Nokia 808 pureview x Lumia 820 x Xiaomi mi2

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bigg.I 29. 11. 2012 18:41

Zdravím vespolek, moje 5630 xm už docela dosluhuje... a hlavně nestačí mým aktivitám, už se rozhlížím po novém mobilu.. Nechci android ( to xiaomi je jedinná vyjímka), chci něco neokoukanýho, rád fotím, potrpím si na kvalitni vystup hudby, symbian mi nevadí, občas zahraju nějakou hru, telefon mam na hudbu, internet, sms, focení... Říkám si, že i ta Lumia není špatná, ale bolístky Windows phone 8 mi dost vadí, ptám se už teď, protože koupi plánuju až v březnu, aby ještě 808 pureview byla :shock: a to Xiaomi je jen šílenej nápad, ale ne nerealizovatelnej, ne?

Nenavrhujte prosím jiné mobily, Chci něco s cenovkou okolo 10 000 kč, potřeboval bych poradit mezi těmito mobily... Děkuju.
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 11. 2012 19:18

Ozvi se za ty 4 měsíce :roll:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 29. 11. 2012 19:19

za sebe doporučuji N808,ale symbian je téměř mrtvý systém - toto musíš dost zvážit... Cena ofiko 10 000Kč. Web je pomalejší (ale pořád použitelný),foto nejlepší,video+ kvaliní stereo velmi dobré,bezztrátový zoom,Váha trošku větší.display i při nižším rozlišení vypadá dobře (ale jsou i znatelně,znatelně lepší displeje a to bez debat).Osobně jsem s telefonem spokojen,proto doporučuji. Nicméně počkej na nějaké majitelé 820,jistě ti zde vypíšou spoustu důvodů pro nákup lumie 820 a přečti si recenze.

edit : aha v březnu,to jsem přehlídnul. březen je daleko.
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod Bigg.I 29. 11. 2012 19:26

seter.. jde mi o to, že kdyby mi někdo řekl, že už na ni v tu dobu nemusím narazit, tak bych to vše urychlil
ryo2... vím, že patří k pomalejším, ale to mi stále vadí míň, jako neduhy 820, které jsem si už zjišťoval, jsem rád, že se ozval právě nějaký majitel N808, váha mi ani tolik nevadí.. Možu dotaz jak je to s aplikacema, hackem, certifikacema?
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 29. 11. 2012 19:39

můžeš tam hodit CFW přes phoenix (myslím že jsem ho viděl na mynokia.cz),ale já toto nevyužívám,takže neporadím. Mám tam ofiko a jsem spokojen ,OS jede v pohodě,tak mi to příjde zbytečný.Jinak aplikace- vše co jsem potřeboval tak jsem našel. Mrkni na http://store.ovi.com/
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 30. 11. 2012 13:55

v březnu příštího roku budu 808ka už dávno stažená z prodeje, už tenhle měsíc ji začli dávat do doprodeje, dost pravděpodobně ji na jaře budeš muset vzít leda jako bazarovou, na novou už na 99% nenarazíš...
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 30. 11. 2012 18:24

Tím pádem rozhodnutí urychluju tak.. do týdne budu kupovat... A rozhodování tedy jen mezi Lumia 820 a 808 pureview.
U 808 se bojím, těch certifikací - na mojí 5630 xm to nefunguje uplně dobře, ale něco ocertifikovat šlo, něco ne. Vyloženě nehrávám, ale občas bych si něco zahrál, aby bylo co.. jinak internet + focení + hudba
U Lumie 820 se zase bojím, že nejdou apps instalovat na pametovku, vnitřní pamet je jen 8 GB, z toho tak 1,9 GB system, 500 MB mi zaberou mapy... a 5 GB? To není zrovna moc, vzhledem k velikosti některych her na windows...
Těžko se mi rozhoduje, rozhodně jsem fanda Nokie a hodně mě láká 808 kvuli fotaku a exkluzivitě, ale aby ten telefon nebyl jinak nepoužitelný.
ryo2 - na co nejvíc ty používáš telefon, jsi spokojený celkově?
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 12. 2012 20:11

Limit 5GB u 820 není tak dramatický, když vezmu 1GB na mapy, tak máš 4GB na aplikace, nevidím v tom zatím problém. Ale samosebou pro někoho to problém být může, už bych se z 820 do 808 nevracel, pro 808 nicméně hovoří naprosto jedinečný fotoaparát a i Symbian - na 820 mi chybí profily a další věci, co měl Symbian doveden k dokonalosti.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bigg.I 1. 12. 2012 20:25

No taky je na 820 vidět, že to je "jen" střední třída... nemá např Gorila Glass (což je pro mě snad ještě větší problem, než kapacita)... co unlock? Bude vůbec možný? Zatím jsem stále dost přikloněný k 808čce, na 820ce se mi líbí vyloženě jen ten OS... u 808 se obávám problemovym certifikacím, achjo :/
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 1. 12. 2012 21:27

Nahackuješ telefon a certifikáty neřešíš.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buso108 1. 12. 2012 21:35

ja mam 808 a som s nou max spokojny, fotak vyorny, video tiez, dost vyuzivam navigaciu a gps najde signal rychlo, mam ju hacknutu takze s instalaciou aplikacii nieje ziaden problem, keby chces vediet nieco konkretne tak sa ozvi na buso108@gmail.com a aby som nezabudol - vydrz baterie je vyborna, pri beznom pouzivani(sms, hovory, fotenie, web) nieje problem vydrzat 3 dni
buso108
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 2. 12. 2012 15:42

K Lumii 820: dle serveru gsmarena.com ma zvukovy vystup celkem mizerny. Kvuli tomu jsem ji take vyradil z vyberu.
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 2. 12. 2012 16:18

Děkuju, to je pro mě rozhodující, stanu se tedy majitelem 808čky :)
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 2. 12. 2012 16:26

Zase nejaka tragedie to asi nebude. Ale v dnesni dobe rekl bych podprumer:
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_820 ... -854p6.php

Radeji si to precti sam.
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 2. 12. 2012 16:36

To Bigg.: fotím natáčím,občas mrknu na net. Navigaci používám pouze občas,ale funguje bezvadně. Je to víceméně nokia n8,s lepším displejem,fotem,videem... je výkonnější,což je poznat na netu (i aplikacích) a i telefon je celkově svižnější. Proti N8 je ale znatelně lepší dotyk na displeji.reaguje tak nějak ze všech úhlů,což byl občas u n8 problém... Také úhlopříčka je ve 4 palcích naprosto dostačující a byť se oproti N8 jedná o nepatrné navýšení velikosti displeje,je to přesně ten kousek,co mi u N8 chyběl (žádné překlepy při psaní).Za sebe opravdu spokojenost,výjma symbianu se jedná (pro mě) o nejlepší mobil co jsem měl. O symbianu mluvím negativně jen z důvodu,že už není tolik aplikací a her - což je škoda. Osobně mi symbian vyhovuje a je mi milejší než android,který mám na tabletu.To je ale věc názoru...
Naposledy upravil ryo2 dne 2. 12. 2012 19:20, celkově upraveno 1
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků