Mobilní telefon klasické konstrukce

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod trencherman 23. 7. 2013 17:39

Ahoj, prosím o pomoc s výběrem mobilního telefonu. Vím že se to tady řeší den co den, ale mám několik specifických požadavků.

Začnu obšírněji. Potřebuji, jak již uvádí nadpis, telefon s klasickou konstrukcí. Žádné dotykáče a pradoviné hračky přecpané funkcemi. Telefon chci čistě na volání, sms a organizaci. Uvítám především dlouhou výdrž na baterii, prostorný displej dobře čitelný na slunci a poznámky a úkoly s dostatečným počtem znaků.

Protože telefon mám čistě pro soukromé účely, uvítám možnosti eliminace telemarketinku, čili volby jež měli nokie jež sem používal deset a více let zpátky. Vyzváněcí profili, kde lze nastavit příjem hovorů jen pro vybrané skupiny volajících a ostatní ignotovat, respektive automaticky odmítnout. Uvítám kontakty, kde lze buď zobrazit seznam kontaktů nebo skupin. Aktuálně vím že to má povětšinou samsung, ale ten má zase žalostné volby nastavení ostatních funkcí.

Ostatní funkce: foťák není podstatný. Kvalitu foťáku dělá stejně průměr čočky a v mobilu stojí foťák za prd i kdyby měl milion megapixelů. Ale nějaký jež by zvládl ostré momentky by nevadil, ale není důležitý. Dále již zmíněný úkolovník - poznámky. Často potřebuji zaznamenat nějakou poznámku se signalizací plnění a mnoho mobilů nabízí tak málo znaků, že je to skoro nepoužitelné.

Abych to shrnul. Mobil klasické konstrukce, s kvalitním displejem, obsáhlýma poznámka a parádne organizovanýma kontaktama a vyzváněcíma profilama, kde lze příjmat hovory jen od vybraných skupin, kterým samozřejmě lze přiřadit individuální vyzvánení .

Předem mooc děkuji.
trencherman
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 23. 7. 2013 19:10

Nokia E52, popř. Samsung S5610 nebo Nokia 301.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trencherman 23. 7. 2013 19:47

Vážení, děkuji za vaše názory, ale nerad bych tu rozehrál nesmyslnou diskusi na téma co se komu líbí. Zadal jsem jasné požadavky na vlastnosti telefonu a tak prosím o konkrétní příklady s odůvodněním, proč doporušujete právě daný mobil v závislosti na mé očekávání. Tohle plácnutí do větru nějakého modelu.. to mohu rovnou strávít dovolenou čtením recenzí a stejne nic nezjistím. Děkuji za pochopení.
trencherman
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 23. 7. 2013 19:58

To nebylo zadne placnuti do vetru :pozor Pokud jsi tak linej si najit ty tri mobily na mobilmanii a porovnat si je, pak nezadej o radu ... Ono v dnesni dobe moc telefonu klasicke konstrukce dle tvych pozadavku zase tolik neni.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 23. 7. 2013 20:20

Já doporučuji to, co znám a vím, že je kvalitní/dobré/ozkoušené.

Neplácám do větru.

Najděte si tedy nějaké kandidáty, není to těžké.
A recezi si přečíst stejně musíte, protože to tu nebudu všechno vypisovat ...
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trencherman 23. 7. 2013 20:24

Recenze jsem četl a tak vím, že dané mobily nevyhovují. Moc se omlouvám, očekávat rady uživatelů je asi trestné. Již nebudu přispívat do diskusí. Chci se dozvědět něco co neznám, snažím se získat radu a jsem jen kritizován. Četl sem desítky recenzí i na mobili jež jsem kdy měl a nikdy jsem se v nih nedičetl vše co mobil skutečně nabízel. Ale dobře, budu jen číst recenze a další rok marně tápat. Děkuji. Internetové diskuse a poradny jsou skutečně zbytečné..
trencherman
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 23. 7. 2013 20:28

Ne, nejsou.

A jestli víte, že Vám "dané mobily nevyhovují" tak

Loader píše:Najděte si tedy nějaké kandidáty

:)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 7. 2013 20:48

Mezi klasickou konstrukci berete i qwerty klávesnici pod displejem typickou hlavně pro Blackberry?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PetrAsch 23. 7. 2013 20:59

Zkuste se podivat na Nokia E66. Mám ji vyzkousenou.
PetrAsch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 23. 7. 2013 22:42

trencherman píše:Recenze jsem četl a tak vím, že dané mobily nevyhovují. Moc se omlouvám, očekávat rady uživatelů je asi trestné. Již nebudu přispívat do diskusí. Chci se dozvědět něco co neznám, snažím se získat radu a jsem jen kritizován. Četl sem desítky recenzí i na mobili jež jsem kdy měl a nikdy jsem se v nih nedičetl vše co mobil skutečně nabízel. Ale dobře, budu jen číst recenze a další rok marně tápat. Děkuji. Internetové diskuse a poradny jsou skutečně zbytečné..

A my jako mávnutím proutku vytasíme něco, co neexistuje? Ty tipy, které napsal Loader, jsou vašim požadavkům nejblíže. E52 má pokročilé profily, ale ne až tak, jak potřebuješ a nemá "úkolovník". 301 má úkolovník, ale má ještě o trochu jednodušší profily než E52. A S5610 nedostačuje na oba předchozí.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A310 24. 7. 2013 07:07

trencherman píše:Recenze jsem četl a tak vím, že dané mobily nevyhovují. Moc se omlouvám, očekávat rady uživatelů je asi trestné. Již nebudu přispívat do diskusí. Chci se dozvědět něco co neznám, snažím se získat radu a jsem jen kritizován. Četl sem desítky recenzí i na mobili jež jsem kdy měl a nikdy jsem se v nih nedičetl vše co mobil skutečně nabízel. Ale dobře, budu jen číst recenze a další rok marně tápat. Děkuji. Internetové diskuse a poradny jsou skutečně zbytečné..



To je dojemne.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Bender1 24. 7. 2013 21:37

trencherman píše:Internetové diskuse a poradny jsou skutečně zbytečné..


Tak proč sem píšete? :) Na to, že Vám tady pomáhají s výběrem docela vstřícně a vy takto...

Jeslti Vám nevadí bazarové mobily, podívejte se určitě na Nokii E71, E72, pak na BlackBerry Curve 8520 s QWERTY. Vám asi bude sedět nejvíc asi E řada od Nokie.
Bender1
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků