Smartfone s qwerty klávesnicí

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bivoj32 5. 5. 2014 14:10

Dobrý den

řeším dost zásadní problém. Jsem spokojeným majitelem NOTE 2
Jediné s čím mám problém je častý pohyb ve vozidle jako řidič a časté mailování z telefonu.

Jsem stará škola, takže smskování po paměti nebyl nikdy problém, ale ovládat smartphone za jízdy jen pomocí dotykového displeje je opravdu někdy fuška.

Nevíte někdo kde se podívat? Jediné co tak nějak připadá v úvahu z toho co znám, tak je blackberry, ale tam se bojím o kvalitu a celkově nevím, jestli se do blacberry vyplatí investovat.

Děkuji za každou radu
bivoj32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 5. 2014 14:13

Já vím, co se nevyplatí, věnovat se telefonu za jízdy. Jsi nebezpečný i ostatním, bohužel ne jen sobě. Trochu zvrácené požadavky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 5. 2014 14:16

BlackBerry se vyplati... Budto BB 9720 + BIS anebo nove BB Q10 a Q5
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bivoj32 5. 5. 2014 14:21

seterwohipikule píše:Já vím, co se nevyplatí, věnovat se telefonu za jízdy. Jsi nebezpečný i ostatním, bohužel ne jen sobě. Trochu zvrácené požadavky.


Velice děkuji za ocenění. Jen ono je poměrně složité použít smartphone například jako navigaci při které musí člověk za jízdy přenastavit trasu. Pak je například lepší to dělat přes klávesy než na dotykové displeji na který se člověk musí koncentrovat mnohem více než na klasická tlačítka.
bivoj32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 5. 5. 2014 14:28

Tak si na to přenastavení zastav.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 5. 2014 14:29

bivoj32 píše:Jediné s čím mám problém je častý pohyb ve vozidle jako řidič a časté mailování z telefonu.

Navigaci vem čert. Ale kvůli tomu taky můžeš zastavit. A časté mailování co? To je ok? Až se někde vykotíš do příkopu, když budeš dělat za volantem hovadiny, nediv se. Ne že bych ti to přál, ale víš jak. Třeba bys dostal rozum.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bivoj32 5. 5. 2014 14:35

Ptal jsem na telefon s klávesnicí kvůli mailování. Nikde není napsáno, že posílám maily pokud řídím. Nebo ano?
Co se týká ovládání smartphonu za jízdy, tak co třeba obyčejný příjem hovoru, vypnutí notifikace, zaslání automatické sms?

Pokud to Vám moralistům není po chuti, tak budu zastavovat pokaždé, když mi blikne notifikační dioda, nebo možná lépe telefon před nastoupením do vozidla vypnu. Tak jako to ostatně děláte určitě i vy;)

Takže pokud už jste si podrbali ego, tak prosím dejte nějaké konstruktivní příspěvky, nebo mlčte;)

Díky kluci
bivoj32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 5. 2014 14:36

Zastavit na přečtení sms apod. je ale normální.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pear2 5. 5. 2014 15:48

Každý normálny človek, čo veľa jazdí autom používa handsfree (mávajú aj displej). Na čítanie sms sa dá stiahnuť kopa aplikácií, čo to urobia za teba. Čiže možností je kopa.
Áno, možno sme moralisti, ale my nechceme, aby nás z cesty zmietol nejaký blbec, čo bude smskovať, a pod. za jazdy, pretože je príliš pohodlný, aby na 5 minút zastavil.
Pear2
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 5. 5. 2014 15:54

Celé to obrátím - když člověk kupuje nové auto, tak už se dá koupit s připravenou "opičárnou" na ovládání hovorů a příjem smsek na zabudovaném displeji a telefon se ovládá přes bluetooth páčkou pod volantem....
Třeba se taková opičárna dá i sehnat a namontovat do starého auta. Ale nezkoumal jsem, tak nevím ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bivoj32 6. 5. 2014 10:32

Jak se říká moudřejší ustoupí. Sháním smartphone s kvalitní qwerty klávesnicí kvůli častému psaní na cestách, kdy neřídím:-) Co by jste doporučili? Je možné podívat se jinam než k Blackberry?

A co se aut týká tak určitě:-D Zrovna teď jsem si jedno nové kupoval a přítelkyně málem bourala, když se na integrovaném systému pro ovládání telefonu, který se ovládá na volantu a má velký a přehledný displej na středovém panelu, snažila najít a vytočit telefonní číslo;) Jelikož stejně musíte uhnout pohledem ze silnice a věnovat se něčemu úplně jinému než je řízení;) a v tu chvíli Vám vjede z vedlejší do cesty nějakej jouda v klobouku a co nedal přednost;)

A ano má přítelkyně je žena a je dokonce blonďatá:-)

Děkuji za konstruktivní návrhy na mobilní telefon;) Je vidět, že opravdu problematice rozumíte a umíte poradit.
bivoj32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 5. 2014 12:58

Krome BlackBerry ma mobily s qwerty klav. jen Nokia Asha 210 a 302 anebo starsi Nokii E6, E72,E5 Jeste se jako sedivka da koupit HTC ChaCha :D
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Roda 6. 5. 2014 16:48

Nebo Samsung galaxy chat
Roda
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků