lumia 920 - otazka ohledne sedivky

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod pNxioO 31. 7. 2013 19:41

Zdravim objednal jsem si za velice prijemnou cenu 920tku, z obycejneho shopu kterych je v praze milion. Na netu pisi ze konkretne objednany telefon je CZ distribuce. Chci se optat co to znamena, resp jaky je rozdil mezi CZ distribuci napriklad z alzy a z tohoto malinkeho obchodu. Dale take jestl i zaruka plati kdekoliv v oficialni nokii nebo to musim resit pres toho pres koho jsem to koupil. A jeste tam maji zahranicni distribuci asi o 300kc levnejsi, muzete mi rici duvody proc se vyplati koupit CZ distribuci nebo jaky je úproste rozdil a veskera uskali...
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 31. 7. 2013 19:47

U Lumií je to zrovna jedno, mají celoevropskou záruku a servisy k telefonům přistupují (nebo mají přistupovat) stejně jako k CZ distribuci.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod pNxioO 31. 7. 2013 19:51

A mohu reklamovat vsude? Co kdyz telefon zacne za mesic vrzat nebo delat cokoliv necekaneho a budu reklamovat, nebude to obtiznejsi, nez to reklamovat pres nejakej moloch jako alza atd???
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 31. 7. 2013 19:52

Najdeš si nejbližší Nokia Servis a vyreklamuješ tam :)
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod pNxioO 31. 7. 2013 20:09

zda se mi to az moc ruzovy :D nejaka nevyhoda by mela byt, kdyz je to o 1500 levnejsi nez na alze a cz distribuce vlastne to same jestli rikate ze lze reklamovat kdekoliv....
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 31. 7. 2013 20:11

Ano :-D

Doopravdy CZ distribuce stála víc, ale když si Nokia (Setos) uvědomila, že jim ujíždí vlak, slevnila na šedivkovou cenu.
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod pNxioO 31. 7. 2013 20:44

Takze kdyz si ho koupim z obchodu kterej je jakoby dobry, ale vsichni nadavaji na reklamaci a reseni jakych koliv problemu, tak kdyz se mi telefon vysere budu moci reklamovat jinde a vyhnout se negativnimu postupu ze strany shopu? Jde mi o to, ze jiny telefon bych si tam nikdy nekoupil, ale prave jak rikate u nokie je to jedno tak hledam duvody proc tam ten telefon nekoupit/koupit.
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 31. 7. 2013 20:59

Jestli ten obchod má negativní recenze, tak bych se na to vykašlal.
Kolik tam stojí Lumia 920?
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod pNxioO 31. 7. 2013 21:13

8000 http://obchody.heureka.cz/1-2umobil-cz/diskuse/?g[z]=20
takze precijen stornuji a pritlacim na prkenici
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 31. 7. 2013 21:43

Už jen kupovat v obchodě, který má negativní recenze je přinejmenším divné, spíš bych řekl, že to není normální....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 31. 7. 2013 22:23

Tak. I v případě Lumií. Proč podporovat špatné obchodníky. Cena není vše.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pNxioO 31. 7. 2013 22:54

no na prvni pohled jsem to nevedel, heureka obchod doporucuje 6000 hodnoceni, pak jsm rozklilkl diskusi a samozrejme bych u nich nekoupil ani jogurt.
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod elastopete 3. 8. 2013 18:37

A jak je to s aktualizacema, u Lumie 610 sedivky mi nesel ani ten prvni update WP7.8. V proverenym obchode mi rekli, ze to je spatny, ze je to sedivka a aktualizace brute force me bude stat tretinu ceny telefonu.
Chci si koupit taky L920, ale nejlepe z druhe ruky, jenze nechci prijit o podporu ze strany Nokie, natož o aktualizace systému WP8.
Novou nechci, kupuju skoro vsechno z druhy ruky.
elastopete
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 3. 8. 2013 20:19

Proboha lidi používejte mozek!!! Jak může Nokia zjistit, že telefon "je šedivka"? To že byl určen například pro Německo, ty si ho tam koupil a například dlouhodobě žiješ v ČR (= máš CZ SIM)???!!! Nokia to zjistí až ve chvíli, kdy jí ukážeš doklad k tomu telefonu - tzn. půjdeš s ní do servisu!
To že jsou aktualizace uvolňovány dle regionů je od dob Symbianu a nemá na to vliv to, jestli je telefon ofiko dovezený a nebo je to šedivka, vliv na to má region.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladin2 3. 8. 2013 22:48

elastopete píše:A jak je to s aktualizacema, u Lumie 610 sedivky mi nesel ani ten prvni update WP7.8. V proverenym obchode mi rekli, ze to je spatny, ze je to sedivka a aktualizace brute force me bude stat tretinu ceny telefonu.
Chci si koupit taky L920, ale nejlepe z druhe ruky, jenze nechci prijit o podporu ze strany Nokie, natož o aktualizace systému WP8.
Novou nechci, kupuju skoro vsechno z druhy ruky.
Prosím tě co ti tam nakecali v tom obchodě -prověřený teda ani omylem když ti tam tvrdí že lumia je šedivka,tak v takovém obchodě by mě už v životě neviděli, o žádnou podporu a servis nepřijdeš,po celé evropě ti je vezmou do opravy
ladin2
Junior

Další stránka