Lumia 920 (ANO/NE)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod skocak 26. 2. 2013 04:22

Zdravím,
už delší dobu se rozhoduju který WP8 telefon mám koupit. Nejdříve jsem uvažoval o 8x, ale chtěl jsem něco většího a pravdu se mi líbí přidaná hodnota nokia v podobě navigace, a fotoaparátu. Navíc Nokii všeobecně fandím, takže bych asi volil 920.

Máte někdo zkušenosti s 920? Myslíte že kdybych lumii koupil v zahraničí, konkrétně asi HongKong nebo Peking, že tam bude čeština a že tam nebude žádný problém pro budoucí použití v Čechách ?

Tady je dostání za cenu asi 4500 RMB což je 13,500Kč. Děkuji za názory a zkušenosti

skocak
Nokia Lumia 920
Acer Travelmate 5760G Windows 8
skocak
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 2. 2013 07:49

Pozor pro Cinu a Koreu jsou modely malinko jine a bez CZ,jinak zbytek obsahuje cestinu.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skocak 26. 2. 2013 16:22

Myslíš že to latí i pro HongKong ? A když říkáš jiné, myslíš tím je ta jazyková výbava, nebo je tam ještě jiný rozdíl ?
Nokia Lumia 920
skocak
Junior

Odeslat příspěvekod Bender1 26. 2. 2013 16:38

Zdravím, jestli tam nebydlíš nastálo, tak za v přepočtu 13,500 Kč si radši kup tady šedivku, na kterou budeš mít v celé Evropské unii záruku po dobu (tuším) 2 let. Je to výhodnější a určitě to bude fungovat i v těchto sítích.
Nokia Lumia 920T, která se prodává v Číně, je na TD-SCDMA síti, jestli jsem zjistil dobře informace, takže by to tu neběželo.
Bender1
Junior

Odeslat příspěvekod skocak 26. 2. 2013 16:43

Bohužel, nebo respektive bohudík, budu tady ještě minimálně rok, a to čekat určitě nechci. Takže to asi budu muset vymyslet nějak jinak. Ještě k těm šedivkám, myslíš že to není risk kupovat nějakou levnější, nebo bych raději měl zainvestovat třeba do Alzy ? A kdybych si koupil Lumii u nás, bude fungovat tady že ?
Nokia Lumia 920
skocak
Junior

Odeslat příspěvekod portapro 26. 2. 2013 16:50

U lumií platí mezinárodní dvouletá záruka, ať ji koupíš kdekoliv(v Evropě)
portapro
Junior

Odeslat příspěvekod Bender1 26. 2. 2013 16:51

Záleží na tvém operátorovi. Jestli podporuje GSM síť a pásmo, na které Lumia 920 funguje, tak v tom nebude nejspíše problém :) Ale u China Mobile se právě prodává Lumia 920T, takže tam to fungovat s jejich kartou určitě nebude. Takže opravdu záleží na operátorovi a na jaké síti pracuje...

Šedivky risk asi nebude podle mě :) Stejně v ČR si to nemůžeš zatím jinak obstarat, protože officiálně se tu, ještě neprodává... Záruka se může uplatnit u autorizovaného servisu, takže tam problém určitě nebude. Jestli to chceš risknout koupí v Číně/Hong Kongu, tak opravdu si dej pozor, jestli je to klasická Lumia 920 nebo Lumia 920T (která by ti v ČR nejela).

PS: Snad jsem to nenapsal moc komplikovaně. :-[
Bender1
Junior

Odeslat příspěvekod skocak 27. 2. 2013 06:19

Teď si nejsem jistý... Bude tedy v Číně fungovat Lumia 920 zakoupená v Čechách jako šedivka. Jedná se o operátora China Mobile.
Nokia Lumia 920
skocak
Junior

Odeslat příspěvekod Bender1 28. 2. 2013 00:09

Tak teď mě to zarazilo. Nejsem si jistý, nechci mystifikovat, ale vím, že China Mobile prodává tu upravenou Lumii 920T, ale na Wiki jsem moc nepochopil, s kterými sítěmi to provozují. Když Ti jde normálně mobil, kdy jsi dovezl, tak by neměl být problém nejspíše, ale asi nevyužiješ plný potenciál jejich rychlého mobilního Internetu. Radši, ještě na někoho počkej. Nerad bych se pletl a přivedl tě do zbytečných problémů.
Bender1
Junior

Odeslat příspěvekod rocksta.r 28. 2. 2013 00:42

Shitty phone, smysl dava jedine iPhone.
rocksta.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 28. 2. 2013 01:23

Taky názor
portapro
Junior

Odeslat příspěvekod skocak 28. 2. 2013 04:26

Tak jako názor to respektuji, ale čekal bych zdůvodnění... Proč si myslíš že je iPhone lepší ? Jinak děkuji a pokud by ještě někdo měl nějaký názor na 920tku a nebo radu ohledně toho použití v čině tak bych byl samozřejmě rád....
Nokia Lumia 920
skocak
Junior

Odeslat příspěvekod rocksta.r 28. 2. 2013 08:35

To tak peoste je. Je vznesenejsi, alegantnejsi, lepsi
rocksta.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 2. 2013 10:14

Lepší? Jak v čem.
Elegantnější a vznešenější? Jak pro koho. Pro mě určitě ne.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mimonaut 28. 2. 2013 10:34

Od doby co mám l920, iPhone je pro mne vždycky až druhej..
Prostě lepší Phone jsem ještě neměl. A to jsem jich za ta léta vystřídal hodně (lepší co se týká spokojenosti - adekvátně době)
mimonaut

Další stránka