Tel.do 15000Kč(mail,skype,office,foto,film,hry,odol.display)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod mates15 5. 1. 2013 16:23

Ahoj lidi, potřebuju poradit s výběrem telefonu. Mám možnost výběru služebního telefonu a podnik mi zaplatí 15000Kč. Do teď jsem měl iPhone 4. Využití: neustála kontrola mailů, internet, hodně hovorů, telefonické konference přes skype. Občas nějaká práce se soubory office, ale stačí základní balíček pro čtení. Chtěl bych kvalitní fotoaparát, ale v téhle cenové kategorii mi bude vše dostačovat. Počítám s nabíjením každý den, takže tam asi žádný problém nebude, ale aby to vydeželo celý den přpojené na internet. Občas si pustím nějaký film. Dost využívám kalendář. Chci aby byl kvalitné zkonstruován, aby něco vydržel - nejspíš unibody, jsem zvyklý z iphone a celkem mi to vyhovuje. Taky potřebuju větší odolnost sklíčka displaye, takže nejspíš gorilla glass. Já osobně nějaký výkon moc neřeším, ale když mi to podnik platí, tak bych byl rád, aby si na tom synové mohli občas zahrát nějakou náročnější hru(mobil má každý svůj, ale nerozjedou na tom ty nejnáročnější, takže aby na tomhle rozjeli i ty...) Operační systém mi je asi jedno. Do teď jsem měl iOS, ale zvyknu si. Spíš mi jde o podporu aplikací. Paměť nejakou extra nepotřebuju, občas nějaký ten film a aplikace, ikdyž bych tam pak rád dostal navigaci, takže aby se tam vešly i mapy.
Kandidáti:
Samsung galaxy s III - bojím se té konstrukce, hlavně toho zadního kritu. Jinak je to celkem dobrej telefon.
Samsung galaxy note II - asi by to bylo nejlpší, ale už je to opravdu velká kobyla a nevim jestli bych byl schopný ho nosit po kapsách.
HTC one X+ - Asi zatím favorit, kvalitní konstrukce, super HW, sense mi vyhovuje.
Tohle je první co mě napadlo, takže prosím o další návrhy, poznatky a postřehy ohledně těhle a dalších telefonů.
Nokia lumia 920 - Taky se jí nebráním, ale potřebuju nějaký postřehy, je tady krátkou dobu a nevim jestli se vyrovnává ostatním v této cenové kategorii
BTW hodně se mi líbí asus transformer, ale bohužel už je nad cenou :(
Naposledy upravil Kniter dne 5. 1. 2013 23:30, celkově upraveno 1
Důvod: upraveny nazov temy
mates15
Junior

Odeslat příspěvekod karlos19955 5. 1. 2013 16:31

A co takhle zkusit Nexuse 4?
karlos19955
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 1. 2013 19:21

Přijde mi, že by sis měl nejdřív líp rozmyslet co chceš, ve výběru máš Android, Windows Phone, Transformer je destipalcový tablet. Podle zdejšího katalogu, když vyřadím nedostupné a moc drahé, tak v pořadí podle výbavy je 1. Note II, 2. Google (LG) Nexus 4, 3. HTC One X+.

Aplikací pro WP bude méně, pro Android i iOS jich jsou mraky, ale samozřejmě se může stát, že konkrétní aplikace je pouze pro iOS nebo naopak pouze pro Android. Ovšem pokud si zvyklý na iPhone, tak proč prostě nevzít iPhone 5.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod mates15 5. 1. 2013 19:55

Myslel jsem samozřejmě Asus padfone. Psal jsem, že mi nejde o OS. Na Nexus 4 jsem zapoměl. Nevíte, kdy má přijít na český trh a za kolik? Snad si Google dohlídne na LG.. Není to moje oblíbená značka, ale pokud bude kvalitní konstrukce, mohlo by to být super... Nevím, jestli iPhone 5 vmáčknu do ceny.. Navíc se mi zdá, že si Apple nechává hodně platit za to rozkousnutý jablko na druhý straně.. Ale zase má kvalitní konstrukci. A právě proto potřebuji pomoc. Neznám výhody a nevýhody těchto telefonů..
mates15
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 5. 1. 2013 20:05

Já bych vzal Samsung Galaxy S 3 hlavně kvůli výkonu a displeji.
Galaxy note je už opravdu hodně velký ten by se špatně přenášel v kapse.
Nokia 920 - nemám zkušenosti s WP - moc mi to nevoní ale uznávám že v tomhle směru nejsem objektivní.
A to HTC bych také doporučil, ale až jako na druhém místě oproti Galaxy S3.
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mates15 5. 1. 2013 20:16

A proč je HTC až jako druhé?
mates15
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 1. 2013 20:25

S výkonem jsou na tom plus mínus stejně, displej mají oba dva špičkový.
Jestli kvůli displeji, tak já bych dal přednost zase HTC, nemám rád AMOLEDy, mají nereálné barvy.

Do toho vzhled, HTC považuju za hezčí, S3 nevypadá zrovna dobře. Můj názor :-]
Naposledy upravil seterwohipikule dne 5. 1. 2013 20:28, celkově upraveno 1
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 5. 1. 2013 20:26

Měl jsem telefony od Samsungu i HTC a vždycky mi víc seděli Samsungy.
Líbí se mi jejich disgin, a celkově mi jejich výrobky "sedí" víc.
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xmenx201 5. 1. 2013 20:30

Mne se zas libi displej u HTC a design u Samsungu SIII.
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 5. 1. 2013 20:35

"Samsung galaxy note II - asi by to bylo nejlpší"....v podstate jsi odpovedel sam :-)
velikosti netreba se bat, zvyknout se da rychle a pokud se neoblekas jak pan Laska, tak najdes kapsu kam se vejde :-)
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod Gastro 5. 1. 2013 21:22

Podle me je momentalne nejlepsi mobil soucasnosti S3. Note 2 je funkcema o chlup dal, ale pro me uz to neni mobil. Nevejde se do kazdy kapsy. A co se tyce S3 vs One X+, S3 ma par funkci, co HTC postrada a ty vam zprijemnej kazdodenni pouzivani. Plus Touch Wiz je dle me a x dalsich recenzi nejlepsi nadstavba Androidu. Bral bych S3, prechazel jsem z iP 4S a jsem nadsenej. 920 bych nebral, WP neni pro kazdyho, ja to vydrzel tejden ...
Gastro
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 1. 2013 21:36

Aha, to mě nedošlo, že iPhone 5 i v nejlevnější verzi stojí dost přes 15 000, souhlas, že Apple si docela dost účtuje za image.

Note II je skutečně dost velký, mám Note předchozí generace, ale používám ho jako PDAčko/minitablet, čili ho nemusím lovit v různých nemožných situacích při příchozím hovoru a neberu si ho úplně všude. Na ovládání jednou rukou je to fakt velké. Jako mobil mám obyč. hloupý SE Cedar.

O OS jde vždycky, a je individuální jak to komu sedne. Je fakt, že nejlepší HW výbavu mají Androidy, aspoň podle toho hodnocení v katalogu MM.

S III kvůli výkonu a Displeji? Procesory jsou dost srovnatelné, ale S III (Exynos 4412 - 4x A9 1400 MHz) ho má přeci jen trochu horší, než One X+ (NVIDIA Tegra 3+ AP37 - 4x A9 1700 MHz) a Nexus 4 (Qualcomm Snapdragon APQ8064 - 4x Qualcomm Krait 1500 MHz). Displeje u S III, One X+ i Nexu 4 mají HD rozlišení, Nexus 4 a One X+ ovšem mají LCD s plnohodnotnou RGB maticí (tři subpixely na pixel) kdežto S III má AMOLED s PenTile (dva subpixely na pixel), čili i zde S III zaostává. Já osobně bych bral něco s 2 GB RAMky, tj. Note II nebo Nexus 4.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Gastro 5. 1. 2013 22:10

One X+ by mel bejt oproti S3 trochu lepsi ve hrach, S3 zase v kazdodennim pouzivani. Giga RAM staci a podle me bude stacit na vsechno i v pristim roce. Ale je pravda, ze 2GB budou v pristim roce u Hi-endu asi standard. Za sebe bych, co se HTC tyce, bral Droid DNA (Butterfly), ale u nas bohuzel...
Gastro
Junior

Odeslat příspěvekod Redikk 10. 1. 2013 20:39

Tak abych nezakladal nové téma tak píšu sem . Prosil bych poradit s výběrem mobilu. Me požadavky : kvalitní zpracování , casto hraji na mobilu hry , tak aby měl nějaký vyšší výkon , jeden z nejhlavnejsich požadavků je kvalitní displej neboť téměř pořád jsem na netu. O foťák mi moc nejde , moc nefotim, A ještě bych požadoval kvalitnější výstup na sluchátka . Cena do 17000 kč. Omlouvam se za pravopis , píšu na mobilu . Děkuji předem za rady . :-)
Redikk
Junior

Odeslat příspěvekod Gastro 10. 1. 2013 22:16

Ja mam S3 a jsem naprosto spokojenej. Vybiral bych mezi S3, HTC One X+ a Nexus 4. Nejlepsi by bylo si to nekde osahat. Kazdymu sedi neco jinyho. Akorat u toho Nexusu 4 bude s osahanim asi problem, aspon momentalne ...
Anebo pockat, az k nam dorazej novinky z CESU. 5" Full HD displej, 2GB RAM, 4 jadra, 13 MP fotak. Ty parametry jsou vicemene stejny u vsech vyrobcu. Ale musel bys pockat minimalne do brezna.
Gastro
Junior

Další stránka