Telefon pro otce - Dobry display + mapy

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mojmirus 26. 4. 2012 14:04

Zdravím fšecky. Jsem uz nejakou dobu majitelem Iphonu, tak jsem ztratil přehled o mobilní konkurenci. Potreboval bych tip na mobil pro otce od pritelkyne.
Mel hromadu pozadavku, ale ty jsem redukoval na nasledujici
1. Velky display , ktery bude dobre citelny i na slunci (Zkuste tipnout i klavesove mobily)
2. GPS + nainstalovane mapy (pripadne jednoduse nainstalovatelne) s tim, ze nebudou nutne zadne datove prenosy
3. fotak (pry kvalitni - ale nemyslim si , ze je schopen poznat extra kvalitni fotku)
4. cena bych rekl max 5000,- ev. do 6000. Ale spise nizsi cena
5. zadne dalsi extrafunkce nejsou treba
Diky za tipy
Pánové, o nic nejde , jde jen o to , kdyby o něco šlo , abyste věděli o co jde
mojmirus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 26. 4. 2012 14:35

Tohle všechno splňuje i můj stařičký Sony Ericsson C702. :-) Takže třeba Elm? Jen nevím, co si tatík představuje pod pojmem "velký displej".
A pokud je "ze staré školy", tak určitě bude vděčný za telefon s klasickou klávesnicí. U šmatlacího tydlifonu je riziko, že ho vzteky rozšlape. :-D
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmirus 26. 4. 2012 15:39

Velky si predstavuje pod pojmem: Proste velky ;)
Idealne takove ty celoobrazovkove ... Mam pocit , ze idealni by byl muj iphone co ma klevesy a stoji 3000,- :D
Ta c702 vypada zajimaje , jen uz neni v prodeji
Pánové, o nic nejde , jde jen o to , kdyby o něco šlo , abyste věděli o co jde
mojmirus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 4. 2012 15:44

Tak mu dej tvýho ajfouna a dokup mu tuhle klávesnici http://www.noeticinc.com/RW/gps/K1E.html ;-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmirus 26. 4. 2012 15:55

Abych to upresnil . Tu velikost definovala pritelkyne .... Neni nad presnost ;)
Pánové, o nic nejde , jde jen o to , kdyby o něco šlo , abyste věděli o co jde
mojmirus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 26. 4. 2012 16:44

Co nejaka Nokie se Symbianem, treba levna 500? Nokia mapy, vydrz snad o neco lepsi nez vetsina modelu s Androidem...a plusem i cena.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zelych 26. 4. 2012 16:47

Už jsem ho tu pro par otcu doporucoval - ZTE Skate. Displej 4.3", wifi, GPS, 5mega fotak, procesor 800MHz, cena treba na http://www.1m.cz (overeny shop) 4,7.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 26. 4. 2012 17:50

Ideální by byl Dell Streak 5 z Aukra za 6000kč.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 4. 2012 03:51

Ten na tom není prý moc dobře softwarově.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumcak02 27. 4. 2012 05:20

Určitě bych zvolil Nokia E52, displej je poměrně velkej, čitelnost je taky dobrá, výdrž obrovská, signál gps chytí bez problémů i v budovách a mapy jsou nainstalované, popř. není moc namáhavé je doinstalovat.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmirus 27. 4. 2012 06:14

Tak zatim mu predlozim navrh na tu E52 a nebo to ZTE a uvidi se.
A co se tyce tech map , neni nutne datove pripojeni ?
Jeste jsem koukal na Sony Ericsson J20i Hazel nebo Sony Ericsson W995 jak je tipujete ? Ten druhy je sice asi zamereny na hudbu a maji ho jen tady http://www.mobiltime.cz/index.php?route=product/product&product_id=75
Pánové, o nic nejde , jde jen o to , kdyby o něco šlo , abyste věděli o co jde
mojmirus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 4. 2012 06:34

U toho hazela si nejsu jistý těma mapama. Má jen javu, na tu je prd. Pokud chce navigovat, tak určitě ne. U těch dvou to jde bez netu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 27. 4. 2012 06:41

Offline mapy se dají poměrně jednoduše vyřešit java aplikacemi. Bitmapové (třeba na turistiku) aplikací TrekBuddy, a vektorové (zpravidla na navigaci) aplikací GpsMid. Obojí používám k plné spokojenosti.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 27. 4. 2012 09:01

Este asi mozno treba doplnit, ze klasicke offline mapy zadarmo ma Nokia, a u Androida si treba dokupit navig. soft, alebo pouzivat navigaciu google, ale tam uz to az tak plne offline nie je.
Neviem preco, ale mam pocit, ze clovek pre ktoreho sa tu mobil vybera, by nejako nerozchodil vseliake nahrady navigacii cez javu alebo nejake turisticke mapy.
Mne to nejako vychadza na tu E52, alebo este E66 ak sa da este niekde zohnat. Tie Sony Eriky mi na tu navigaciu nejako nestimuju.
Vsetko zavisi na tom, ci dotycny rozchodi prechod na dotykac, za co by mu bola odmena v podobe vacsieho displeja nez 2,4 palca na E52.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod mojmirus 27. 4. 2012 09:52

To marcello: Je to presne tak, jak pises .
Kdysi jsem byl ortodoxni Nokiak, ale ta posledni co jsem mel N86 me tak nas*** vala , ze jsem zmenil znacku. V prvni fazi zacneme s tou nokii a pak pujdeme dal ve vyberu kdyz tak.
Pánové, o nic nejde , jde jen o to , kdyby o něco šlo , abyste věděli o co jde
mojmirus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků