LG Optimus L9 II vs. HTC Desire 500 vs. Huawei Ascend G700?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jaký telefon
LG Optimus L9 II 16 %  59%  [ 16 ]
HTC Desire 500 2 %  7%  [ 2 ]
Huawei Ascend G700 4 %  14%  [ 4 ]
jiný 5 %  18%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 27

Odeslat příspěvekod philcol 13. 1. 2014 07:36

Zdravím všechny,
naléhavě řeším náhradu za svůj Huawei Ascend G300, který v poslední době spíš nechodí, než chodí. Spustit na něm cokoli bývá pro něj složitým někdy i neřešitelným úkolem.
Rozhoduju se mezi LG Optimus L9 II, HTC Desire 500 a Huawei Ascend G700, ale nebráním se i něčemu jinému.

Takže moje požadavky:
Cena: zhruba do 6500,- Kč (víc ne, vzhledem k tomu, že občas chodím po stavbách a už se mi povedlo 1 telefon utopit.
Platforma: jednoznačně Android
Využití: telefonování, sms, synchronizace s exchange účtem, maily, web, hry typu Candy Crush Saga, Nemo's Reef apod., aplikace spíš méně.
Požadavky:
    - stabilita a odlaďenost systému - po zkušenosti s G300, naprosto zásadní požadavek
    - slušná výdrž baterie (pokud možno, abych nemusel každých 6 hodin nabíjet)
    - výkon - pochopitelně, co nejlepší k cenovému limitu i vzhledem k dalšímu využití (nerad bych za rok řešil podobný problém znova)
    - foťák vůbec mít nemusí :-) (mobilem prakticky nefotím, na to mám jiné přístroje)
    - velikost displeje je tak trochu otázkou - G300 je 4.3" a mám pocit, že bych i trošku větší uvítal. Měl jsem vždycky pocit, že co je přes 4.7" už musí být pádlo, ale každý mi říká, že si na to člověk velmi rychle zvykne, takže dám na rady.
Obchod: Oficiální česká distribuce

Víc už mě nenapadá... Co mi tedy poradíte?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxstatic 13. 1. 2014 08:26

podle me urcite LG, staci se podivat co ma htc za procak a grafiku. to by sis mozna ani to CCSaga nezahral
maxstatic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosek824 13. 1. 2014 08:53

Podle mě určitě Desire 500. Vůbec se neřiď radou od "maxstatic" : víc pruhů víc Adidas.
Na Desire 500 si totiž naprosto v pohodě zahraješ i Real racing 3.
Jestli Ti záleží na nesmyslných číslech z benchmarku,tak oba telefony mají +- stejné výsledky. Ale rozumný člověk ale nakupuje hlavou, záleží na odladěnosti systému, jak si s tím výrobce pohrál, což u Desire 500 znamená plynulé a odladěné prostředí.
U LG navíc počítej (jako vždy) s nulovou podporou, Desire 500 má "slíbený" update na nový Android.

A něco k Huawei G700 - nejsem příznivec, jejich "menu" Emotion UI co se snaží kopírovat iPhone je hrůza.
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 13. 1. 2014 11:54

LG l9 II je perfektni volba,ted je za 6k,lepsi za tu cenu nenajdes.
Naposledy upravil D.Francis dne 13. 1. 2014 13:16, celkově upraveno 1
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod idoh 13. 1. 2014 12:49

Za těch 5,5 tis. ho mají ve kterém obchodě?
idoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 1. 2014 13:22

Sám si najít cenu neumíš?
m.heureka.cz/mobilni-telefony/lg-d605-optimus-l9-ii/porovnat-ceny/
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 13. 1. 2014 18:44

maxstatic píše:podle me urcite LG, staci se podivat co ma htc za procak a grafiku. to by sis mozna ani to CCSaga nezahral


Čili v tomto případě platí, že dvou-jádro je lepší jak čtyř-jádro? A co ten Huawei?
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 13. 1. 2014 19:33

Vodafone má L9 II v černé za 5977 bez závazků.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 13. 1. 2014 19:36

Huawei je dobrej. Pokud nepotřebuješ foťák, tak mi přijde z nich nejlepší. Na rozdíl od starších Huaweiů už má 28nm procesor, takže poměr výkon a výdrž na baterii je tady dobrá.
Odladěnost prostředí EmotionUI taky není špatná, sám ho používám k naprosté spokojenosti a je plynulejší než Touchwiz u většiny Samsungů (nerad bych tu ale rozjel flame).
Já osobně bych se ale na ty telefony zajel někam podívat a osahal si je. Mnohdy ti to taky dost řekne.
rammstein
Junior

Odeslat příspěvekod crhy 14. 1. 2014 19:27

Řeším to samé, co ty, ještě jsem donedávna přemýšlel o SE Xperii S, ale tu jsem již z výběru vyřadil, takže říkáte HTCčko ??? :D
Je to sice dál, ale za to horší cesta ! :)
crhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 14. 1. 2014 22:02

HTC je z nich jednoznačně nejhorší.
rammstein
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 14. 1. 2014 23:29

Huawei G700 je tez dobry,kdyz nezalezi na fotaku. Na rozdil od LG l9 II ma dvojnasobnou RAM,displej lze ovladat i v rukavicich-MagicTouch,ma sign.diodu aj.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Marek.P 15. 1. 2014 06:10

A co xiaomi.Má odladene prostředí a s ostatním taky vyhovuje http://xiaomimobile.cz/4-xiaomi-red-rice.html
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 15. 1. 2014 09:00

Nechápu, proč sem všichni cpou Šijaomi, když evidentně o kontinentální lacinou Čínu tady nikdo nestojí. Navíc brýle ani mezi favority.
Už jen ty povinnosti a zbytečnosti, které leží na bedrech zákazníka. Jmenuji příklad:
- kde je nějaký autorizovaný servis, kam můžu osobně dojít?
- kde je zástupce výrobce, který mi v případě potřeby potřeby poradí originální příslušenství jako třeba držák do auta, originální náhradní baterii, nebo zajistí informace o případných aktualizacích
- nastaví mi Operátor korektně APN, email nebo Exchange?
- bude v Česku komunita, která mi poradí?

Na základě terrific komentářů jsem zpozoroval tak dva až tři lidi, kteří evidentně tuto Čínu dostali a mají za úkol o propagovat. Ještě jsem nikoho neviděl, že by si sám ochotně takový výrobek koupil. A pokud ano, jedna se opravdu o jednotky prodaných kusů. Očekávám do roka konec.

Tolik připomínka k produktům z Číny...

Za mě jinak ruka nahoru pro LG L9 II.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crhy 15. 1. 2014 15:39

Tak LG L9ii objednán u vodafonu, jsem zvědavej na ten zázrak :D
Je to sice dál, ale za to horší cesta ! :)
crhy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků