DUALSIM kolem 4000(Alcatel OT Star vs LG Optimus L5 II dual)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod ceiks65 23. 9. 2013 17:34

Zdravím, chci si pořídit nový mobil, kvůli tomu, že nechcu s sebou stále nosit 2 mobily, tudíž chcu dualsim. Dále nechci nějakou obrovskou cihlu, chci vestavěnou GPSku která bude fungovat bez netu. Vybírám mezi Alcatelem OT Star x LG Optimus L5 II dual. Prvně jsem chtěl jít do Alcatelu, ale pak jsem našel LG, sice není tak pěkné, ale má NFC a nižší cenovku, cca o 500 Kč. Nepotřebuju zbytečný výkon, rád bych aby mi baterka vydržela co nejvíc, tudíž vychází líp LG, které ma jednojádro, ale mám strach ať se mi telefon hodně neseká, protože se aplikace a stahované soubory ukládají pouze na SD kartu Ještě se mi u něho nezdá dlouhá doba nabíjení. Jak myslíte, že se v brzké době rozmůže NFCčko? Hodně by se mi líbilo, tak nevím.

Do čeho by jste šli Vy, nebo něco jiného???

Díky moc za rady

srovnání: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... 86%2c51909
Naposledy upravil ceiks65 dne 24. 9. 2013 16:09, celkově upraveno 1
ceiks65
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 24. 9. 2013 08:51

Ahoj. Předně bych rád upozornil, že v tuhle chvíli není na trhu žádný DUAL s NFC, tudíž ani L5 II Dual nemá NFC.

Z této dvojice bych víc věřil asi LG. Přece jen má několik zadních faktů, které by dokázaly přesvědčit mě.
- baterie s kapacitou 1700 mAh pro jeden velmi intenzivní den s internetem, nebo 2-3 dny bez netu
- tlačítko pro rychlé přepínání hlavní SIM. Nahoře vidíš dva signály operátorů a speciálním tlačítkem vybíráš, že které SIM chceš volat - SIM1 nebo SIM2
- aplikace Quick Memo pro psaní a kreslení poznámek na displeji
- safety care - aplikace, která ti v případě zapomenutí telefonu pošle GPS souřadnice, kde jsi ho nechal/ztratil
- OPS displej má absolutně bezkonkurenční jas a svítivost na denním světle.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ceiks65 24. 9. 2013 16:08

Díky za reakci, stále ale nevím, zda se nebude telefon sekat při běžném používání a po nainstalování několika aplikací... ale taky jsem se přikláněl spíše k němu... Teď jsem objevil ještě Lenovo A660? Co tento mobil?
http://www.mironet.cz/lenovo-a660-oranz ... +dp191853/
ceiks65
Junior

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 24. 9. 2013 16:34

Já bych šel do A660 kvůli certifikaci IP 67 s gorilla glass.
SenatorCZE
Junior

Odeslat příspěvekod roman.t 30. 9. 2013 12:54

Taky mám stejný názor. L5 anebo L7. Oba dva mají tu baterku fakt dobrou. Bez netu v pohodě 3 dny bezproblému. S netem pár hodin. Mě osobně telefon s netem vkuse vydrží max dvě hodiny, pak už si nezavolám :-(
A design telefonu taky překvapí :-)
roman.t
Junior

Odeslat příspěvekod roman63 30. 9. 2013 13:03

koblih.jr píše:Ahoj. Předně bych rád upozornil, že v tuhle chvíli není na trhu žádný DUAL s NFC
Sony Xperia M Dual už má NFC, bohužel je to cenově někde jinde.
ceiks65 píše:...chci vestavěnou GPSku která bude fungovat bez netu...
V tom případě zapomeň na founy s chipsety od Mediateku - což je mj. i uvedený LG Optimus L5II Dual a asi i ten Alcatel.
Pokud chce foun s dobrou GPS (funkční i bez A-GPS), vybírej founy s chipsety od Qualcommu.
roman63
Junior

Odeslat příspěvekod ceiks65 14. 10. 2013 08:14

L7 DUAL u nás není zatím k dostání, otázka je, zda se bude dát někdy oficiálně sehnat...

V tom případě zapomeň na founy s chipsety od Mediateku - což je mj. i uvedený LG Optimus L5II Dual a asi i ten Alcatel.
Pokud chce foun s dobrou GPS (funkční i bez A-GPS), vybírej founy s chipsety od Qualcommu.

U Mediateku GPSka nejede bez netu? Nebo je na tom bez netu opravdu tak špatně? :(
ceiks65
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 14. 10. 2013 09:56

GPS jede perfektně. Musíš jen udělat opravu ( 1 minuta času )
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod roman63 14. 10. 2013 11:28

Nicméně i po "opravě" s využitím AGPS a EPO je citlivost resp. přesnost poloviční oproti founům s Qualcomm chipsety.
Souhlasím ale s tím, že na navigování mimo město je s chipsety od MTK (s aktivním AGPS+EPO) v naprosté pohodě použitelné, ve městě s hustou zástavbou to už tak ideální není, ale je to lepší než nic.
roman63
Junior

Odeslat příspěvekod dojo 14. 10. 2013 12:05

jakykoliv adroid s 512MB rad se bude sekat, mozna ten Alc min.
GPS-souhlas, zadna slava, az u MT6589 je to o neco lepsi, ale porad ten Qualcomm je na tom lip

tzn.
1GB- je az u Alc Idol
MT6589- u Alc Scribe HD
dual Qualcomm- u Sony Xperia M dual

ale vse je draz,
takze se bud rozhodnout, ze se spokojim v dane cenovce -s asi radsi ten Star (neocekaval bych mensi spotrebu u LG)
-mozna bych sel radsi do Alc X'Pop- nizsi cena a pokud jsem nechtel priplatit, tak je pro mne dulezity pomer cena/vykon

-Lenovo-nema led blesk, ja telefon pouzivam jako baterku, tak by mi chybel,
ale jinak se jevi jako podobny tomu Alc Star bez amoled ;
akorat bych mel starch z tohoto: aktuální nová revize ROM 02.8.2013.V4.Mironet - puvodni verze je chinese- takze ke otazka, co aktualizace
dojo
Junior

Odeslat příspěvekod ceiks65 14. 10. 2013 17:47

Jsem ochoten dát i 5000, ale to si stejně nepomůžu, Xperia M dual začíná na 5800 v současnosti... nechcu ale v žádném případě pádlo co má 5" displej, takže tím se výběr taky bohužel zúžuje, 4" mi příjdou optimální...
ceiks65
Junior

Odeslat příspěvekod maser1 15. 10. 2013 00:03

Co Samsung Galaxy Core Duos, cena začíná od 5300,-. Nemá výraznější nedostatky, dvoujádro Qualcomm Snapdragon S4 Play, 1 GB RAM, navíc 8GB interní paměti je v této třídě nadprůměr a na mapy se to bude určitě hodit.
Nokia 3210 ----------> Acer Liquid Z630
maser1
Junior

Odeslat příspěvekod ceiks65 15. 10. 2013 08:10

na ten jsem se nedíval, protože nejsem moc fanoušek samsungů, ale nevypadá špatně :)
ceiks65
Junior

Odeslat příspěvekod merkury 15. 10. 2013 09:22

merkury
Junior

Další stránka