Telefon hlavně na IM?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod M0RGAN 6. 3. 2013 13:19

Zdravím :-)
Už delší dobu uvažuju, že bych si pořídil nějaký "chytrý telefon", hlavně asi na IM. Na volání mám jednoduchou Nokia X1-01, na Internet mám obvykle všude s sebou Zenbooka, na hudbu přehrávač...
Takže takový přenosný chat komunikátor (ICQ, FB chat, Gtalk, Skype chat), který by uměl rozumně fotit, nestál přes 10 tisíc, slušně vypadal a měl kvalitní konstrukci a vydržel i případné pády a tak, aby se hned nerozbil při "nejemném" zacházení :-)
V podstatě od něj očekávám hlavně to IM; aby podporoval 2,4 GHz WiFinu s WPA2 (snad samozřejmost :-) a možnost jednoduše kabelem propojit s počítačem/notebookem, aby se mobil současně nabíjel a fungoval jako modem.
Jsou to snad samozřejmé funkce, jde mi o to pohodlné psaní a nějakou šikovnou aplikaci; na operačním systému mi nějak moc nezáleží (doteď jsem měl z "chytrých" jen Nokii N82 a tu už stejně dva roky používám jen jako foťák :-)
Taky bych ocenil slušnější výdrž..
Moc necestuju (a když, tak s ntb), takže hry asi hrát nějak nebudu; GPS mám v autě, takže není prioritou.
M0RGAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karel Benáček 6. 3. 2013 16:17

Já bych bral Nokia Lumia 820. Požadavky splňuje :)
Karel Benáček
Junior

Odeslat příspěvekod M0RGAN 6. 3. 2013 21:22

Je sice pravda, že doposud jsem měl/mám samé Nokie, ale poslední dobou je v úpadku, tak nevím nevím. Jde mi ale hlavně o ty IM aplikace; nejlépe jednu pro všechny protokoly, jako to mám v Mirandě na PC. Jestli něco takového rozumného pro Windows Phone existuje, tak s Nokií problém nemám. Hloupé je, že si to asi nevyzkouším před nákupem.
M0RGAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 3. 2013 22:50

Existuje,stary dobry IM+ PRO,ktery obsahuje opravdu hromadu ruznych protokolu.
Beep,Facebook,Google Talk,ICQ,Skype,Yahoo,Windows Live,AOLMeinVZ,,VKontakte,Jabber a mnoho dalsich.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod R.EE 6. 3. 2013 23:53

Nevim jak se ti pise na displeji, ale ja osobne bych vybiral neco s qwerty.
R.EE
Junior

Odeslat příspěvekod M0RGAN 7. 3. 2013 10:19

No to já taky nevím, zatím jsem psal na displeji jen v GPS navigaci, dotykový telefon jsem si ještě nepořizoval :-) Ale tak - na nějaké romány to nebude, na to mám notebook. Spíš jen vyřizovat občas nějaké dotazy a tak, třeba na rybách :-)
M0RGAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 7. 3. 2013 10:27

V klidne poloze to pujde. Ale pravda, na mechanickou qwertz nic nema.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor