Odolný dvousimkáč Android do 5k bez DPH

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod jaromir 24. 2. 2013 21:08

Ahoj,
je nějaký odolný dvousimkáč Android do 5k bez DPH?

Priorita je:
1) odolnost ... občas mi zmokne
2) Android ... budu tam mít nějaké Aplikace třetích stran (Forex atd.)
3) 2 SIM ... bylo by fajn, mám více SIMek (na delší volání), ale odolnost 1) a případně výkon 2) jsou pro mě trošku přednější

jo taky na něj budu hodně přehrávat hudbu (FLACy s ReplayGain) přes mé Koss Porta pro, ale to snad zvládne každý...

díííík za rady ;-) a tipy

Hledám něco mezi 5-7 k s DPH, nad 8 natož 10k je to sci-fi, tolik za mobil nedám... to by mi bylo líto a bál bych se o něj

-- 24. 2. 2013 21:41 --

Tak se dívám, jestli fakt nejsem nenažranej, hlavní je fakt ta odolnost, abych se o mobil nemusel bát...

-- 24. 2. 2013 21:49 --

Co třeba Sony Xperia Go (je odolná proti dešti, 2 jádra, tak mi aplikace pojedou snad dobře a je to Sony, tak snad kvalitní výstup na sluchátka...)?
jaromir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 25. 2. 2013 05:41

Mimo tebou uvedený je tu Alcatel 997d je odolný pouze proti zmoknutí. Parametry a cena viz. heureka.cz.
Nebo http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... xy-xcover/
Pak už je tu i Samsung Galaxy Xcover 2.
A na levnesmartphony.cz je tu Lenovo A660 pod 6000 korun z Číny. Nemá ale leddiodu.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Karel Benáček 25. 2. 2013 21:50

Xperia Go, ani Xcover není dual SIM.

Jediné co mě napadlo, je tak Caterpillar CAT B10, ale to je fakt opravdu odolný mobil :)
Karel Benáček
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 26. 2. 2013 08:06

Alcatel 997d vypadá opravdu dobře

Má velkou obrazovku, což je pro můj Forex super
Dvě jádra
Dvě SIMky
a je "odolný" aspoň vůči šplýchancům, což je u mě 99% zranění mobilu :)

Díky za tip :)!

-- 26. 2. 2013 08:17 --

Karel Benáček píše:Xperia Go, ani Xcover není dual SIM.

Jediné co mě napadlo, je tak Caterpillar CAT B10, ale to je fakt opravdu odolný mobil :)

Haha :D jo, a víš, že bych ho bral. Jsem o něm četl už před měsícem. Ale problém je, že z hlediska HW je to totální šrot, hlavně málo úložného místa je fakt nanic a všechno člověk na kartu nenarve... :D ale dobrá cihla, se mi líbil, přesně by zaujal na stole LOL :)

Ještě mě napadlo si koupit N3310 ;). Byl to můj první phone a je nezničitelný :D haha.
jaromir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qefik 26. 2. 2013 08:51

Jen bych doplnil, ze na mobilu nema cenu poslouchat hudbu, natoz ve flac formatu. V porovnanim s ipodem (ne, nesnazim se tu flamovat) byl kazdy vystup z telefonu o 2 tridy nize. A to same se da rict zase ze ipod je o tridu niz nez Dragonfly
Qefik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 2. 2013 09:44

Ale ano, na mobilu to smysl má.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod opasino 26. 2. 2013 10:03

to qefik: Proč by jako nemělo? (ano, snažíš se flamovat)
to jaromír: Podle tvých požadavku asi nejlépe vychází Alcatel 997d, jinač škoda že nový Caterpillar CAT B15 bude stát kolem 10tis., ten by ti jistě sedl nejvíce.
Huawei P9 lite mini
Felda, Octa, Sup
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod dukem 26. 2. 2013 10:12

Lenovo A660 = 200$ - dvoujádrový, dvousimkový, vodotěsný, perfektní!

odkaz zde: http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A660-Android4-0-Dual-core-1G-3-proof-phone-3G-Dual-SIM-WCDMA-GSM/644897796.html
dukem
Junior

Odeslat příspěvekod Qefik 26. 2. 2013 10:36

opasino: protoze mobil neni primarne delany jako prehravac hudby a nepouzivaji se tak kvalitni soucastky ;) evidentne si nikdy neslysel hudbu z neceho poradneho. Jinak tu opravdu zadny flame nesirim, pouze vyvracim nepravdy. Do telefonu staci mp3, rozdil nepoznas. Pokud nekdo ma dobre FLAC nahravky a chce je poslouchat, tak si poridi tomu odpovidajici zarizeni, nikoliv telefon.
Qefik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 2. 2013 14:01

Má to smysl, ne každý pozná kvalitu a smíří se i s horším výstupem. O to jde, psal jsi, že to nemá smysl, natož ve flacu.
Takže ano, má to smysl. Mně stačí obyčejná sluchátka a mp3.

Telefon není primárně dělaný na mnoho věcí a poslouží dobře. Foťák, kamera, přehrávač hudby a videa, geocaching...
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod opasino 26. 2. 2013 14:36

Presne tak, vetsine uzivatelu staci mp3, a kdyz chce nekdo na mt poslouchat hudbu ve flac formatu, je to jen jeho vec.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod jaromir 26. 2. 2013 22:14

Wov CAT B15 je nádherný :), přesně takovou cihlu bych potřeboval! Se jdu na něj mrknout.

I na to Lenovo se ještě podívám.

-- 26. 2. 2013 22:24 --

Qefik píše:opasino: protoze mobil neni primarne delany jako prehravac hudby a nepouzivaji se tak kvalitni soucastky ;) evidentne si nikdy neslysel hudbu z neceho poradneho. Jinak tu opravdu zadny flame nesirim, pouze vyvracim nepravdy. Do telefonu staci mp3, rozdil nepoznas. Pokud nekdo ma dobre FLAC nahravky a chce je poslouchat, tak si poridi tomu odpovidajici zarizeni, nikoliv telefon.

Nemáš pravdu:

1) já osobně jsem v blind testech jednak poznal rozdíl mezi FLAC a mp3 i na pěkných šrot přehrávačích

2) komu by se chtělo konvertovat věčně FLAC do mp3 a ztrácet tím čas, tagovat to atd.

3) mám FLACy, které po převedení do mp3 jsou otřesné. Jsou hodně problematické už samy o sobě. Jde většinou o takovou dost šílenou elektronickou hudbu (třeba OST dělaný Daft Punk je typický příklad). JE TO PROSTĚ SLYŠET A TO FAKT HOOODNĚ. Už CD samo o sobě je pěkně "zkryplené"...

4) Tady nejde o nějaký superkvalitní poslech přece, ale o uživatelskou přívětivost. Poslouchám většinou venku při chůzi, v buse ve vlaku. V prostředí, které není ideální na poslech. Ale je prostě pravda, že se mi nechce "dupat" s převodem na mp3 a jednak když vím, že u některých skladeb se to nebude dát poslouchat.

A hoši nechte toho flame. Prostě na tom mobilu BUDU poslouchat i hudbu a tečka. Nebudu sebou tahat ještě další zařízení na hudbu, protože furt něco někde zapomínám. A že primárně mobil není na poslech hudby mi je jedno. Na to mám doma PC s dig. optickým výstupem, kterým krmím půlkilovatový zesák atd. Já prostě jen chci něco na venek, abych si stáhl přehrávač, co hlavně umí ReplayGain (protože to mě vážně štve, můj stávající přehrávač, co primárně je dělaný na přehrávání to neumí, protože je prostě 5 let starý a je to děs).

Takže prostě klid...

Kupuji mobil, budu s ním hlavně volat a furt SMSkovat, ale když jsem venku, tak s ním budu i přehrávat hudbu. Přece sebou nebudu tahat ještě něco dalšího, bych to někde zase furt zapomínal a dobíjet dvě zařízení mě taky nebaví :( a kvalita ach jo. Ani Koss Porta pro nejsou ideální, ani už já spoustu věci neslyším, a hlavně to prostředí, kde se venku poslouchá je fakt voničem... Takže KLID!!! a žádný flame, nebo se naseru :(.

Díky za rady :)
jaromir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 2. 2013 23:33

Klidně se naser, ničím si tady nepomůžeš :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jaromir 26. 2. 2013 23:55

Tááák milí zlatí, asi jsem se zbláznil, ale jak vidím Zopo ZP950, tak ho prostě chci, to je prostě místa na Forex :), asi mi to rozerve kapsu, ale kašlu na to, ten mobil je moje láska. Není drahý, má dvě SIM, dva procáky, a obrovskýýý 5,7" displej.

Prostě jsem se zamiloval <3

Říkám si, že fakt na něm se mi bude dobře prohlížet Forex a dělat obchody na grafech.

I případně prohlížet fotky (však mrkněte na mou galerii na http://www.Adamek.biz/photo ).

Takže pročítám recenze a asi kupuji :). Prostě bezva, takovo velkou "krávu" něco mezi mobilem a mým 10" HP netbookem jsem vždycky chtěl :), je nádherný :).

Na odolnost tedy kašlu :). Jak ho rozmlátím, tak si koupím nový :).

-- 26. 2. 2013 23:56 --

seterwohipikule píše:Klidně se naser, ničím si tady nepomůžeš :wink:

;) haha jo, to je mi jasné :), ať žije flame ;)
jaromir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davoos 2. 3. 2013 12:54

s A660 neuděláš chybu, házíme to do piva pořád :) navíc by měl mít i gorilla glass
http://www.levnesmartphony.cz/cs/52-len ... cerny.html
Davoos
Kolemjdoucí

Další stránka