Jaký nejlevnější telefon s dobrým GPS ovládaný na dálku?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod scripta 21. 12. 2012 08:06

Poraďte co nejlevnější telefon s dobrým GPS čipem, který lze ovládat na dálku např. pomocí speciální SMS. Může být klidně použitý. Potřeboval bych to jako ochranu při krádeži vozidla. Představoval bych si to tak, že bych ho uschoval někde ve vozidle, připojil trvale na nabíječku, dal do něj SIMkartu s O2 Zero nulovým paušálem nebo s paušálem Vodafone Za nula a nechal mobil zapnutý, vypnul bych zvuk i vibrace. V případě krádeže vozidla by ten mobil např. pomocí nějaké speciální příchozí SMS aktivoval GPS čip, nalezl svoji polohu a odeslal mi pomocí SMS své GPS souřadnice na mé tel. č.

Koukal jsem, že na Androidu na to nějaká aplikace je:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus
Existují ještě obdobné aplikace i pro jiné mobilní operační systémy, např WM nebo Symbian? Použité telefony s WM nebo Symbianem jsou asi nejlevnější, ale Nokia mívala zase v minulosti obecně hodně slabé GPS čipy, takže někdy úplně bez šance nalézt svoji polohu (např. v lese nebo mezi vysokými paneláky). Máte nějaký tip na vhodný mobil? Používáte v autě něco obdobného?
scripta
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 21. 12. 2012 11:47

Zdravím, nevím jak drahé auto chcete chránit, ale pokud se jedná o něco luxusnějšího, tak nebylo by vhodnější nějaké použít profesionálnější řešení (např. přímo GPS zabezpečovačka pro auta, SHERLOG apod.) než nějaký bastl nabíječky a nejlevnějšího telefonu s GPS, ukrytý někde v autě? A pokud vám nějaký zloděj nebo přímo gang odcizí váš automobil, nebudou mít u sebe zrovna rušičku GSM/GPS, překonají imobilizér nebo auto celé naloží a váš zabezpečovací telefon nebude po té dlouhé době nečinnosti zakouslý. Tak nasednete do druhého auta a sám vyjedete stopovat zloděje?
A kolik peněz jste ochotný do telefonu investovat? Co tady tohle zařízení: http://www.flajzar.cz/gsm-komunikator-gsm-pager/gps-tracker-s-gsm.htm nevyhovovalo by vám spíše tohle než telefon? Také jsem kdysi míval tendence zabezpečovat auto, ale teď už spoléhám jen na imobilizér a na to, že dvanáct let starý fiat asi nebude tak žhavé zboží ke krádeži :D .

scripta píše:Nokia mívala zase v minulosti obecně hodně slabé GPS čipy, takže někdy úplně bez šance nalézt svoji polohu (např. v lese nebo mezi vysokými paneláky).

Mohu se zeptat v jak daleké minulosti měla Nokia hodně slabé GPS čipy? Já jsem s navigací v Nokii C6-00 projel už velký kus Česka, Slovenska, Německa, Dánska, Švédska a Norska a nemel jsem problémy s GPS signálem ať už v metropolích nebo v přírodě. Kdybych to věděl jak problematické jsou GPS čipy v Nokiích, tak bych se do zahraničí s Nokií vůbec nepouštěl :shock: :D.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior