Telefon na práci (HW Klávesnice, Office, Synchro, Budík,..)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod U-Turn 26. 6. 2012 13:13

Zdravím, po období kdy jsem telefony střídal 'častěji než ponožky' jsem dospěl a konečně si uvědomil na co telefon chci a na co ho potřebuji.. A jelikož doufám, že tentokrát mi vydrží déle než půl roku, chci aby výběr proběhl co nejpečlivě a proto žádám o pomoc s výběrem mého vyvoleného Vás zkušené mobilmaniaky ;-)

Chci elegantní smartphone, na který nebudu potřebovat baťoh ale bude stačit kapsa (maximálně cca 4'' displej) a bude mít co možná největší vydrž a mezi mé další požadavky patří:
HW Klávesnice - pro pohodlné používání vyžaduji hardware klávesnici
Office - chci aby telefon zvládal (alespoň základní) editaci dokumentů
Synchronizace - je nutná pohodlná a bezproblémová synchronizace Kontaktů, kalendáře a ideálně i poznámek s PC
Budík - musí být opakovaný (všední dny, každou středu atd.)
Kalendář - přehledný, nějak dobře řešené upozornění a možnost opakovaných událostí
GPS - ideálně by měla fungovat offline (tedy aby se neustále nepřipojovala na net), ale pokud by telefon splňoval vše ostatní na jedničku dokážu jí oželet
SMS - telefon by měl mít sdílenou paměť na SMS
Mazání - nevím jak to popsat, ale chci aby šli věci (např. zpávy) mazat hromadně (můžu si jich označit více a všechny pak najednou smáznout)
WiFi a Bluetooth (i když to je dnes už asi samozřejmost)
Režim - potřeboval bych, aby bylo možné co nejjednodušeji přepínat např. na tichý režim

Cena není nijak důležitá, ale samozřejmě že čím levnější bude, tím líp ^^
Předem Vám všem moc děkuji za návrhy telefonů a důvody proč by právě Vámi navrhovaný model měl mít to 'štestí' a patřít zrovna mě :-D

EDIT: Po chvilce přemýšlení mě napadlo, že asi vlastně ani nevyžaduji dotykový displej - nebo myslíte, že bych se tak hůře orientoval v dokumentech?
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Bixente 26. 6. 2012 14:11

Pokud by nevadil menší (na dnešní poměry malý) displej a symbian, tak mohu za sebe doporučit Nokii E6. Klávesnice, výdrž, práce s dokumenty i organizační funkce naprosto perfektní, rovněž offline navigace od Nokie je povedená. Navíc nestojí moc a podle mě jde o reprezentativní tenký telefon, který ostudu neudělá... Ale to je samozřejmě subjektivní názor. Já sám ten telefon původně bral v podstatě na přechodnou dobu a dnes ho mám již 3/4 roku... Přeji hodně štěstí při výběru!
Bixente
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 6. 2012 14:19

Popřípadě E7.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bixente 26. 6. 2012 14:27

Nebo tak, ale obávám se, že u té bude výdrž nižší... S E6kou se dají 2 dny v slušné zátěži bez problémů zvládnout.
Bixente
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U-Turn 26. 6. 2012 14:58

E6 má ale celkem malý displej, ne? Je pohodlné ovládání přes takový displej (navíc je to prý zhoršené velkým rozlišením displeje)?
E7 by měla stejnou synchronizaci jako E6, ne? A je mezi nimi i jiný rozdíl než ten konstrukční?
Bixente díky! ;-)
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Bixente 26. 6. 2012 15:12

Synchronizace bude u E7 i E6 totožná.
Ovládání u E6 je pro mě pohodlné, naprostou většinu ovládám přes klávesy (pětisměrné tlačítko, tlačítka rychlé volby a klávesnice) a dotyk používám maximálně při listování v dlouhých dokumentech, seznamech apod. + samozřejmě 2 dotyková kontextová tlačítka, která nemají hardwarový ekvivalent. Ale oproti čistě dotykovému telefonu (předtím jsem měl iPhone 3G) je pro mě E6ka co do ovládání (a samozřejmě i psaní) příjemnější a pohodlnější, zvlášť např. při chůzi, protože přece jen jdou některé úkony dělat poslepu.
Jinak E7 není vůbec špatná volba, pokud nevadí velikost a (asi) menší výdrž...
Jinak jde o podobné telefony, E6 má navíc slot na microSD karty, E7 naopak hdmi konektor.
Rozhodl bych se být Tebou podle konstrukce a velikosti displeje.
Jinak samozřejmě s dobrou výdrží určitě můžeš zvážit nějaké Blackberry, co do komunikace, organizace apod. vynikající telefony.
Bixente
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 6. 2012 15:17

E7 se od E6 liší konstrukcí a rozlišením displeje. E6 - 640x480, E7 - 640x360. U E6 je právě problém s tím rozlišením, protože některé aplikace s ní nejsou kompatibilní.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bixente 26. 6. 2012 15:26

To je pravda. Na druhou stranu mi zatím žádná aplikace na E6 snad nechybí, i když je pravda, že na ně nejsem náročný. Btw. používám E6 stále se Symbianem Anna.
Bixente
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 6. 2012 16:28

Od androidu bych navrhnul sony ericson xperia pro (3,7", vysouvaci qwerty), ale maly a lehky lelefon to neni. Jinak vse spluje. Vyhodou je velka pohodlna skutecna klavesnice.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 26. 6. 2012 17:41

A nebo menší Xperia mini pro. Záleží, jak vbelký chceš displej.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U-Turn 26. 6. 2012 18:47

Tak se Sony Ericssonem nemám moc dobrý vztah a navíc je na mě Mini Pro moc malá a Pro se mi pro změnu zase moc nezamlouvá designem..
Ještě se chci zeptat zda se dá případně ta E7 sehnat nová? A aktualizace na nové Belle je na E6 i E7?
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 6. 2012 19:06

E7 se dá koupit nová a ano, pro E6 i E7 je dostupná Belle.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U-Turn 26. 6. 2012 19:20

A ještě k těm Blackberry.. Nemusím k jejich plné funkčnosti používat nějáky BB server?

EDIT: Na internetu jsem objevil, že by E7 měla umět 'USB On the Go' a zajímalo by mě, zda je toho schopná i E6?
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Bixente 27. 6. 2012 08:10

USB on the go umí i E6.
Jinak k Blackberry je samozřejmě lepší mít BIS nebo BES, ale i bez nich se s tím telefonem dá fungovat... Osobně s tím nemám moc zkušeností, tak snad poradí někdo fundovanější nebo zkus pohledat tady na fóru nebo internetu...
Sám jsem o výměně za nějaké Blackberry uvažoval, ale podle mě je na tom E6 co se týče poměru cena/výkon lépe. Ale pokud Ti nebude vadit si něco málo připlatit, tak bych zvážil BB 9790 nebo 9900, popř. levnější 9360.
Bixente
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků