomalejsi a zobrazeni do mobilni verze vypada hodne neprirozene.

-- 8. 5. 2014 08:55 --

Souhrn vseho je, ze kdyz chci mobil do 3000kc s Operou, displejem 4 palce nebo vic a aspon 5Mpx fotakem, mam si koupit Lumii 520 bez Opery.... Rada nad zlato;D Pokud se tu objevi tip na model, nasleduje reakce typu- Hrozneeeeej, kup Lumii! -apod....

Takze vazne, pokud by chtel nekdo rozumne poradit, budu vdecny. Diky.
karl44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 8. 5. 2014 09:20

UC Browser je pry na WP dobre pouzitelny... A musis vyzkouset vice verzi. Jinak,co se tyce moznosti instalace ruznych prohlizecu,tak na to je lepsi Android.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod burys 8. 5. 2014 09:26

Spoustě lidí jsem poradil Ascend Y300 a nikdo mi ho o hlavu nerozbil. Rychlost všem stačila. To co se rozšířilo o 512 MB RAM je u každého telefonu jiné. Například co jsem měl tu čest s různými Prestigii a to ne za 3, ale za 2k, tak byl systém tak dobře optimalizovaný, že jsem se až divil, jak to může běhat tak rychle a všechny měli 512 MB.
Vzhledem k tomu v jaké cenové kategorii se pohybujeme, tak nějaký ten kompromis je třeba udělat.
Jinak můžete mrknou na nějaká Prestigia. V téhle ceně jsou různá, mají jádra na Cortexu A9, takže procesorově na tom nejsou špatně. Modelů do 3000 Kč pár mají a uživatelských recenzí je na celém webu dost, takže se na ně můžete podívat a vyhodnotit sám. Předpokládám, že objednávat budete přes net, takže do 2 týdnů odstoupit od smlouvy a telefon případně poté vrátit. 2 týdny na vyzkoušení myslím celkem jde ;-)
burys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karl44 8. 5. 2014 09:34

Diky. Prestigia se mi obecne libi, nabizeji pri urcitych kompromisech hodne muziky pri malych nakladech a maji Android, coz mi vyhovuje. A rikate tedy ze na 512MB behaji dobre? To zni hodne lakave.
karl44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 8. 5. 2014 09:36

Big-T: kdyz je prioritou prohlizec Opera,co zalezi na fotaku,GPS atd. V limitu 3tis. je to o kompromisu...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Millhaus 8. 5. 2014 09:40

koupil jsem si z ciny z tinydeal.com. THL T5s a vyslo me to i s dhl expres i dph na 3200,- a nez koupit nejaky kram u nas za ty prachy,tak to tu cinu a ted me sezerte.
Millhaus
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 8. 5. 2014 09:46

Dobra a levna koupe je to jen za predpokladu,ze nebudes muset resit s mobilem zadnou reklamaci...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod burys 8. 5. 2014 10:15

Měl jsem možnost zkoušet 3400 DUO při pořizovací ceně cca 1800Kč je to fajn telefon, kterému podle mě stačí i 512 MB. Nehrál jsem si s ním moc dlouho, ale příjemně překvapil. Sice má slabší baterii, ale i výdrž jsem čekal horší. Nynější uživatelce drží myslím cca 4 - 5 dní, ale nepoužívá internet, jen hovory, sms a občas nějakou hru. Bohužel nemá GPS, což je buď vina na straně software, nebo tam za ty peníze nejsou spíš ani antény, čipset GPS má.
Myslím, že by se dalo mrknout na 4055 DUO, který má i GPS a podstatně lepší baterii. Displej u 3400 není žádné IPS, ale rozdíl oproti kvalitě u 3540 DUO je značný v dobrém smyslu. Taky kvalita zpracování mi přišla slušná a celkově te telefon vypadá hezky.
Ascend Y300 je určitě co se týká HW slabší, ale zase má IPS displej.
burys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 8. 5. 2014 10:18

D.Francis: kompromis chápu, ale kvůli jednomu programu se připravit o komplexní uživatelský komfort?
Vyzkoušel jsem X telefonů od levných po top modely, ale za 3 tisíce Android prostě nejde doporučit...
Doporučujete tady různé čínské bazmeky, s milionem kompromisů, malou pamětí, tragickým procesorem, foťákem atd... To jsou podle vás relevantní rady?
Prestigio, které tu navrhujete má kamarád a co myslíte, je spokojen? Ne, nejraděj by ho hodil o zeď, protože po 3 měsících se mu při psaní sms stává, že písmenko než se napíš, doprovází 5s lag. Super, že.

Hláška Karla44 o tom, vyzkoušel jsem si UC... To je pěkná blbost, protože otevírání, stahování atd tam na WP8.1 funguje...

Jinak neříkám, že Lumia 520 je něco extra, ale v porovnání s Androidy v té samé cenové skupině, je v poměru cena x výkon x user experience holt převálcuje.
Naposledy upravil BigT dne 8. 5. 2014 10:26, celkově upraveno 2
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 8. 5. 2014 10:21

512 MB je android standard, pro běžné užívání dostatečné.... :-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 8. 5. 2014 10:28

Big-T: naprosto s tebou souhlasim,ale co naplat,kdyz si tazatel stanovil tak nizky limit na koupi smartphonu :|
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod burys 8. 5. 2014 10:47

Kdyby byl náročnější, bude mít větší limit.... 90% lidí, co se mě ptá má limit stejný. S vyšší cenou totiž stejně nestoupá úměrně užitná hodnota. Funkce, které běžný člověk používá má ten foun za 3k téměř identické jak ten za 10k. Nepočítám do toho nějaké serepatičky, které jsou jen na marketing. Navíc zaběhlejší značky mají v této ceně slabší a ořezanější telefony, než Huawei, Prestigio atd... To, že některý telefon tu danou činnost zvládne o něco rychleji není podle mě tak zásadní. Nebavíme se zde o nějakých sekajících se šmejdech, ale o telefonech, které maximálně občas na moment zapřemýšlí. Na net kor přes operu mini stačí s přehledem snad vše.
burys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 8. 5. 2014 11:39

Za sebe - do 3000 jsou dobré telefony s androidem. O tom se nemá cenu hádat - máme v rodině skoro rok Lenovo A800, plně česky a OK.
Ale osobně bych spíše asi volil v této cenové hladině také Nokia Lumia 520 (pokud se nelpí na systému, je to pro běžné použití, a v marketu člověk najde všechny své oblíbené aplikace).... Prostě člověk telefon vezme a jede mu vše bez úprav. Jen je potřeba oželet úplnou volnost androidu, ale to většině lidí ani nepřijde .... Protože jen.telefonují, smskují, mrknou na internet, hrají hry a nudí se na fejzbuku a jiných ..... :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 8. 5. 2014 12:29

karl44 píše:O problemech ZTE vim, to jedine me od nich trochu odrazuje. S tim ze baterka nevydrzi dlouho pocitam, necekam vydrz tri dny. Huawei odpovida cene, neurazi-nenadchne. Do Nokie se mi ovsem nechce.... Ale jina rozumna alternativa se tu zatim neobjevila. Vede u mne ZTE V a oba Huawei mi prijdou zajimave......ale zatim rozhidnuty nejsem.

Ta diskuse na androidforu je divná jsou tam jen dva tři přispěvatelé, testy v zahraničí i v Česku jsou ok. Za cenu 3000 jasná volba.
roy1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka