HTC, Nokia, Samsung ci Acer?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Skulivert 4. 5. 2012 06:50

Zdravim,
rozhoduji se pro novy phone a poohlizim se po HTC Radar, Nokia Lumia 710 a Samsung Omnia W ci Acer Allegro, jake s temito telefony mate zkusennosti? Jaka je poruchovat jednotlivych mobilu a jake ohlasy jsouna servis? Nekde zde na foru jsem cetl, ze nejlip je na tom HTC, ma kvalitni a rychly servis, naopak nejhure Nokia a Sony - to mohu potvrdit, pritelkyne ma SE Xperia a behem mesice bude muset s displejem uz po druhe do servisu... jinak vsem kteri mi budou vnucovat iphone, android ci jine os dopredu rikam, nesnazte se o to, chci zkusit windows phone...
Nekde zde na foru jsem cetl, ze u nejakych windows phone jde vymenit pamet za vetsi (nemaji integrovanou, ale micro sd), byt se ztratou zaruky, nevite u kterych to jde?
Diky za Vase postrehy :-)
Skulivert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 5. 2012 11:35

Jde to u HD7. Vyměnit vnitřní paměť za větší, za 32GB.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=883582
U dalších telefonů jsem návod nehledal. Zkus google. Borec, který dokáže založit 2x stejné téma, umí jistě perfektně googlit :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 4. 5. 2012 17:03

Koukni zde: viewtopic.php?f=18&t=104

Poruchovost to je těžké. Nedá se obecně říct že některá značka je poruchovější než druhá. Osobně sem za cca 12 let vystřídal cca 30 mobilů a ani jeden nemusel do servisu. Měl sem značky jako Nokia, Motorola, SE, Siemens, Philips, HTC a spoustu dalšího.

Vzal bych to co ti bude nejvíce vyhovovat - operační systém, velikost, různé funkce - každý preferuje něco jiného.

Z toho co jsi napsal bych bral HTC Radar - je to dobře vybavený mobil za dobrou cenu.

Napiš co od mobilu očekáváš a pak se bude radit líp.

P.S. u některých win phone jde vyměnit paměť? To slyším po prve. Řekl bych že to "asi" nebude možné.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 5. 2012 17:28

Vaclavbarak: jde to u HD7. Vnitřní pamět je 8gb microsd a lze telefon rozebrat a kartu vyměnit.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 4. 5. 2012 18:49

Pokud vím, ta výměna paměti je neoficiální. Oficiálně to není povolené.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 5. 2012 18:59

To je snad jasné. Nebylo to ani předmětem otázky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skulivert 4. 5. 2012 20:09

jj, za ten špatně zvolený titulek se omlouvám - nemělo to být ani nové téma, původně jsem to zamýšlel vložit do vlákna o HTC Radar, nevím jak se to objevilo zde... psal jsem to z mobilu v autobuse, tak jsem se asi překlep... jinak jsem podobné vlákno zakládal už jinde zde na fóru (HTC, Nokia, Samsung ci Acer? )... tudíž bych případně poprosil zdejší moderátory o přesun či spojení...
k té poruchovosti - přítelkyně má třeba SE xperii mini a vypadá to, že ho bude muset již po druhé během snad ani ne měsíce, poslat opět do servisu a to ji má teprve půl roku a opečovává ji, opět kvůli displeji... předtím měla samsung star a ten šel do servisu už ve třetím týdnu po koupi kvůli slotu na micro sd a do roka tam byl znovu, jelikož začal zlobit displej...
ohledně ceny těch tří/čtyř mobilů všechny vycházejí +- stejně a jsou si i hardwarem podobné, tudíž by mě zajímaly fakt spíš ty osobní zkušenosti a "ekosystém" kolem toho... ohledně zásuhu při výměně paměti je mi jasné že je to "na vlastní pěst"... ideální by bylo kdyby třeba samsung měl 16 gb, to bych neváhal - má výměnou baterku, přední zadní kameru, 1,4 procesor... ale u těch 8 gb, resp. necelých 6,5 gb mám docela obavy, zdali to nebude málo... jistě, sice teď mám v mobilu 4 gb kartu tuším, ale mobil mám 3-4 roky starý a nemám v něm třeba navigaci, kterou bych občas i využil a téměř žádné programy... když bych třeba vzal tu nokii a nainstaloval tam ty mapy, autem a ostatní nokia aplikace, pak tam doinstaloval nějaké další programy a ještě pár her, tak kolik mě té volné paměti na hudbu, dokumenty (office, pdf) a fotky zbude - 3 či max 4 gb ?? když moc... to se pak docela rychle zaplní... a na skydrive spoléhat nemohu, jelikož to lze pořádně využít jen v dosahu wifi....

Edit

díky, už jsem to četl vedle... ani nevím jak se mi to povedlo, původně jsem tento příspěvek chtěl "zdvojit" v diskuzi k HTC Radar, jako reakci na jednu tamější odpověď...
jinak se mi povedlo zjistit, že by to snad mělo jít i u htc trophy a mozart... předpokládám ale, že ty nová htc již to umožňovat nebudou... nicméně třeba ten acer by možná mohl jít "vytunit", u něj měl dokonce i Sunnysoft na webu (chybně) docela dlouho uvedeno v popisu micro-sd slot...
Skulivert
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků