Nástupce krále (smartphone do 7 tisíc)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jigssaw 11. 12. 2012 19:03

Zdravím, pomalu mi umírá můj již čtvrtý Sony Ericsson G700 a další bazarový už je těžké sehnat, tak se poohlížím po něčem novém.

S telefonem a především vynikajícím systémem Symbian UIQ 3 jsem v mnoha ohledech spokojený, ale pokrok od roku 2007 nezastavím a už proti němu lze těžko dále bojovat. Telefon je na dnešní poměry dost pomalý a pár zásadních věcí chybí.

Byl bych rád, kdyby se operační systém na novém telefonu alespoň trochu podobal Symbianu UIQ 3. Změnou je, že chci asi jen dotykový telefon bez hardwarové klávesnice.

Obecné požadavky (všechno stejně nutné a důležité):
- kvalitní zpracování a konstrukce
- jednoduchý design
- jemný a kvalitní displej
- rychlost (žádné sekání nebo čekání)
- vynikající klávesnice a reakce na dotyk
- hlasitá a kvalitní hudba
- rozsáhlé možnosti nastavení

Konkrétní požadavky (seřazeno zhruba dle nejvyšší priority):
- podpora Opery Mini/Mobile
- kvalitní správce souborů
- multitasking a správce aplikací
- A2DP (pro přenos hudby do autorádia)
- mass storage
- upozornění na volání/sms/e-mail/upomínku pouze vibracemi
- více budíků
- kvalitní navigace
- výdrž baterie alespoň 36 hodin
- přehrávání avi/mp4 s titulkami
- Wi-Fi hotspot
- kvalitní e-mailový klient
- zkratky na volání
- přehrávání flac

Nebude mi vadit, jestli si budu muset kvůli výše uvedeným věcem stahovat aplikace, ale hlavně ať to nějak jde. Pokud jsou na internetu návody, tak mi vůbec nedělá problém jakkoliv si operační systém modifikovat, nemusíme tedy počítat pouze s nativním prostředím.

Teď třešnička nakonec: Cena do 7 tisíc a v žádném případě nechci Android. Možná bych zkousl i šedivky nebo bazar.

PS: Mám pár skromných tipů, ale nechci se zaměřovat jen na ně a jsem zvědavý, co mi doporučíte vy, proto je sem zatím psát nebudu. :-))
Jigssaw
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 11. 12. 2012 19:09

Zrovna mě už napadlo dost androidů co by stáli za zmínku, ale ty ho nechceš :D Ale zajímal by mě teda důvod.
Takže:
Android jsi vyřadil ty. (tam by se něco našlo)
Všechny telefony s windows můžeme vzhledem k požadavkům vyřadit.
Ios taktéž.
Tak jedinné co zbývá je symbian.

Takže šedivá nebo bazarová Nokia N8, jedinné co mě napadá. I když jemný displej je něco jiného. Rychlost symbianu mi také nepřijde již zcela optimální, ale pro tebe to určitě zlepšení bude.
Naposledy upravil Zdenecek5 dne 11. 12. 2012 19:13, celkově upraveno 1
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod Jigssaw 11. 12. 2012 19:13

Nokia N8 mě taky napadla, ale to už je dnes zase mrtvý telefon a navíc jemný displej je něco jiného, jak píšeš.
Jigssaw
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 11. 12. 2012 19:19

Wave 3 nebo trochu přidat za Nokii N9.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 11. 12. 2012 19:23

Wave3 lze stejně jako n8 považovat za mrtvý telefon - teda lépe by bylo řečeno mrtvý systém. Totéž lze částečně tvrdit i o n9.
Podle mě mobil který by splňoval úplně všechno a k tomu nebyl ''mrvtý'' v současné době není.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod Jigssaw 11. 12. 2012 19:40

Mám averzi vůči Samsungu a Wave 3 se mi ani nelíbí vzhledem.

Nokia N9 je právě jedním z mých vážných kandidátů. Prý na to půjde nainstalovat systém Jolla Sailfish, takže mrtvá ani tak není, ne? Otázka ale je, jestli by mi Jolla Sailfish vyhovovalo.

Rovnou prozradím mého dalšího kandidáta - bazarový iPhone 4S, po jailbreaku by to pro mě nemusel být špatný telefon, nebo to rozporuje s mými podmínkami?

Taky jsem uvažoval o Nokii Lumii 800, ale tam je mrtvý systém WP 7.5, a pokud vím, tak nelze ani pořádně prolomit.
Jigssaw
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 11. 12. 2012 20:38

Těžko zatím říct co bude všechno s Jollou a Sailfishem a na čem to pojede. HW N9 není až tak silný, tak aby to pak stačilo.

No JB Iphone4S by většinu splňoval, ale přecijen nějaké věci ani po JB neumí, třeba myslím Massstorage atd. ale to přesně nevím.

Než Lumii800, to radši HTC 8S, u T-mobile za 6,5tisíc. Osmičky už toho umí trochu více, ale jako prohlížeč by ti musel stačit Internet Explorer, nic jiného zatím není. Ale design není až tak decentní :D
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 11. 12. 2012 20:44

Jak není? Prošel jsi si vůbec někdy Marketplace? Namátkou lze třeba najít UC Browser a pro Lumie Nokia Xpress browser.

-- 11. 12. 2012 20:47 --

Sailfish pro N9 oficiálně nebude, ale podle Jolly nebude problém v tom, aby byl port od komunity. HW je dostatečný, jelikož všechny prezentované telefony byly N950.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 11. 12. 2012 21:04

Ne opravdu jsem co je na tom storu nezkoumal. Akorát že toto trvdili ve všech recenzích a reviewech. Omlouvám se za dezinformaci, ale zůstává to u toho že požadovanou Operu nenabídne
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod Jigssaw 11. 12. 2012 21:15

HTC 8S v černé variantě se mi celkem líbí, hardwarově to taky vypadá slušně, děkuju za tip. :) Ale pořád ty Windows asi nebudou moc pro mě. :( A taky mi obecně nikdy nevyhovalo zpracování HTC, ale třeba se to zlepšilo.

Nokia Lumia 820 je 4 tisíce dražší než HTC 8S, v čem je háček?
Jigssaw
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 11. 12. 2012 21:43

Nokia proste nabizi vic,vylepseny kapacitni displej se zvysenou citlivosti,bonusove aplikace vcetne dozivotni Navigaci offline zdarma,ktera uz ve WP8 opravdu stoji zato a nekonci to jen u navigace..,moznost doplneni krytu pro bezdratove dobijeni apod.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 11. 12. 2012 21:45

V čem? Podívej se na parametry. 820 má větší vnitřní paměť pro aplikace, NFC, lepší fotoaparát, výkonnější procesor, větší RAM paměť, plnohodnotnou navigaci v ceně, unikátní Nokia aplikace a pár dalších výhod.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 11. 12. 2012 22:48

Rozlišení displeje je stejné a zbytek člověk musí zvážit, zda využije a jestli se mu to za tu cenu navíc vyplatí.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 12. 2012 23:39

2Reku: Ale vždyť nikdo nepíše, že má lepší rozlišení displeje, máš koukám poslední dobou na práci jen tupě oponovat některým lidem....smysl mi uniká.
2Zdenecek5: Čemu HW na N9 nestíhá nebo nebude stačit? Používal si ten telefon? Nebo zase čerpáš z úžasných recenzí na netu? N9 nebude vyhovovat co se týče výdrže, tam pokud jsem byl online, tak den. A "jemnost" displeje v porovnání se současnou špičkou je již nedostatečná, vzhledem k úhlopříčce displeje to ale není tak dramatické.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 12. 12. 2012 00:09

dejvidek: Tupě oponovat ? Vždyť jsem tady nikomu tupě neoponoval. Jen jsem se vyjádřil k tématu - otázce zadavatele tématu, v čem je háček..... Na nikoho jiného jsem nereagoval a tudíž nikomu neoponoval :-D
Než mě začneš příště kritizovat, tak začni u sebe, své arogance a svých výmyslů a představ....
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků