Kdy koupit.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod tomsi81 9. 2. 2014 15:22

Měl bych dotaz na místní zkušené borce.
Neřeším problém kde koupit či co koupit, tak jak je tu zvykem, ale kdy koupit.
Blíží se veletrh mobilů MWC na kterém všichni výrobci představí nové telefony, nové vlajkové lodě a udají směr pro letošní rok. Chystám se koupit telefon LG G2 32GB a zajímalo by mě jaké máte zkušenosti vy, co vývoj cen sledujete, jestli tento veletrh bude znamenat cenový skok, předpokládám, že je vývoj každý rok stejný a dá se to odpozorovat.

Nerad bych tedy koupil telefon za 12 000, aby za měsíc stál třeba 10 000. Tak jaké máte zkušenosti, dojde po představení nástupců ke zlevnění dosavadních top modelů?

-- 9. 2. 2014 15:33 --

Ještě bych dodal že představení nových modelů nemá žádný vliv na to že by tím pro mě G2 ztratila cenu, jelikož jsme se právě loňským rokem dostali do fáze, na kterou jsem bohužel musel čekat posedních asi 8 let (když jsem si kupoval Sony Ericsson P1i, iphone neexistoval a já řikal že to chce telefon aby se akorát vešel do ruky, měl displej přes celou plochu a výkon na všechny běžné činnosti), teď má G2 displej přes celou plochu, dobrou výdrž baterie a výkon který kromě nejmodernějších her bude na běžné činnosti (internet, office, video...)stačit na tak mnoho let, že mezitím telefon ztrouchniví. Tudíž pokud nevymyslí revoluční napájení které by znásobilo výdrž (nepravděpodobné v příštích 10 letech) nebo nějakou jinou nepravděpodobnou revoluci, tak pro běžného smrtelníka už nemá smysl telefon upgradovat. Stejná situace která nastala před lety s počítači.
tomsi81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 2. 2014 16:11

Zalezi na tom,jak dlouho chces cekat. Myslim,ze s cenou dolu pujde 16GB verze. O LG G2 32GB je a bude vetsi zajem.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Konvi 9. 3. 2014 10:27

Tak přesně jako ty nad tímhle špekuluju ted taky, jestli mám koupit G2 ted nebo ještě chvíli počkat až spadne cena...celkem mě to štve, telefon bych už měl rád doma, ale pořád nevím no. :-l
Ted jsem koukal a celkem levně mají u Vodafonu 16GB verzi za 11377Kč, už už jsem ji chtěl vzít, ale volal jsem na linku operatorovi a ten mi řekl že telefony tak něják zlevnují každý měsíc, samozřejmě záleží kus od kusu a jak kdy.....tak nevím jestli ji mám v pondělí obědnávat nebo ještě vydržet chviličku :hm
Konvi
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 3. 2014 10:29

Klidně si čekej, třeba do nekonečna :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 3. 2014 11:06

Já kupuji telefony až když cena padne. Note II jsem kupoval loni koncem léta pod 9000. Teď už je za tuto cenu běžně a pořád si myslím, že je to velmi výhodná koupě.
Předtím jsem kupoval třeba HTC EVO po poklesu ceny na cca 7000 nebo LG 4X HD za podobné peníze.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 3. 2014 11:14

O tobě je známo, že pro halíř by sis nechal vrtat koleno :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 3. 2014 11:26

Na ten Note2 to byla nejaka casove omezena akce,jinak pri uvedeni na trh stal 15,5k a vice nez rok trvalo nez slevil pod deset. Top Androidy jdou s cenou dolu pomaleji... Nejvetsi a rychlejsi poklesy cen maji Lumie a celkove smarty s WP
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 3. 2014 11:44

Tu časově omezenou akci jsem nevyužil, byla to akce Comfor a Mastercard, kde byla podmínka platit za ten telefon platební kartou Mastercard pomocí aplikace v mobilu a počet telefonů byl omezen. Jo a měli jen bílou barvu, já mám ten tmavý. :-)
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 3. 2014 11:53

Jak jsem psal,myslim ze klesne cena u LG G2 16Gb verze,protoze je na trhu zadanejsi 32GB verze... Klidne se muze stat,ze za mesic,dva spadne pod 10k
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 3. 2014 12:29

Může, nemusí, jen střílíš.

To je jeho boj
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 3. 2014 12:55

U elektroniky se čeká na pokles ceny do nekonečna s tím jak jde vývoj a nové modely na trh, tedy čekat můžeš ale nikdy se nedočkáš.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 3. 2014 13:17

U elektroniky cena neklesa. Mozno trochu klesne, ale po dlhsom case, radsej ako by mali este viac zlacniet, tak to prestanu vyrabat a pridu z drahsim novsim modelom.
A rychlost poklesu ceny urcuje aj ako je produkt ziadany. Aj ked maju uz v planoch novsi a lepsi, ale povodny je este ziadany, tak novy zatial na trh nedaju.
Napriklad ako v dobe ciernobielych displejov. Technologie na farebne displeje uz boli.

Cena dlhodobeho vyrazneho poklesu je iba v bazaroch.
Budem cakat dovtedy, ked telefon zlacnie a vtedy je uz na trhu ovela lepsi model a ten starsi uz ako novy nepredavaju.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ludek_II 9. 3. 2014 13:21

Ale samozrejme,ze cena v case u elektroniky-mobilu klesa.
Ludek_II
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 3. 2014 13:28

Ano cena elektroniky klesa, ale poklesu ceny v obchode napr. samsung galaxy s4 mini na 80€ sa nedockam. Jedine po case v bazare.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 3. 2014 17:04

Kniter píše:U elektroniky cena neklesa....

Mno nevím zda nežijeme každý na jiné planetě....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka