Telefon s LTE 900 MHz

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod sténly 11. 3. 2014 11:42

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem telefonu. Hlavní požadavek je, aby podporoval LTE v pásmu 900 MHz - čímž se výběr razantně snížil :).

Hlavní kandidáti jsou Galaxy S4 mini a Lumia 925 - obojí od Vodafone, případně Lumia 920 z volného prodeje. Dalším alternativám se nebráním (pokud nějaké jsou).

Požadavky:
- LTE v pásmu 900 MHz
- Displej do 4,5'' - aby se dal ovládat jednou rukou
- Paměť buď paměťové karty, nebo 32 GB interní
- použitelný fotoaparát
- výdrž alespoň 1 den s aktivním připojením + cca 2 hodiny denně hudba
- plynulý chod a stabilní systém
- cena +/- 8.000,-

Aktuálně mám Lumii 800 a některé nedodělky mě trochu štvou (je to i tím, že verze 7,8 je jinde než 8,1).

Nepotřebuji hrát hry, takže výkon na aplikace typu FB, banka, idnes, office.

Trochu se bojím Androidu v tom, že se bude sekat (TouchWiz). Potřebuji telefon vybalit a používat a ne dělat co 2 měsíce hard reset :). U Lumie mě štve trochu nedodělané notifikace (Viber, Whats app) a méně funkční aplikace - Spotify (na l800 mi vůbec nefungovala). Navíc s Androidem zkušenosti nemám, prošel jsem akorát Symbian a Windows Phone.

Za každou radu budu rád, chtěl bych to nějak definitivně rozhodnout, zatím měním názor 2x denně :D
sténly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 11. 3. 2014 12:05

5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S@dlo 11. 3. 2014 12:27

Lumia 920 nebo 925 a litovat nebudeš. Opravdu WP8 je trochu jinde a ještě bude po aktualizaci 8.1
S@dlo
Junior

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 11. 3. 2014 13:10

Souhlasím s Lumii vzhledem k cene, a rozhodne s WP 8 chybu neuděláte
SenatorCZE
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 11. 3. 2014 16:35

Ja se velmi tesim na Huawei G6 skvele parametry i cena.......bonus luxusni design...... :tleskani
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Lumcak02 11. 3. 2014 18:04

Viber často nepoužívám, ale po aktualizaci jsem to zkoušel a notifikace chodí. Whatsapp funguje perfektně, toho se bát nemusíš. Při zátěži mi L925 vydrží kolem 13-14 hodin. Tím myslím neustále připojená 3G síť, zapnutá wi-fi, hraní her cca 2 hodiny, brouzdání po netu tak hodina a zapnuté všechny aplikace na pozadí. Myslím, že je to za tu cenu opravdu dobře vybavený telefon.

edit: našel jsem L925 za slušnou cenu i s krytem pro bezdrátové nabíjení a bezdrátovou nabíječkou v ceně http://www.mall.cz/pda-smartphone/nokia-lumia-925-white-bezdratova-nabijecka-navic
Naposledy upravil Lumcak02 dne 11. 3. 2014 21:28, celkově upraveno 1
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 11. 3. 2014 18:29

Pokud jste zvyklý na WP a bojíte se androidu, pak zde doporučovaná Lumia i tím, že máte WP je zajímavá volba.
Pokud byste se nebál zkusit android, pak v přehledném prostředí jej dělá v diskuzi zmíněná značka Huawei. Uživatelem xmenx201 uváděný Ascend G6 byl koncem února prezentován na vletrhu v Barceloně a jedná se o krásný dobře vybavený kousek navazující na úspěšný ascend P6. G6ka se budě dělat jak ve verzi s LTE tak bez. odkza na verziG je zde: http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/tech-specs/g6-l11-en.htm a domnívám se, že by měl splnit vaše očekávní.
Za přečtení stojí tento článek o LTE licencích: http://www.zive.cz/bleskovky/skoncila-aukce-kmitoctu-pro-lte-frekvence-si-rozdeli-velka-trojka/sc-4-a-171386/default.aspx

Ke G6 ještě zmínka. V tiskové zprávě se uváděla cena na hranici 5990Kč a uvedení na český trh v květnu. Po zkušenosti s P6 mohu říct, že se neseká.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod giam 11. 3. 2014 20:21

https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 11. 3. 2014 23:49

U Androidu je relativně slušná volba s LTE Sony Xperia Z
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod sténly 12. 3. 2014 13:14

Díky všem za odpovědi.

- Ředitel ČTÚ - cena je super, ale škoda toho displeje a hodně okoukaného vzhledu, to mě asi nejvíc štve u všech Samsungů.

- S@dlo, SenatorCZE - k té Lumii mě to táhne nejvíc. Otázka je jestli 920 x 925, protože u Vodafonu vychází 925 s 32 GB na stejno (v případě splátek, kde je sleva k tarifu) jako 920. Plus 925 je mnohem hezčí podle mně.

- xmenx201 - vypadá dobře, ale displej s cca 250 DPI mám i na L800 a chtělo by to možná posun dál, sice to rozlišení není špatné, ale mohlo by být lepší :). Hlavně má konektor pro sluchátka na boku a já potřebuji nahoře nebo dole - mám sluchátka s rovným konektorem.

- Lumcak02 - momentálně nedostupné - koukám, že to našlo více lidí :D Každopádně bych ji stejně bral u Vodafone, kde je 32 GB verze.

- pedes - spíš než prostředí na Androidu se bojím té celkové stability a rychlosti. V tom mi přijde, že dost lidí nadává na Samsung. Telefon s méně upraveným prostředí by byl asi nejlepší. Jinak co se týče LTE, tak v obci, kde bydlím, je 200 obyvatel a myslím si, že u LTE 900 MHz skončí další pokrývání (na mapě pokrytí u VF plánují pokrytí do konce dubna). 3G tu není ani od jednoho z operátorů.

- giam - Blackberry Z10 nemá podporu Vodafoního LTE (900 MHz)

- domcek - na to zetko jsem se taky díval a vadí mi ten lesklý vzhled. Také zakrytý konektor pro sluchátka (jasně kvůli vodě odolnosti). Mám totiž tendenci veškeré krytky utrhat/poztrácet.

Takže abych to shrnul :D vypadá to na Lumii 925, kde mně ale trochu vadí velikost dlaždic. Když jsem ji viděl naživo, přišlo mi, že by mohli být menší, případně mít 3 v řadě. Ještě mě zaujal Nexus 5, který je nyní trochu cenou mimo, ale kdyby šel o 1000 - 2000 cenou dolů byl by už za dobrou cenu. Celkově mi přijdou LG celkem povedené telefony jak svižností, tak vzhledem, ale s LTE 900 MHz jich je málo.
sténly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 3. 2014 13:39

S tou mapou od Vodafone pozor...naše vesnička už podle té mapy je pokryta, ale signál LTE je tak slabý, že často mizí...hlavně když jseš v budově.
Nejprve bych doporučoval vyzkoušet něž něco koupíš...třeba jestli kamarád nemá telefon s LTE nebo to Vodafonu do 14 dnů vrátit.
JInak co mají teď ten "novej" tarif za 499,-kč na 20GB smart fupu, tak tam dávaj údajně garanci zrušení smlouvy do 30 dnů, když není člověk spokojen, což je celkem fér, jinak je to na 2 roky natvrdo ;)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod giam 12. 3. 2014 22:19

Blackberry z10 ma podporu 900mhz LTE http://en.wikipedia.org/wiki/BlackBerry_Z10.
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod sténly 16. 3. 2014 19:34

Giam: koukám na to, že záleží na verzi STL-100-1(2,..). Když jsem se díval dřív na BB, tak oficiálně verze s LTE v ČR nebyla (Texas Instruments), nyní už je i verze s LTE (Qualcomm), takže se aktuálně prodávají v ČR dvě verze. Což dává BB do výběru :-D

Teď je tedy otázkou zda BB či Lumii.

BB
+ cena
+ aplikace i z androidu
+ gesta vypadají jako zajímavý ovládací prvek
+ BB Hub vypadá suprově
- malá výdrž baterie (pravděpodobně vyřešeno aktualizací)
- krom minimalizovaných aplikací žádné widgety/live tile

Lumia
+ lepší fotoaparát
+ lepší mapy
+ WP už znám a není to "skok do neznáma"
+ větší podpora nativních českých aplikací - banka, operátor
- méně kompaktní rozměry

Asi bude nejlepší si někde vyzkoušet BB naživo a podle toho se rozhodnout. Zatím to mám tak 50/50 :hm
sténly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 16. 3. 2014 20:01

Jeste si uvedom na jak dlouho si ten telefon porizujes. Baterie je po roce a pul mrtva, vydrz slabne. Ja osobne bych takovy telefon kde si sam nevymenis baterii nechtel. Denni nabijeni = 730 nabiti za 2 roky = mrtva baterka.
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D.Francis 16. 3. 2014 21:01

Ty nevymenitelny baterie ma cim dal vic smartphonu,take mi to vadi. Ale s vymenou v servisu by snad nemel byt problem... !?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Další stránka