Smartphone pro maminku do 5k bílý/stříbrný max.4"

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Anysek1 27. 6. 2013 19:15

Ahoj. Sháním smartphone pro maminku. Do teď má už 4 roky sloužící http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx ale už to není ono.
Hlavní priority/využití: SMS, volání, fotoaparát, výdrž baterie, "plynulost, spolehlivost", design :) Vím, že ta bílá (max. stříbrná) barva je celkem limitující, ale mamka opravdu nesnáší černou (tzn., že ani přední strana nesmí být černá :D). Má ráda bílou lehkost a eleganci! :D Úhlopříčka kolem 3,5", ty 4" už jsou opravdu maximální strop (vůči barvě, raději menší). V OS si nejsem jistá (po této LG KM900 Arena), ale nejlehčí pro ni bude asi samozřejmě Android. Cena do 5 000,-kč (mám v plánu kupovat třeba i z Aukra).
Všechny ty vlastnosti budou asi podobné/stejné jako LG KM900 Arena, ale přece jenom novější telefon je o něco lepší.
Možná jsem na něco zapomněla, takže později samozřejmě doplním. Omlouvám se, že tak lpím na barvě. Je možné vybírat i z rok starých smartphonů, pokud za to ještě stojí :)
V posledních letech se vůbec neorientuji v telefonech v této cenové kategorii, takže prosím o rady a typy :) Díky
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod kentus 27. 6. 2013 19:24

Pokud chce něco jednoduchého na ovládání a plynulý systém, tak se nabízí Lumia 520 či 620. Obě jsou v bílé barvě za cenu do 5 tisíc, šedivky okolo 4 (mají celoevropskou záruku).
kentus
Junior

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 27. 6. 2013 19:44

Bral bych Lumii 620, barev na výběr je dost.

Systém bude svižnější a spolehlivější jak Android a podle požadavků by měl sednout akorát.

Displej 3.8"
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 27. 6. 2013 19:46

Bral bych Lumii 520, Lumii 620 nebo Y300.
SenatorCZE
Junior

Odeslat příspěvekod Anysek1 27. 6. 2013 19:47

Tam se bojím toho WP8. V obchodě mi osobně vůbec nesedl, takže se bojím, jak bych to vysvětlovala a učila mamku :) Jinak ta přední strana je dost černá :D Ale jinak děkuji, alespoň vím, co je dobrého s WP8 (kdyby náááhodou). :)
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod Sibstr 27. 6. 2013 21:08

Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 6. 2013 21:57

http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... axy-ace-2/ S tímto maminku určitě potěšíš.. oproti základnímu Fame je funkční, má dvě jádra, vyšší ramku a a hezký display.. 3,8´´ A opravdu bych maminku nezlobil windowsama :-D
dr._lukas
Junior

Odeslat příspěvekod Sibstr 27. 6. 2013 22:23

Jo ten Ace 2 je dobrá volba a když se pořídí verze White La Fleur...
http://www.mall.cz/mobilni-telefony-konstrukce/samsung-galaxy-ace-2-i8160-white-la-fleur
Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 6. 2013 22:43

ta verze La Fleur mě příjde, jak pro 12 leté děvčátka, ale ne pro starší dámu ;-)
dr._lukas
Junior

Odeslat příspěvekod kentus 28. 6. 2013 00:02

No nevím teda, WP8 jsou právěže jednoduché na naučení a hlavně blbuvzdorné, což Android rozhodně není. Pokud ale chce něco celého bílého, tak by ten Ace 2 možná nemusel být úplně špatný. Jenom doufám, že je na tom lépe, než první verze, na tu jsem v mém okolí slyšel jenom nadávky ;)
kentus
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 28. 6. 2013 09:08

Kentus, prosim te, nepis takove bludy, pro nekoho kdo nemel tel. s OS je snad jedno, jestli se bude ucit s androidem nebo s wp8! A ze by byly wp8 blbuvzdorne, no takto bych je opravdu nenazyval. S androidem se nauci uplne stejne jako s wp8.
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod o.m.p 28. 6. 2013 11:38

Myslím si že lehčí bude WP když si nastaví potřebné věci na dlaždice nahoru tak nemusí ani nikdy do menu a ted jen otázka zda WP7 nebo WP8 třeba tento je pro ženskou úplně supr http://www.alza.cz/nokia-lumia-710-8gb- ... 283916.htm má ho bratr i kámoš a nestěžují si ale má WP7 čož při jejím používáním asi nebude. Když si nastaví bíle pozadí jak to je na obrázkách tak je to jak ušitý pro ženskou nedávno jsem ho právě u nějaké viděl a říkal jsem si fakt supr pro ženskou. Ale klidně 620 nebo 520 v bíle s bílím pozadím dlaždic může být tak dobrá. Osobně si myslím že WP bude pro maminku jednodušší nemůže nikam zabloudit když jí to někdo vysvětlí co a jak tam bude mít vše hned na ploše. A nebo mobil bez OS přeci na její potřeby ani OS nepotřebuje http://www.alza.cz/search.htm?exps=nokia%20white tady je plno pěkných bílích telefonů
o.m.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anysek1 28. 6. 2013 16:17

Jak se tak koukám na to srovnání: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... 68%2c37792 , tak nejlépe mi pořád vychází L620 :) I rozměrově. Ale trochu mě zaráží ty hodnoty u displeje LG KM900 vs. L620. LG má větší DPI, jinak (až na úhlopříčku) stejné. Tak doufám, že BUDE poznat nějaký lepší displej na L620 oproti současnému LG :) Bohužel, teď nemám možnost je někde vyzkoušet vedle sebe. Fotoaparát bude mít nejlepší asi taky L620, že? Trochu mohla být silnější i ta baterka. Ale na nějakých pár SMS denně a občasné rozsvícení displeje to vydrží pár dnů, ne? Kdo má jaké zkušenosti s baterkou u 620?
Samsungy mi přijdou takové nic moc.. ta firma chrlí zbytečně velké množství (pod)průměrných mobilů se zaplácaným OS. Takže dám raději znovu šanci WP8 a zkusím se s ním i já skamarádit :D
Jinak má vyjít něco solidního v této kategorii příštích pár měsíců? Na co by se oplatilo počkat?
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod kentus 28. 6. 2013 17:15

Pokud nebude využívat datové přenosy, tak L620 určitě několik dnů výdrže dá. Displeje se neboj, 800x480 na 3,8" bohatě stačí a je to dostatečně jemné. To je teď jen módní trend mít všude HD a Full HD, byť neříkám, že je to u těch pádel od Ťamťungu a dalších na škodu. Jinak foťák má určitě z těch čtyř nejlepší.
kentus
Junior

Odeslat příspěvekod energy795 28. 6. 2013 18:09

Anysek1: Z těch, která jsi vybrala do přehledu, by Lumia 620 mohla být nejlepší volba. Displej bude v pohodě, tam bych se ničeho nebál. U Androidu v této cenové kategorii bys asi musela mamce občas vysvětlit, "proč se to zaseklo, proč to nejede plynule, proč se mi to restartovalo...."

To je právě výhoda WP8, že dokáže být stabilní, rychlý a bezproblémový i v levnějších modelech. A samotného WP prostředí se není třeba bát. Pro člověka, který se nechce v telefonu vrtat, nastavovat fůru věcí atp. je WP jako stvořené. Rychle se na to zvyká, je to intuitivní a přehledné. Ale to člověk pozná, až to začne používat.

Tak přeji dobrý výběr.
energy795
Junior

Další stránka