Iphone 4S - má to ještě smysl? Popřípadě alternativy

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod woczlf 20. 1. 2013 13:02

Zdravím,

rád bych se poohlédl po nějakém lepším telefonu a nejvíce mě zaujal právě ekosystém od Applu, ale nechci dávat za iPhone 5 nějakých 16 000. Obávám se ale, že 4S už do roka nebude dostačujícím strojem a nebudu moci používat nové aplikace a hry. Je to obava zbytečná?

Pokud ne, jakou alternativu zvolit u Androidu?
woczlf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 20. 1. 2013 13:10

je to obava zbytečná
Anonymni

Odeslat příspěvekod CrackonoS 20. 1. 2013 13:20

4s bude mit dle meho jeste 2roky podporu. A i pote bude dobre pouzitelny.

U Androidu bys 3 letou podporu vyrobku ocekaval marne.
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 20. 1. 2013 13:45

podporu 4S určitě bude mít, ale když už, vzal bych pětku. Tam podpora bude o rok déle, navíc si na něm ty hry užiješ mnohem více. Sám mám pětku a přecházel jsem ze 4S a když mi po prvních pár dnech přišla pětka jako zybtečnost, teď bych jí nedal z ruky ;)
iPhone 7 256gb Jet Black
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod lokS4 20. 1. 2013 14:38

Mám iPhone 5 i 4S

Zkušenosti:

iPhone 4S je dostatečně kvalitní mobil je rychlý nezasekává se a zvládá vše s přehledem dokonce dělá i brutálně nádherné fotky ALE:

Přešel jsem ze 4S na iPhone 5 a nedá se to srovnat iPhone 5 je 4x rychlejší než 4S je neuvěřitelně lehký a nedal bych ho z ruky...

4S je těžká dost těžká ale jak říkám stačí ..přitelkyně by zase nechtěla 5 tak má moji 4S a je nad míru spokojená
lokS4
Junior

Odeslat příspěvekod kadliwt 20. 1. 2013 16:02

4S je porad dobrej telefon, urcite tim chybu neudelas, vykonu ma porad dostatek a podpora pro nej bude este tak dva roky (iphone 3gs z roku 2009 ma nejnovejsi iOS 6, tohle zadnej android nenabidne), pokud nevyzadujes to nejnovejsi mozny, tak je 4S hodne dobra volba :-) klidne bych se nebal vzit i starsi, ceny u 4S sou docela hodne nizko (kdybys chtel, tak kamarad prodava peknej bilej 32gb)
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 20. 1. 2013 16:39

4S je hodně dobrý telefon, pokud jej můžeš mít za dobrou cenu (9000 Kč), klidně do něho jdi, výkonu má dostatek. Já jsem raději šel do 5 s vědomím toho, že se šábnu přes kapsu, ale zase budu mít nový model. Nelituju, rychlost i zpracování jsou naprosto perfektní. Přecházel jsem z 3GS.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod morki 20. 1. 2013 18:00

Ja sem vybiral mezi bilou 4s a 5. Nakonec sem sel do 4s me se libi vic ta konstrukce a hlavne to ze je tezsi :) mam na nem jeste pouzdro Otterbox Defender takze je to kor tatranka :)
morki
Junior

Odeslat příspěvekod woczlf 20. 1. 2013 18:12

Tak to jste mě potěšili. Jinak jako alternativu ještě zvažuji Google Nexus 4, který taky není s cenou až tak mimo a garance aktualizovaného systému by také měla být.
woczlf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exBURN 20. 1. 2013 18:33

Já zas nedávno koupil iPhone 4 a můžu říct že mě úplně šokovalo, jak dneska taková vykopávka pořád funguje. Určitě je pomalejší novější sourozenci, ale zase spustí snad všechno co je na app store a nijak se mi nezdá že by extra lagoval - přecházel jsem z Nokie N9 a ta se uměla občas hezky zasekat. Takže u 4S bych se nebál.
ten kdo pije-krátce žije
ten kdo nepije-žije ještě kratší dobu,jelikož ho ten co pije ho přejede
exBURN
Junior

Odeslat příspěvekod Tony Stark 20. 1. 2013 18:41

Přesně. Iphone4 má snad jen 1x CPU na 800 mhz a to je skoro 3 roky stary mobil a všechno na něm jede.

Nicméně, já za sebe bych šel do pětky. Ne ani tak kvůli CPU, ale spíše kvůli RAM. 512 MB dnes považuji za málo a pokud si někdo kupuje mobil na dva tři roky minimálně, nebude ho pak omezovat výkon CPU, ale právě nedostatek paměti.
Tony Stark
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 20. 1. 2013 19:12

Nemá.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior