Smatrphone:SMS, volání, test vlastních miniaplikací. do 5000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod rhkp 4. 2. 2014 18:29

Zdravím,
moje stařičká Nokia E51 pomalu ale jistě odchází. Potřeboval bych poradit ve výběru omezeném těmito požadavky:

RAM 1GB
displej 3,5'' - 4,3''
cena do 5000,-

Telefon používám hlavně k psaní SMS a k telefonování, pak občas hledání spojů MHD nebo jiných drobností na netu (i E51 s wifi posloužila skvěle). S novým telefonem bych ale využil někdy určitě GPS a hrál si s vývojem vlastních miniaplikací (pro android - zatím používám jen emulátor na PC, takže bych asi preferoval Android, pokud mně ale přesvědčíte pro Windows, nebudu se zlobit).

Tenhle seznam 16 telefonů mně vyhodilo Heuréka. Nechybí v něm nic? Který byste mi doporučili a který naopak úplně zahodili?
http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:p: ... 1000-2000/

Díky moc
rhkp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 2. 2014 19:25

Pozor na to, že nejnižší ceny znamenají téměř vždy šedý dovoz což může být problém při uplatňování reklamace.
Jedině u telefonů Nokia Lumia nevadí evropská distribuce kterou autorizované servisy přijímají.
Požadavek na RAM příliš nechápu, pokud není zvolen operační systém, jelikož jiné nároky má Android a jiné WP8 a možná i další OS.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod freddy158158 4. 2. 2014 19:40

je to trochu o podržku ale ja bych si vzal činu .. ;-)
třeba:
http://www.aliexpress.com/item/32GB-S72 ... 96938.html
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod rhkp 4. 2. 2014 20:30

Tak tedy úprava:
chci Android a 1GB

Teoreticky ani Číny bych se nebál, ale to HTC má 4,7'' a to už je na mě (moji kapsu) moc.
Čína je na tom s reklamací jak šedivky, ne? Náhoda je sice blbec, ale nikdy jsem telefon reklamovat nemusel, takže bych se toho taky nebál.
rhkp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 4. 2. 2014 21:01

Já mohu doporučit Sony Xperia M Jedinou výraznější slabinou tohoto modelu je fotoaparát, který už ale Sony v aktualizachí co se týče SW docela opravilo, takže po poslední aktualizaci je fotoaparát průměrný v rámci své třídy.

Myslím, že ani HTC Desire 500 by nemusel být špatný, leč to čtyřjádro v něm moc výkonu nepobralo.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 4. 2. 2014 21:33

rhkp : ja nechci bejt otrava a nutit ti "čínu" ale ten odkaz byl tak nějak na rychlo a je to za 4000.-kč což splnuje tvuj limit 5000.-kč .. nebo neumím počítat? :hm
tak co třeba toto za 2500.-kč ? nebo tam je i 4" desire x za tu stejnou cenu? tady za tu cenu koupíš to stejne ale dvy roky stare a bez zaruky ;-)
http://www.aliexpress.com/item/G10-Orig ... 69138.html
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod rhkp 4. 2. 2014 21:35

"Na moji kapsu moc" znamená, že je velkej :D
rhkp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 4. 2. 2014 21:37

a joo :D :D :D
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 5. 2. 2014 12:15

Ve svém příspěvku zde viewtopic.php?f=2&t=1208140&all=1 odkazuji na další svůj příspěvek podobného zaměření. Také jsem hledal podobný telefon a moje volba nakonec padla na myPhone Next a vůbec toho nelituji. Trochu si o něm přečti, pokud chceš vědět více, na Androidforum.cz je o něm celé jedno téma.
Beavers
Junior

Odeslat příspěvekod rhkp 10. 2. 2014 00:21

A pokud slevím z RAM, co si myslíte o LG Optimus L7 II?
rhkp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod asas 10. 2. 2014 02:10

Taky doporučím Next,měl jsem L7II taky jsem ho docela chválil,než jsem poznal,že za menší peníze můžu mít mnohem lepší telefon!
asas
Junior

Odeslat příspěvekod rhkp 10. 2. 2014 20:26

Next vypadá moc pěkně, jen si ho budu muset osahat někde v obchodě - nevím, jestli na mě 4,5' už nebude moc velkej.
U L7II mě lákala taky baterka s velkou výdrží, Next vypadá, že vydrží tak den-dva. Chápu, že záleží na používání, světelnosti a zaplých datocých přenosů, ale pokud bych dělal úplně srovnatelný věci, tak předpokládám, že odejde dřív.
Rozhodně na tom telefonu nemám v úmyslu hrát GTA nebo nějaký Asfalty, takže nevím, jestli v tomhle souboji nevyhraje spíš lepší výdrž.
Proto bych se chtěl zeptat, jestli při obyčejném používání (volání, sms, net, kalendář, hudba, kalkulačka, banka, nějaký běhání a třeba hledání min) určitě poznám rozdíl 768MB oproti 1GB RAM a dvoujádro 1 GHz oproti 4jádru 1,2 GHz.
Každopádně vám moc děkuju za odpovědi.
rhkp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 10. 2. 2014 21:09

ja si myslim že to od sebe nepoznaš ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod asas 10. 2. 2014 21:59

Výkonově je L7II mnohem slabší.Zkoušel jsem si pustit Subway Surfers(hry jinak nehraji jsem už starší ročník)na L7II to neběželo plynule,kdežto na Nextu naprosto bez problému.Výsledky Antutu hovoří samy za sebe.
asas
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 2. 2014 01:25

no iste ze tam bude rozdiel, a v benchmarkoch este viac... on ale jasne pisal ze ten telefon nema byt na hry...
pre nejake to obycajne pouzitie suhlasim s freddy158158,
nakoniec je to aj tak len o subjektivnom pocite...
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S20+ w/ Buds+
Eddward
Junior