Tel.do 250€ (cit.displej na slnku,foto,hudba,wifi,net radio)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod duvsan 19. 7. 2012 19:44

Predbežne uvažujem nad novým mobilom, pretože ohľadne môjho S8300 sa pohár trpezlivosti napĺňa. Kandidátov mám zatiaľ troch. Sú nimi LG Optimus 2X, SE Xperia Neo a SE Xperia Mini. Možno ešte Xperia Arc S. LG je po technickej výbave jednoznačným favoritom, ale podľa testov narazil na displeji a repráčku. Ak cez deň pod slnkom nič nebudem vidieť, tak je v podstate nepoužiteľný. Kto máte skúsenosti s týmto mobilom, ako je to s tou viditeľnosťou displeja pod slnkom? SE Xperia Neo sa chváli čipom Exmor R, Xperia Mini neviem a navyše má foťák len 5Mpix. Ale zase je malý a so sympatickým graf. rozhraním. Fungujú v niektorom z nich napr. klasické slúchatká (nie určené pre mobil)? Ako je to s fotením v praxi (rýchlosť zaostrovania a tak)? Dík
Naposledy upravil Kniter dne 21. 7. 2012 11:57, celkově upraveno 2
Důvod: upraveny nazov temy
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 19. 7. 2012 20:00

Skvělý název tématu :roll:
Rattus rattus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chris8 19. 7. 2012 20:12

Máš špatně nadpis.
Potřebuješ dvoujádro? Hraješ hry?
Mobil: Cihla, blikající cihla 3220, SE K600I, SE W880I, iPhone 3G, SGS, SGN, iPhone 5, SGS2, Note2, iPhone 6+, next?
Laptop: Acer 8930G, Asus Transformer Book TX300Ca, Lenovo IdeaPad U430 Touch, Macbook Air 13" 2014, Macbook Air 13" 2015
Chris8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 20. 7. 2012 21:41

Hry nehrávam. Ide o to, aby šlo pozrieť napr. hodiny i vonku pod slnkom; keď raz za čas chcem niečo odfotiť, aby som to stihol a aby z toho nebol mazanec a aby k nemu šli pripojiť klasické slúchatká. No a ešte WiFi pre internetové rádio.
Navrhni nadpis. Možno napr. "Inteligentný fotomobil"? Ako ho môžem opraviť?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 20. 7. 2012 22:10

Nadpis už neopravíš. Můžeš do 24 hodin. Klasické sluchátka připojíš k jakémukoliv telefonu s 3,5mm jackem. MPx nejsou nejdůležitější, důležitější je reálná kvalita. Jaký máš cenový strop? A o čitelnosti displejů v telefonech najdeš často informace v recenzích.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 20. 7. 2012 22:40

Veď práve. Chcem, aby mi to potupľoval niekto, kto s ním mal tú česť. Ak u LG vonku naozaj nie je na displeji nič vidieť, tak to je dôvod postúpiť ďalej. Ak je viditeľný (otočím sa slnku chrbtom), dal by som mu šancu. Má gyroskop, sľubuje i rýchlosť, má nočné videnie, ešte by ma zaujímala citlivosť. Niečo ako Exmor R u SE ona náhodou nevie?
Stretol som sa so Samsungom, v ktorom moje slúchatká nefungovali. Preto ten dotaz.
Cenový strop okolo 250€.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 21. 7. 2012 19:51

Ďakujem za úpravu nadpisu. Akurát som sa ledva našiel. :-D Ale k veci. Dúfam, že sa nájde pár ľudí, čo s tým LG mali tú česť a dokážu mi odpovedať. Prosím
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Chris8 21. 7. 2012 20:13

LG má všeobecně špatnou softwarovou podporu.
Mobil: Cihla, blikající cihla 3220, SE K600I, SE W880I, iPhone 3G, SGS, SGN, iPhone 5, SGS2, Note2, iPhone 6+, next?
Laptop: Acer 8930G, Asus Transformer Book TX300Ca, Lenovo IdeaPad U430 Touch, Macbook Air 13" 2014, Macbook Air 13" 2015
Chris8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michael997 21. 7. 2012 20:23

Viditelnost na slunci je dobra, ale s amoled displeji se to neda srovnavat.
michael997
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 21. 7. 2012 20:24

A já si myslel, že Android jako Android, hm.
Michale, já vím. V testech to kritizují, tak jsem se leknul. SE K702i (jestli se nepletu) jsem pro kouknutí hodin musel telefon odemykat. Ať mi někto volá. Budu vidět, kto?

-- 21. 7. 2012 21:31 --

Prosím vás, keby som v prítmí urobil fotku uvedeným LG, SE Neo a SE Mini a potom ich porovnal v počítači, ako by obstáli? Vie LG niečo ako Exmor R? Pri filmovaní používa gyroskop pre stabilizáciu, alebo ten využije jedine pri hrách? Uvedené SE podporujú Flash? Ď
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod michael997 21. 7. 2012 20:33

Kdyz bude nekdo volat displej se sam rozsviti a je tam napsano kdo vola, a kdyz se chces podivat kolik je hodin, staci zmacknout tlacitko pro zapnuti/vypnuti telefonu
michael997
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 21. 7. 2012 21:01

Ďakujem. Takže tu by problém nebol.
Poslednú várku otázok by som asi mal položiť tým, čo tie telefóny testujú. Mám tú možnosť? %D
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 23. 7. 2012 11:49

Ako sa môžem obrátiť priamo na tých, čo tie testy robia?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod TheRendy 23. 7. 2012 18:54

duvsan píše:A já si myslel, že Android jako Android, hm.


Největší problém Androidu je právě to, že není Android jako Android (na rozdíl od WP nebo iOS).

Jestli se chceš ptát recenzenta, tak mu normálně napiš. Dost často má email, anebo napiš přímo do komentářů pod recenzí.

Za LG O2X mluvit nemohu, ale Xperie mají dobrou čitelnost. Aspoň Neo V a Arc S (Mini jsem na sluníčku ještě neviděl). Sám mám LWW a nemám absolutně žádný problém pracovat s telefonem na přímém slunci.
TheRendy
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 23. 7. 2012 23:03

A ja som si myslel, že tieto telefóny sú podobného systému, ako počítače. Že ho môžem i zmazať a dať tam napr. Linux. No, potešil si ma.

Výzva pre recenzentov, ak toto náhodou stretnete, prispejte. Vďaka
duvsan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků