Mobil s GPS a slusnou vydrzi

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod bikerider86 14. 11. 2013 22:53

Pekny vecer,
Mam dosluhujici Nokii 6303 a zacinam shanet nahradnika. O mobily jsem se posledni dobu moc nezajimal, ted jsem precetl par recenzi a radsi se zeptam.

Pozadavky od nejdulezitejich k nejmene.
    GPS ktera nepotrebuje data (neplanuju internet v mobilu a byvam v mistech bez signalu).

Off-line mapy, nebo system ktery je umoznuje doinstalovat. (mozna je to samozrejmost)

Slusna vydrz, jsem zvykly na tyden, ale pokud by to musel byt smatphone, tak aspon 3 dny s obcasnym vyuzitim map a gps

Preferuju tlacitka, ale uz ted je mi jasne, ze se nic takoveho nedela

Mensi velikost, idealne do 120x60, do 150g na tlousce nezalezi.

Vykon musi stacit na mapy a lokalizaci, navigovani po trase nepotrebuji, dulezitejsi je vydrz

Doted jsem mel dva mobily, kazdy vydrzel okolo 5 let, kez by byl ten dalsi tak kvalitni

Cena idealne do 4000, pokud neco vydrzi tak i vic

Vlastne by mi asi stacila 6303 s lepsimi mapami a GPS, kdysi jsem uvazoval o E52.
Dival jsem se treba na Lenovo A660, da se sehnat neco kvalitnejsiho s delsi vydrzi do 4000?
Budu pouzivat na SMS, volani, GPS a mapy. Zase ale chci nejaky komfort pouzivani, takze ne ty nerozbitne pogumovane priserky s pidi displejem.

Predem diky za tipy. Jak rikam, telefon jsem shanel naposled pred 5ti lety a od te doby se toho hodne zmenilo.
bikerider86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 15. 11. 2013 06:30

esli chceš oflajn tož u teho androida bude asi problém, u nokií sů oflajn aj s kompletní navigací, takže hledaj nejaků nokiju, ty nové fóny s velikým displejem ti vydržijů max 3 dni, buď k němu dokůpíš záložní zdroj teda powerbanku lebo sa podiv po starším typu třeba na tů e52, ftem sa zas já nevyznám, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 15. 11. 2013 09:01

U Adroidu je výběr offline navigací bohatší než u nokií, většina z nich umí víc než navi Nokia. Je pravda že se za některé platí, ale jsou i kvalitní alternativy zadarmo. To se ale asi ještě na Slovácko neodneslo ;-) .
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex75 15. 11. 2013 09:25

To bude trošku oříšek splnit vše. Za mě bych doporučil Nokia Lumia 520 za cenu kolem 3300 z O2 a k tomu jako bonus dostaneš Nokii 108 zdarma. Nabídne soloidní telefon s mapama offline a za zbytek peněz do 4000 bych pořídil nějakou power banku na extra výdrž. Tím pokryješ několik dní provozu a splní to vlastně vše, co potřebuješ.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod cojavim 15. 11. 2013 09:38

Souhlasím na navigaci za tyhle peníze bude nejlepší Lumia 520 a k tomu nějaká externí baterka.
cojavim
Junior

Odeslat příspěvekod vat. 15. 11. 2013 12:03

roy1 píše:U Adroidu je výběr offline navigací bohatší než u nokií, většina z nich umí víc než navi Nokia. Je pravda že se za některé platí, ale jsou i kvalitní alternativy zadarmo. To se ale asi ještě na Slovácko neodneslo ;-) .

Oni ty zadarmo moc kvalitní nejsou, lepší je si za ne zaplatit.. Ber Lumii 520.
vat.
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 15. 11. 2013 12:52

Royu 1, omlůvám sa za neznalosť , já sem si myslel, že chce kvalitní navigaci zadara a tá, si myslím, je najlepší u nokije, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 15. 11. 2013 13:43

Tak třeba bee on road s open street mapama je zadara a za 200 je s cedou ČR a SR, a ta nejspíš s přehledem strčí nokiiackou do kapsy, třeba jen tím že tam jdou zadat průjezdní body atd. Sygic se dá sehnat od cca 300, takže k ceně telefonu mini příplatek. K wp obecné poznámka, málo software viz třeba ignorování tohohle systému v probíhající vánoční akci T-Mobile.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metyn 15. 11. 2013 14:18

Royu 1 jak píšu výš , bars co nevím, tož sa ťa chcu optat, je tá navigace bí on roud v češtině? a jak je to u teho sygyku s placením aktualizací? předpokládám, že je to jak u navigací, že sa mosí platit za aktualizace, dík Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 15. 11. 2013 15:54

Hele, Meto - sice chápu nářečí - v pohodě. Ale patlat anglický názvy jako píšeš už mi směšný nepřijde. Ale třeba jsem starej a nechápu cool stranu věci.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod vat. 15. 11. 2013 16:18

Be-on-road používám, Ceda jsou dobre, ale je to pouze jak si psal ČR+SK, OSM je na prd, da se používat max. jako nouzovka a mapy cely Evropy stoji tisícovku, ty jsou také dobre, není to moc, ale když chce někdo do telefonu dat pouze 4000, tak je to celkem velka částka a myslím ze se za tu cenu vice vyplatí ta 520. Teď jde o to co chce za mapy...
vat.
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 15. 11. 2013 16:25

BOR je kupodivu v češtině i když ju dělají Brňáci. Aktualizace jsou v ceně. Ta 520 má, myslím, taky jen regionální mapy, ne?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vat. 15. 11. 2013 16:49

Vlastně, já na to omezeni 520 úplne zapomel. Mas pravdu, v tom případě 520 zase takovou výhodu nemá..
vat.
Junior

Odeslat příspěvekod Michal.Krsik 15. 11. 2013 17:04

Určitě nevybírej mobilní platformu podle toho, která má "na první pohled" kvalitní offline navigaci zdarma :-)
Michal.Krsik
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 15. 11. 2013 19:44

Alex75 píše:Hele, Meto - sice chápu nářečí - v pohodě. Ale patlat anglický názvy jako píšeš už mi směšný nepřijde. Ale třeba jsem starej a nechápu cool stranu věci.

No tak já ty jeho příspěvky nechápu vůbec :roll: .
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Další stránka