Sony Xperia J vs. L vs. V

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CzPrecLiK 26. 5. 2013 18:37

Zdravím všechny Androidní znalce a nejlépe vlastníky těchto mobilů. :-)

Potřeboval bych vybrat elegantnější mobil pro svojí mamku! (limit do 9.000)
Kandidáti:
Xperia J (můj kandidát - poměr vzhled/cena/výkon)
Xperia L
Xperia V

Klasická černá není ideální a po zaujmutí žluté Xperie Go u mojí holky jsem byl ohromen, jak může jen barva zaujmout. Preferuji bílou, ale nebráním se červené aj.
Velkou neznámou je pro mě umístění hlavních tlačítek v displeji u verze L a V - nevadí to při používání? Zdá se mi to jako nevzhledné řešení.
Hledal jsem mezi všemi značkami a soustředil se tentokrát prioritně na vzhled, nadstavbu, ale nezapomněl ani na HW a podporu výrobce (aktualizace a nové verze Androidu).
HTC se do ruky holek nehodí, LG nemá ze zkušenosti dobrou podporu a značky jako Huawei nevítám. Pokud máte jiné návrhy, než tyto modely, tak uvítám názory.

Priority:
• vzhled (nejspíš v bílé barvě)
• praktičnost
• výdrž
• kvalita zpracování (viditelné škrábance...)

Díky všem za názory. :nenapadne
CzPrecLiK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 26. 5. 2013 18:54

Už kvůli RAM bych Xperii J vyřadil. Srovnával bych už jenom Xperii L a Xperii V a kvůli foťáku a displeji bych vzal Xperii V.
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 26. 5. 2013 19:02

A co vsechno s tim tel. bude delat? Paklize prevazne jen volat a psat sms, pak bych bral stopro J, bohate by to stacilo. Jestlize bude vicero fotit, nebo treba net, pak V. Ale vse stejne zvladne i to J-cko.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CzPrecLiK 26. 5. 2013 20:34

Tak já ani nedokážu odhadnout, k čemu bude využíván, jako první smartphone u rodičů. Doposud používá můj právě na jednoduché hry, občas net a fotky, takže kombinace Pou-Chrome-Foťák zabere 90% využití, když nepočítám sms/volání. Mamka je zvyklá na výdrž, takže ty 2 dny budou pro ní po Nokii s týdnem děsivé, ale to je detail. Vzhledově jsou nádherné všechny 3, ale teď potřebuju poradit s hlavními faktory - svižnost prostředí a hlavně ty tlačítka v displeji (nepřekáží to? nevypadá to divně?) Osobně bych z designu bral L s tlačítky, jako má J. "Lko" mi přijde až moc velké (nyní má něco jako Nokia 6700) HELP :-)
CzPrecLiK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CzPrecLiK 27. 5. 2013 15:25

Je zde někdo z řad žen, nebo někdo, kdo by posoudil, jestli je hezčí pro holku L vs. V? :-)
CzPrecLiK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hony23 27. 5. 2013 17:38

Ahoj, vzhledově je dle mého hezčí L. Před týdnem jsem si kupoval phone a o také Xperiích dost uvažoval. Nejvíc se mi ale zamlouvala Xperia SP nebo T - ani jednu ve svém výběru ale nemáš :-D . V dané cenové relaci bych ti ale nejspíš doporučil HTC One S, který všechny tyto Xperie kvalitou displeje a foťáku strčí do kapsy. Pokud ti připadá, že HTC není pro ženy, stačí pořídit barevný kryt: http://pouzdra-mobily.heureka.cz/pouzdr ... e-s-zlute/
hony23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WolfN 7. 6. 2013 21:29

Tak já sidnes udělal radost "J"čkem a za 5.1k nemá chybu, výbornej founek jsem moc spokojen
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslavii 7. 6. 2013 21:47

Mám taky Jéčko a je fajn, má android 4.1, i když je znát slabší procesor a paměť, ale myslím, že pro ženu je akorát. Má 4 palce, větší úhlopříčky asi pro ženu nemají cenu, záleží pak na nich, co se jim líbí. Nebo pak něco s Windows Phone 8, mají citlivý displej a můžou telefon ovládat i nehty. Já osobně bych doporučil Nokii Lumia 720. Má dobrou baterii, slušný displej(4.3), kvalitní foťák a stabilní systém. A mírně se sekají všechny levnější androidy. Nesekají se až 4jádra s výkonou pamětí, ale to je jiná cenová kategorie. Ženy hlavně koukají na design, ost. není pro ně až tak důležité. Je to jak s autem, žena vybírá dle designu a barvy, zeptej se jí co má to auto za motor a bude koukat s otevřenou pusou. :-)

-- 7. 6. 2013 23:01 --
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod WolfN 7. 6. 2013 23:54

Tak mírně byt nepatrně se seká snad všechno...iOS a WP nevyjímaje, já osobně při běžném používání absolutně problém nemám, vše jede svižně a plynule, v recenzích to zminují autoři také.
Problém může nastat při hraní her (to ale není můj případ) nebo když na pozadí běží xx aplikací a procesů, tolik ale telefon zase netrápím takže u mě dobré.

-- 08 čer 2013 00:59 --

Nepatří to sem, ale já se rozhodoval mezi Jčkem, U a sola, tedy starší modely z počátků, které ještě nesou zelené SE logo vzadu.
Zkoušel jsem tedy makety ale vytknul bych a u Sony Xperia U zejména, přílišnou hranatost.
Ne že by to desgnově nevypadalo hezky ale v ruce rohy trochu řežou, v případě Xperia J není vůbec problém, jako oblázek, záda navíc prohnutá a v dlani sedí suprově.
Sony XPERIE se mi líbí už delší dobu, takže dneškem přišel čas iPhone 4 odloit a začít používat něco "lepšího" (ted to schytám že jsem si pohoršil oproti apple...no nemyslím si to, iP je hranatý těžký a čím novější iOS tím se starší model 4 zpomalí...)
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 8. 6. 2013 06:34

Podělím se s tebou o zkušenosti ze ženského (těch odrostlejších) světa:

Ty priority bys měl změnit takto:
• výdrž
• vzhled (nejspíš v bílé barvě)
• kvalita zpracování
• praktičnost

Pokud je mamka zvyklá na Nokii s dlouho výdrží, tak si bude neustále stěžovat, že musí obden nabíjet. Taky se musí dobře držet, tedy pěkně zaoblený a ne nic velkého. Maximálně do 4", ideálně menší - 3,2-3,5". Jaký v tom bude OS jí bude asi jedno, pokud se nevrtá v počítačích, hlavně musí běžet stabilně a ne si hlídat spuštěné aplikace na pozadí.
A ještě čitelnost displeje na sluníčku, ta je také důležitá u dotykáče.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hony23 8. 6. 2013 08:53

Ostatně priority jsou stejné při výběru telefonu i chlapa :-D
hony23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 8. 6. 2013 09:16

8-D I když já už jsem ve věku, kdy bych upřednostnila tu praktičnost nad provedením...
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslavii 8. 6. 2013 09:22

No, myslím, že to spěje k telefonu Nokia s Windows Phone 8. :-) Co Lumia 620? :-)
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 8. 6. 2013 10:36

Jestli se nepletu, tak Xperia V stojí docela dost přes limit.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 8. 6. 2013 11:22

Šedivku seženeš do 9 000 Kč, ale to seženeš i výkonnější Xperii SP, která má ještě více výkonu, ale horší foto.

Každopádně, pokud se tu bavíme o odolnosti - výdrži - rychlosti, tak to fakt můžeme rovnou přesedlat na WP.

Taková Lumia 820, která se dělá v dost barvách a seženeš ji ža 6 500 Kč i s českou zárukou je ideál ne? Telefon vyrobený z jednoho kusu polykarbonátu.

Pak už jen 920, ale ta je pár stovek nad limit, ale už se mi zdá moc přehnaná na to, na co bude mobil sloužit.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků