Koupě telefonu do 18k Kč - pomoc s výběrem, nápady a postreh

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 4. 4. 2013 09:28

Zdravim,
Přemýšlím o výběru nového telefonu. Jde o to ze jsem mel 4 roky docela perfektní iPhone 3G pote jsem přešel na HTC sensation, který jsem právě ted úspěšně vyreklamoval na více četnou závadu a tak mi Vodafone bude vracet cca 12 tisíc. A tak premyslim o tom zda si nechat vrátit peníze a koupit si něco nebo pro me lepší způsob si vyměnit telefon za jiný model kde se již nebudu vázat na určitou dobu a ještě bude zvyhodnena cena. Tudíž hledám mobil pro moje potřeby což vlastně neumím ani tak dobře definovat. Mám tablet google nexus takže hry hrají spise tam. Takže na hry moc nekoukat, kvůli mobilu nechci nosit zvláštní brasnicku takže něco normální velikosti. Zkušenosti s OS mám u Androida ktery mi připadal normální ale vadilo mi to vybíjení u Sensationa které nevím jestli bylo zapricenene poruchou nebo androidem pak iOS kde to u starickeho 3G bylo bez problémů. Bohužel nemám zkušenosti s Windows phone což me mrzí protože lze pozorovat rozdílné relace právě na WP.

Takže co hledám mobil od 0 - 18 000,- Kč s normální vydrží, chtěl bych si třeba udělat výlet a jít lovit na pul dne cache, vzít si telefon na kolo a používat sport tracker, mít tam normální fotak, moc sice nefotim ale mužů začít..

Osobně jsem se zakoukal do HTC one ale bojím se te výdrže ale to se budu bát u každého androida.

No nevim , u vidím co mi zkusí té poradit.
_FrOst_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 4. 4. 2013 10:08

Co takhle nový Galaxy S4 ?
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 4. 4. 2013 10:31

Kouknu na nějaký recenze.. Ale tady je pro me asi problém ze se ještě neprodává a tuším ze jsem četl ze by se měl začít prodávat az za 2 měsíce a to už musim mít po ty výměně nebo vrácení peněz..
_FrOst_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 4. 4. 2013 11:08

za 2 mesice ne, prijde to koncem mesíce. Nejak 26.4 cca.
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danny02 4. 4. 2013 11:21

A co tak Sony Xperia Z? Má zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Perfektní LCD, ale je sice něco větší, ale zvyk by jsi si. Galaxy S4 je zbytečně kupovat jako novinku, lepší počkat jak půjde cena dolů, to bych si už rači pořídil Galaxy S3. HW pořád dobrej stroj a nějaké vychytávky dostane z S4 :-) a Navíc jde s cenou pořád dolů, CZ distrubuce 12000Kč.

Pokud na kolo, tak pak ještě Galaxy Xcover 2 :-)
TV: Philips 55OLED706, Soundbar: JBL Bar 500, Mobil: Samsung Galaxy S24 256GB Cobalt Violet
Danny02
Junior

Odeslat příspěvekod mobilman 4. 4. 2013 11:28

cože? Xperia Z a perfektni LCD? Ja ten kram po dvou dnech vratil a sami v Alze mi rekli ze to vraci lidi dost casto prave kvuli displeji, je to na dnesni dobu hodne splatnej displej.
Spis bych treba mohl z vlastni zkusenosti doporucit Samsung Note II, stoji min. o 3tis mene nez S4 a vybava prakticky stejna a navic vetsi displej, v Akci Comfor/Mastercard se da dokonce za 2 tydny poridit jeste levneji coz je pak pomer cena/vykon naprosto perfektni.
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danny02 4. 4. 2013 12:42

To, že ty jsi ho vrátil, to je tvoje věc. Jsou lidi, kteří si jej chválí a je dostačující. Jasně není to AMOLED, ale pořád je to slušný LCD s fullHD rozlišením.

Note2 je velká kráva, pokud to uživatel nepotřebuje, nevyužije funkci S-Pen, tak je mu to zbytečné. Navíc do ruky, na kolo obrovská kráva.
TV: Philips 55OLED706, Soundbar: JBL Bar 500, Mobil: Samsung Galaxy S24 256GB Cobalt Violet
Danny02
Junior

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 4. 4. 2013 12:47

Mrknu na výše zmiňovaný.. Ale ještě otázka o tom hráč one mi nikdo nic neřekne ?
_FrOst_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zafata 4. 4. 2013 13:42

Ja si nedokazu predstavit telefony co maji 4,5 + palcu v drzaku na kole. Pokud zapnes sporttracker a das ho do batohu tak je to asi jedno, ale v drzaku ne dekuji. Na kesky bych vzal jedine telefon kde se da vymenit baterka nebo rovnou koupil nakej battery pack. To same na tom kole pokud planujes jezdit pul dne tak to utahne, ale celodenni vylet to bude tak tak s baterkou. Takze na tohle pouziti bych telefony s nevymenitelnou baterii zavrhnul.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 4. 4. 2013 13:58

A nebo se podivej na Sony xperia V, je to levnejsi varianta Z-ka a taky je odolny.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 4. 4. 2013 16:20

Já asi úplně nevím jestli se mi ta xperie líbí :-\
_FrOst_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel-d 4. 4. 2013 17:04

_FrOst_ píše:Jde o to ze jsem mel 4 roky docela perfektní iPhone 3G...


A co teda iPhone 5?
karel-d
Junior

Odeslat příspěvekod Tony321 4. 4. 2013 17:16

One má dobrú výdrž, približne rovnakú s SGS4 a o dosť lepšiu ako Xperia Z.
Tony321
Junior

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 4. 4. 2013 18:04

iPhone jsem kupoval otcovi na jeho přání ale já momentálně nevidím důvod proč dávat víc peněz za horší parametry (?) s podporou co se týče aplikaci si myslím ze dnes už je to nastejno.. A co pak ohledně parametru mi třeba přijde divný dávat víc za dvě jádra než za ctyrjadro . nevím prostě jsem toho názoru ze už nemusím platit za značku jen abych mel apple.. Nebo si nejsem vědom v čem je to o tolik lepší než všechny výše zmiňovaný..
_FrOst_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmenx201 4. 4. 2013 19:14

Ty ses jouda tak si neco pocti o iPhonu prosim.......pak takovy kraviny psat uz nebudes....... :-| :oboze
xmenx201
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků