iPad 2 nebo Nexus 7 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod zvenca 28. 8. 2012 17:54

Právě se rozhoduji mezi těmito dvěma tablety a Mobilmania mi přijde jako nejvhodnější forum, kde se zeptat (z hlediska objektivity :-) ).

Co od tabletu čekám?
Chci pohodlné prohlížení webu, čtení ebooků, sociální sítě - psaní, nějaké appky na zabití času (počítám sem jednodušší hry, kreslení apod.) a co nejdelší podporu (N7 komunita vs lehce osekaná iOS 6 na iP).

Z hlediska HW pak kvalitní displej (nemohu se rozhodnout - pro N7 vede jemnost a pro iP vše ostatní), konstrukci (osobně si myslím, že N7 je na tom lépe - zadní pogumovaná část tabu musí být super + Gorilla glass) a pak také celkově mobilita (tady se iPadu trochu bojím - na druhou stranu si jsem jistý, že N7 by se mi do kapsy také nevešel :-)) ).

Žádný OS neupřednostňuji - měl jsem oba a byl jsem s nimi naprosto spokojený (iPhone 4 a Nexus S). Výkon v benchmarcích a hrách je pro mě úplně irelevantní. Nový iPad by byl řešením, ale moje max. je 9000,- ( na případný iPad mini čekat nebudu).

Ještě pár otázek na konec - je ten rastr u iPadu opravdu tak výrazný?
- jak se Vám, co jste ho měli v ruce, držel (váha je také často kritizovaná)?

Díky za případné reakce.
zvenca
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 28. 8. 2012 18:35

Vaha je na tobe. Kontsrukce take - hlinik je fajn, ale ta pogumovana zada by mohla byt take v pohode a opet zalezi co ti bude vice sedet v ruce. V mobilite vede Nexus.

Byt tebou, vyberu podle toho, co ted pouzivas. Jestli mas iOS bez do iPadu, pokud Android sahni po Nexusu7. Zarizeni se budou skvele doplnovat a vyuzijes sync mezi nimi.

Urcite nechces cekat jestli neprijde iPad Mini? Ocekava se zari/rijen.
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod zvenca 28. 8. 2012 18:44

Jasně, máš pravdu. Hliník je o něco luxusnější, ale zase se hned poškrábe a klouže v ruce.

Momentálně používám Nokii N9, ale stejně si na sync nijak zvlášť nepotrpím - vše mám na Box.net a Skydrive.

Jde o to, že iPad bych využíval asi nejvíc ve škole a při cestě vlakem, takže čím vyšší velikost, tím asi lépe.
Být jisté, že iPad Mini přijde, tak rád počkám, ale osobně tomu moc nevěřím (navíc podle rumorů nevidím oproti norm. iPadu nějaký větší přínos než menší velikost). Prodávat by se nejspíš stejně začal až někdy koncem podzimu a tolik čekat nechci.
zvenca
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 29. 8. 2012 12:52

Kazdopadne, ja sobne, bych sel do iPadu. Mas 4" telefon a postradam tedy duvod, proc bys mel kupovat dalsi placku, jen o 3" vetsi.
iPhone 4 + AKG Q460 Black
iPad Mini 3G/64GB Slate Black
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 29. 8. 2012 12:58

Na 7" se o pohodlnosti prohlížení webu moc mluvit nedá, zvlášt při poměru stran 16:9. Už skoro rok a půl mám iPad 2 a ta velikost je akorát. Ani velká, ani malá. Rastr vidět je, používat se to samozřejmě dá. V rukách se mi drží perfektně a váha mi problém nedělá.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tichus 29. 8. 2012 13:52

Řešil jsem nedávno něco podobného. Ipad mini bych asi vzal, ale kdo ví, jestli bude a kdy bude...jako představa sedmipalcového tabletu, který nacpu všude, je super, ale stejně to mám prakticky vždycky v nějaké tašce a tam už je to docela jedno... Desetipalcový displej je super a i když jde váha při držení v ruce docela cítit, tak pokud je právě tohle daň za větší displej, tak dám přednost displeji. Já osobně preferuju iOS, takže jsem řešil prakticky jenom jestli dvojku nebo nový. Jo, displej je rozdíl jako prase, ale nakonec jsem vzal dvojku - levnější, rychlejší nabíjení - třeba když to potřebuješ během cesty vlakem dobít - a subjektivně i menší zahřívání, a tedy jakási (možná scestná) představa, že ať dělám, co dělám, tak ipad zbytečně nešťavím. V rozměrech podle mě rozdíl nepocítíš... Jsem spokojený a pokud si nebudeš vyčítat, že displej vypadá jenom dobře a ne nádherně, tak bych byl pro dvojku... :-)
Tichus
Junior

Odeslat příspěvekod HimiX 29. 8. 2012 15:25

Jestli vzit 7" nebo 10" je docela problem, mam tablet i 7" i 10", na cteni knih je jednoznacne lepsi 7" proste se tolik nepronese, na net je pohodlnejsi 10".

Jestli iOS nebo Android? Vis co si koupis za pristi telefon? Pokud spis android, tak bych koupil android tablet, pokud iPhone jednoznacne iPad.

Za me kazdopadne rikam iPad, je pohodlny a rychly, baterie dlouho vydrží.
ntb: Lenovo ThinkPad x220i, Apple ibook G4
pc: Apple iMac, Mac Mini
mob: HTC Mozart Windows Phone 7,5 Mango
HimiX
Junior

Odeslat příspěvekod goob 29. 8. 2012 16:08

Každý Ti dá něco. Já osobně bych Ti ještě doporučil PlayBook od BlackBerry. Je to také 7" tablet a nemohu si ho vynachválit. BB komunita je u nás aktivní, aplikací je dost, tablet funguje dobře. Já osobně preferuji 7" tablet. 10" tablet by mi akorát tak ležel doma.

Každopádně co se týče knih, tak ačkoliv na tomhle se dá asi dobře číst, tak přesto nosím s PlayBookem Kindle. Kdo to se čtením myslí alespoň trochu vážně, nepoužije tablet, ale čtečku s e-inkem.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lumcak02 29. 8. 2012 16:25

Taky bych doporučil iPad, sice je o něco těžší, ale jde fakt jen o zvyk. Mám ho přes rok pouze se smartcoverem a neřekl bych, že ho nějak šetřím a na zádech mám jeden mikroškrábaneček. Aplikací je hrozně moc, podporu očekávám spíše dva roky. Jinak rastr fakt vidět nejde i u iBooks je to v pohodě. Za mě teda iPad, ale nikdy jsem nexus 7 neměl, tak to ber jako subjektivní názor.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior

Odeslat příspěvekod zvenca 29. 8. 2012 18:27

Díky moc všem názory.

Playbook je rozhodně fajn zařízení, ale je už trošku outdated a ve srovnání už pak lépe vychází N7 (i když nepochybuji o kvalitách QNX).

Asi ještě něco málo našetřím a vezmu The new iPad, ale jen 16GB Wifi. To by vyřešilo vše, čeho se obávám - rastr displeje :). Všude, kde očekávám že se s ním budu pohybovat, budu mít na zádech batoh, takže s přenosností (váhou/velikostí) nebude problém. Těch 16GB snad bude v pohodě - počítám s aplikacemi jako je balík iLife/Work, FB, Twitter, G+, nějaké blbůstky (kreslení, menší hry), 1GB písniček, 1GB fotek a na to by to mohlo stačit :-)) .

Rozhodování podle příštího OS na telefonu dělat nebudu - osobně by se mi líbila kombinace nový Google telefon (Galaxy Nexus 2?) a právě iPad. Zatím to vidím tak, že Pure Android vede u smartphonů a iOS u tabletů (beru to jen podle mých preferencí, nejde o objektivní shrnutí :-D ).
zvenca
Junior