HTC ONE S nebo Samsung Galaxy Nexus

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Gorbash 22. 8. 2012 15:56

Ahoj,
mám dilema a to, že nevím, zda jít do HTC ONE S nebo SGN nebo můžete navrhnout i jinou podobnou variantu. Tyto telefony bych mohl mít za 8399Kč,takže případné další varianty okolo podobné částky.
To HTC ONE S mě odrazuje tím, že dodavatel pro ČR dodává jenom telefony se starším čipsetem s označením Z560e a ne s tím novým Snapdragonem S4 s novou výrobní technologií, co by měla trochu více šetřit baterii.

Moje parametry na telefon jsou:
min. 2x jádrový procesor s frekvencí 1,2GHz a více
operační paměť min. 768MB
jemný displej s min. rozlišení 540*960 Pixels a úhlopříčkou 4 a více palce
fotoaparát 5MPX a více
příjemné zážitky s webovým prohlížečem
kvalitnější hudební výstup hlavně pro sluchátka

Děkuji za případné tipy a rady.
Gorbash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HHanis 22. 8. 2012 16:26

Pokud tyto telefony můžeš mít za takovou sympatickou částku tak bych doporučil si koupit samsung galaxy nexus a myslím, že nebudu sám! HTC one s je vlastne HTC sensation hozeny do nového kabátu. Hlavní plus pro samsung galaxy nexus je čistý android! Já osobně vlastním samsung galaxy s3 a jsem sním nad míru spokojený, ale kdybych si měl do budoucna kupovat nový telefon tak bych si koupil jedině telefon s čistým androidem (můžeš počítat s dlouhodobou podporou od google) ! Jinak osobně je mi značka HTC nesympatická. Zkus si počíst recenze na internetu a galaxy nexus má určitě lepší prodejní čísla než kdy bude mít HTC one s a to už o něčem svědčí! Za mě určitě SAMSUNG GALAXY NEXUS!!!
HHanis
Junior

Odeslat příspěvekod karel-d 22. 8. 2012 17:21

Tady bych byl taky pro Nexus.
karel-d
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 4. 9. 2012 12:34

Dovolím si zkopírovat dnešní dojem z čerstvě koupeného Galaxy Nexus... Zkopírováno z jiného vlákna v tomto fóru. Galaxy Nexus vracím a beru o 1.000Kč dražší One S s lepším UI Sense....

Moje citace:
Zdravíčko, místní inženýři.

Dostávám se do fáze, kdy si chci pořídit na volání a občasné internetování něco placatého a androidího. Dostal jsem se do fáze, kdy jsem udělal úzký výběr telefonů na modely Galaxy Nexus, One S a One X. Mým největším favoritem je model HTC One S. Ale v porovnání s One X najednou ztrácím nit a nevidím hlubší opodstatnění modelu S. Jinými slovy je cenový rozdíl mezi S a X tak malý, že ... z rozumu se vyplatí sáhnout spíše po One X. Zase na druhou stranu si říkám, že 4+1 jádro je mi stejně k ničemu, vlastně i 2 jádra jsou mi k ničemu. Totiž na hry moc nejsem, požívám jen

- volání, SMS
- web + mail
- sociální sítě
- GPS
- foto pro práci
- sync kontaktů a kalendáře

A jistě mi dáte za pravdu, že tohle splní vlastně i taková obyčejná Nokia C5. Proč tedy něco nového? Protože bych rád teď neměnil přístroj alespoň rok, rok a půl. Z hlediska praktičnosti se jsem teď po vybalení Galaxy Nexusu tenhle přístroj zavrhl a půjdu jej vrátit. Mnozí básní o čistým Androidu, cosi o podpoře, čistotě a komunitě. Ale ten nepřehled a chaos v nastavování - to je děs. Abych si vzal neplacený volno pro nastavení vlastního zvuku pro SMS. Zlatý Sense UI, které dává Androidu trošku více modifikovatelnosti. Jinými slovy - co vy? One S nebo One X? Cenový rozdíl je 2.000Kč, ale to je kolikrát jako 2x návštěva kina nebo půl nákupu pro normální rodinu. Je do vidět v peněžence, souhlasím, ale na druhou stranu - oplatí se investice? Díky za každý dojem.

P.S. Mám více méně jasno, rád bych spíše One S, ale pokud se zde objeví 400 názorů, že už nemá smysl uvažovat o One S, protože to je model spíše do počtu, aby se neřeklo, že HTC nemá dvoujádro, jsem otevřený i modelu One X.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lumcak02 4. 9. 2012 13:32

Nexus asi bude mít větší a delší podporu, ale mně osobně je sympatičtější HTC ONE S. Sice asi nebude mít podporu dva a více let. Viděl jsem tu i benchmarky, který teda nejsou moc podstatný, ale ONE S na tom bylo velice dobře. Sice se teda divím, že dodavatel má jiný chipset, ale tak velký rozdíl to snad nebude. Za mě teda HTC i pro větší kompaktnost a velikost displeje. Ale teda pokud se rozhodneš pro ONE S, tak očekávej mnohem mnohem pomalejší aktualizace.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 4. 9. 2012 17:57

Mě by ani u HOS i SGN nevyhovala ta paměť, 32GB u HOX by mi stačilo, sice nemá paměťovku, ale na ní nijak ideologicky nelpím a 32 už mi docela stačí.
HTC One S určitě má cenu, bohužel tady v česku se prodává s tím S3 no :/ Rozdíl by to měl být patrný, nijak extrémný ale určitě výkon i výdrž budou horší. Pro milovníky číslíček tak ve většíně benchmarketů One S ve S4 verzi porážel SGS3 i HOX (samozřejmě to také je nižším rozlišením).
Pokud ti nevadí rozměry, tak já osobně bych šel do HOX, cena už je dost stejná. (teda nevím na který telefony máš tu slevu, nebo jestli jenom na tyhle 2)
Co se týče prostředí, tak htc sense má řídka nějaké záseky, ale není to vůbec časté a ani ne příliš otravné. Na mým Evo 3D (který je daleko nižší než tebou vybrané modely) je to zcela v pohodě, používám všech 7 uživatelských ploch včetně widgetů, live wallpaperu a mám asi 100 apliakcí + 32 GB micro SD a telefon to vše zvládá velmi dobře. Samozřejmě trochu pomalejší než nově vybalený z krabice je, ale ne výrazně.
Čistý android mi příjde bohužel dost uchuzený, rád střídám vzhledy, tapety, témata všechno možný a htc sense je pro mě jako dělaný. K tomu to není jenom grafická nadstavba ale je tam i několik zásahů do systému které s mi dost hodí, většinou sice maličkosti ale prostě potěší.
Co se týče aktualizací systému tak SGN na tom samozřejmě bude lépe, ale i htc na htc one x/s určitě ještě pár aktualizací vydá. A kdyžtak kdyby se opravdu objevila verze androidu která stojí za to tak není problém si to tam dát nebo o to někoho požádat, v tom už taky není nic tak složitýho.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod Gorbash 6. 9. 2012 18:39

Ještě pořád se rozhoduji. Slevu můžu mít na všechny telefony, co jsou v nabídce u T-mobile. Teď se více přikláním k nexusu, jelikož T-mobile ho na září dost výrazně zlevnil. Teď je základní cena 9999Kč a já ho mohu mít za 6799Kč. Jinak to HTC ONE S mohu mít za 8699Kč. Bohužel HTC ONE X T-mobile nemá ve své nabídce.

Takže teď mám dotaz a to ten, jestli je tak markantní rozdíl mezi SGN a HOS, abych si kvůli HOS připlatil navíc 2000Kč?
Gorbash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HHanis 6. 9. 2012 21:29

Pokud můžeš mít nexus levněji kup rozhodně nexus. Nevyplatí se rozhodně připlatit za one s. A to stím nastavením jak tady bylo uvedeno výše tak to je jen o zvyku! Btw Htc bych si nekupoval už jen kvůli sense. Nexus má už aktualizaci na jelly bean už jen kvuli tomu bych si ho koupil, díky jelly beanu může nexus konkurovat čtyřjádrům.
HHanis
Junior

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 27. 12. 2012 13:32

Ahoj,
ozivuji starsi tema. Stojim pred rozhodnutim, zda koupit One S nebo Galaxy Nexus. Nexus ted spadl na celkem zajimavou cenu - 8500Kc. Za podobnou cenu bych mohl vzit i zanovni One S (na mobilpohotovosti), ale zrejme to bude jenom S3 (to me popravde trochu odrazuje). Sedivky nechci kupovat, protoze zrovna One S mi pripada jako celkem problemovy telefon a je mozne, ze se v servisu objevi (odlupovani cerne barvy, home-button issue, problemy s displejem).

Moje pouziti:
- kazdodenni poslouchani hudby - chci kvalitni zvukovy vystup - tady vitezi One S, ale Nexus je take velmi dobry (pocitam, ze rozdil bez drahych sluchatek nepoznam)
- obcasne sledovani serialu - tady zase vitezi Nexus kvuli vetsimu displeji
- kompaktni velikost je plus - vyhrava One S, ale zjistil jsem, ze Nexus je jenom o asi o 5mm vyssi a o trochu tlustsi
- elegantnost je plus - One S se mi v cerne celkem libi a neni to zadna tuctovka

Puvodne jsem chtel pockat na LG Nexus 4, ktery ma spickovy zvukovy vystup velmi podobne One S, ale zase si rikam, ze dat vic nez 10tis Kc za telefon s kompromisy (hlavne 16 GB pamet) je hloupost. Obecne nechapu, proc si One S tak drzi cenu - na to, ze nabizi dnes pouze qHD rozliseni. Jedine co me odrazuje od Nexuse je ta velikost. Nedela to bouli v kapse? Co byste vybrali? Myslite, ze dostane Nexus i aktualizaci na Key Lime Pie?

Diky!
LovecDuchu
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 27. 12. 2012 21:16

Těžké rozhodování máš, no, ale vlastně jsi si odpověděl sám, jestli dobře čtu, u odrážek je to 3ku1 pro S-ko?!!
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 29. 12. 2012 14:30

Pratele, nevite, kde je moznost v Praze vyzkouset Galaxy Nexus? Idealne v nejake prodejne ala Datart.
Hral jsem si s One S v prodejne O2 a byl jsem nadseny. Zkousel jsem zapojit i sluchatka a poslechnout mp3 a zvuk je opravdu paradni. Oproti memu Wildfire je to jina liga. Chtel bych ale jeste vyzkouset Nexus. O tolik vetsi zase neni a podle diskusi by snad mel dostat i Key Lime Pie, coz podle me One S (uz i kvuli senzorovym tlacitkum) urcite nedostane.
LovecDuchu
Junior