Pomoc s výberom nového telefónu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LuckyLuke84 22. 4. 2014 21:37

Zdravím,

rád by som požiadal o pomoc s výberom nového telefónu, keďže moja staručká Samsung Galaxy S2 už pomaly ale isto dosluhuje. Nemám presne stanovený cenový limit, no ako otec rodiny nerád zbytočne utrácam, takže si rád nechám poradiť.

Zvažoval som medzi Samsung Galaxy S5, Note 3, HTC One M8, Sony Xperia Z2, iPhone 5s, LG G2. Telefón využívam hlavne na telefonovanie, internet, emaily, organizáciu času, gps navigáciu, aplikácie na prehľad dennej tlače, sociálne siete. Fotoaparát v telefóne pre mňa nemá mimoriadny význam, resp. nie je priorita (mám fullframe zrkadlovku), hry v telefóne vôbec nehrám (ak je čas, tak občas niečo na hernej konzole, prípadne na iPade). Uvítal by som, aby batéria vydržala čo najdlhšie.

Budem rád za akékoľvek rady. Ak bude treba, rád doplním ďalšie info.
LuckyLuke84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 22. 4. 2014 21:45

Pokud nechcete zbytecne utracet, volte LG G2,pokud chcete vetsi displej,S-Pen a funkce s nim spojene,volte SG Note3
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod KekkeiGenkai 22. 4. 2014 22:21

vzhladom na vase poziadavky, bude Lumia 1520 najlepsia volba.
KekkeiGenkai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 4. 2014 04:54

Foťák je pro něj nejmenší priorita a ty mu navrhneš telefon co umí hlavně dobře fotit a jinak používá úplně jiný OS než dotyčný používal. :oboze
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuckyLuke84 23. 4. 2014 06:07

Radšej by som asi ostal buď pri Androide alebo iOS, s WP nemám skúsenosti a ani ma veľmi neláka.

Ďakujem zatiaľ za rady, budem rád aj za ďalšie :)
LuckyLuke84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 23. 4. 2014 07:07

Za Android bych doporučil LG G2 32GB to zejména kvůli kvalitě displeje, odladenosti systému a baterii
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KekkeiGenkai 23. 4. 2014 07:24

ale na aplikacie az taky doraz nekladie. Uprimne, ak by mi wp splnil vsetky moje poziadavky ohladom aplikacii a pracovnych veci(je to presne vas pripad), nechapem ako mozete chciet android. V kazdom pripade, ak si aj tak za nim stojite tak G2 bude naj. Ale spracovanie tela je strasne. NIeze by telo vrzgalo, ale tie plasty su na dotyk strasne. Preto odporucam ku nemu aj nejaky back cover.
Myspulin: odporucam ti aby si sa s 1520 pohral a uvidis, ze tych veci v ktorych vynika je omnoho viac. Zmena OS nieje ziadny problem. Ako som pisal, ak ti konkurencia ponukne vsetky app ktore ma aj android, tak nevidim problem. Fakt asi len vtedy, ak ma nakupenych aplikacii za XY penazi....
KekkeiGenkai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 23. 4. 2014 07:48

Jestli máš SGS2 tak dlouho jako já - t.j. 3 roky, tak už vydrž půl roku a počkej na Note 4. Jo jasně, bude stát 18 000 Kč, ale určitě tam bude ze začátku prodeje nějaká akce, kdy půjde sehnat levněji. Jako jsem teď já pořídil Samsung Gear za 3 000 Kč ( za 18 500 Kč včetně S5, ale ten byl pro mě malej a tak šel do světa ). Mám SGS2 ( ten jsem koupil hned mezi prvníma u O2, kdy ještě byla báječná cena 8 000 Kč s minimálním úvazkem ) a Note 2 ( ten jsem koupil za 9 999 Kč a teď už vím, že nic pod 5,5" nechci ). Proč počkat na Note 4 ? Protože bude mít jako jeden z prvních vyrobený procesor na 20nm technologii = zase o kus vyšší výkon při +- stejné spotřebě. Pak se to výkonově tak rok až 2 moc nepohne. Pokud tam navíc bude špičkový foťák jako je v S5, pak už to bude naprosto perfektní zařízení po všech směrech, které jen tak morálně nezastará. A když ti takový telefon vydrží 3 - 4 roky, tak dát za něj 15 000 Kč mi nepřijde špatné nebo nerozumné. ;-]
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 23. 4. 2014 07:59

Otazka je,zda tazatel chce nebo je ochoten cekat 1/2 roku... Ale myslim,ze Samsung uvede Note4 za cenu jeste vyssi,odhaduji 20k :) Jinak souhlas s Ředitelem,pockal bych...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Loader 23. 4. 2014 08:11

Dle požadavků bych vyloučil Note 3 a rozhodoval se mezi M8, S5 a G2.
Pak je to už jenom o preferencích.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuckyLuke84 23. 4. 2014 08:33

Aplikácie práveže využívam vo veľkom rozsahu, mám vcelku dosť aplikácií kúpených na Android a aj na iOS do iPadu, preto hľadám telefón s jedným z týchto operačných systémov.

Neviem presne povedať, ako veľmi mi to ponáhľa, ide o to, že moja Galaxy S2 môže každým dňom prestať fungovať, no môže bežať v pohode aj pár mesiacov (telefón mrzne, zasekáva sa, prehrieva, menil som baterku, no aj tak vydrží maximálne 12 hodín). Skrátka, nerád by som ostal bez telefónu, ak by z ničoho nič prestala fungovať. Okrem toho často služobne cestujem do zahraničia, a nechcem, aby mi súčasný mobil odišiel, keď budem na služobnej ceste.

Mimochodom, takmer vždy som si kupoval telefóny za plnú cenu v obchode, lebo keď som naposledy bral mobil od operátora (asi 10 rokov dozadu), tak mi dosť vadilo, že tam bolo plno kadejakých úprav a zbytočných zásahov od operátora, takže som vždy bral paušál bez mobilu. Je to tak aj v súčasnosti?
LuckyLuke84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 23. 4. 2014 08:45

V případě LG tam není nic, u Samsungu pár aplikací, které (myslím) jdou odinstalovat/zakázat. A bootovací animace tam je taky (nevím to jistě).
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 23. 4. 2014 10:40

a co třeba black berry z30? je dostatečně výkonný, má velmi dobrou výdrž baterie a stoji okolo 13000kč.
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TeaGreen5 24. 4. 2014 20:23

Moja volba stojí na LG G2, prípadne počkať na Sony Xperiu Z2.

Note 3, S5 by som nebral pretože predsa len.. určite máš už samsungu po takých rokoch dosť, a zmena je život. ;-)

HTC One M8 vypadá ako termoska, alebo odsávač vlhkosti a myslím si že za tú cenu to není objektívny výber, možno s Pure androidom, ale to je na tebe, ja by som ho vyradil.

iPhone 5s už má svoje "roky" a zachvíľku víde 6ka a bude to už starý model, nemyslím si že je to rozumný výber, a ak prechádzaš s androidu, tak sa tam budeš cítiť ako vo vezení, skrátka žiadna úprava systému, máš tam hodený hotový systém, android je o úprave a "kustomizácii".
Sony Xperia Z3 / 6.12.2014

Bývalky..
Galaxy N3 / 20.3.2014 - 15.7.2014
Sony Xperia Z1 / 12.2.2014 - 20.4.2014
Sony Ericcson K550i / 2007 - 2014
Samsung C300 / 2006 - 2007
Nokia 3220 / 2004 - 2006
Siemens A55 / 2003 - 2004
Siemens C35 / 2001 - 2003
TeaGreen5
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků