Motorola Atrix, HTC One V, nebo jiný do 9000kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod honzac353 25. 4. 2012 14:31

Dobrý den,
Protože moje HTC TD2 odmítá posílat SMS a Volat, začal jsem procházet nějaké ty obchody a vybírat si nový smartphone. Z počátku jsem si vybral Sony Xperia P a čekal že bych si ho mohl koupit na začátku května, jenže sony opět zklamalo a další měsíc čekat nehodlám. Můj další favorit je HTC One V, u něj mě nepotěšil jednojádrový 1GHz procesor, 512mb RAM a absence HDMI, ale je to vcelku sympatický smartphone. Druhý favorit je motorola Atrix první generace, co si myslíte? Protože splňuje moje požadavky šel bych do něj hned, ale děsí mě jeho displej a nejsem si moc jistý co můžu od motoroly čekat. Proto bych se chtěl zeptat vás, jaký z těchto dvou telefonů by jste mi doporučili, popřípadě doporučili úplně jiný.
Děkuji
honzac353
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 4. 2012 16:14

Desi displej?Proc?Motorolu Atrix jsem mel a nemuzu proti ni rict krive slovo.Ma i silnejsi baterii,takze vydrz mezi Androidy patri mezi ty lepsi.Pokud pro tebe neni omezenim chybejici cestina tak Motoroly Atrix se nemusis bat,ikdyz za ty penize "do 9tis" sezenes mnohem novejsi telefony.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitoush 25. 4. 2012 17:26

Ahoj, já jsem majitelem Motoroly Atrix a mám k ní i lapdock, ale je to všechno pomalé... Motorola má pro mě jeden velký nedostatek a to, že má zamknutý bootloader a jeho odemknutím přijdeš o záruku. Další věc je, že je v angličtině, ale to mě osobně nevadí. Výdrž bych hodnotil jako dostatečnou na den, případně na den a půl pokud s telefonem nic moc neděláš (v mém případě to bývá ojedinělý stav). Stejných výsledků na výdrž baterie jsem měl i na Galaxy S tedy spotřeba dvoujádra je velká, protože galaxy měla menší baterii. Displej moc kladně hodnotit nemůžu. Je v rozlišení qHD, ale jdou vidět pixely, protože byla použita pentil matice jako u galaxy s. V současné době kdy je venku hezky mám i problémy s čitelností displeje. Předtím jsem telefon neviděl, ale kdybych věděl, že má takový displej tak asi sáhnu po jiném stroji. Konstrukce zadního krytu je děs. Hrozně to vrže, ale vyřešil jsem to tím, že mám kolem telefonu gumový obal a tím se telefon zpevnil a vrzání není tak časté. Jinak jsem s telefonem spokojený a vše na něm běží hezky jako na každé jiné tegře, protože je většina věcí na ni optimalizována.
Mitoush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzac353 25. 4. 2012 19:19

Děkuji za odpovědi, telefony si ještě půjdu pořádně prohlédnout na živo a pak se rozhodnu.
honzac353
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 4. 2012 19:34

že má zamknutý bootloader


Evropska verze s posledni rom nema zamknuty bootloader.Ale to je okrajove,ne kazdy potrebuje odeknuty bootloader apod..Jinak s vrzanim jsem ja osobne problem nemel za celou dobu pouzivani telefonu.Je to o kusu.Urcite vyzkouseni nazivo je ta nejlepsi varianta,kdyz ta moznost je.

použita pentil matice


Ano pentile matice,stejne jako dnesni Lumie 800 a jine..Jinak videl jsem horsi displeje a s citelnosti jsem problem nemel.Spousta dnesnich novych telefonu ma horsi displej i citelnost i bez pentile matice apod..
Naposledy upravil uiqjirka dne 25. 4. 2012 20:50, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitoush 25. 4. 2012 20:33

Zajímavé, že jsem měl poslední verzi firmwaru pro eu verzi a bootloader odemknutý nebyl... pro někoho možná není důležitý, ale umožňuje uživateli nahrát si neoficiální rom, které podporují i češtinu a vždy nabízí víc než ty základní (lepší spotřebu baterie, mnoho dalších funkcí atd.). Tak nevím, ale pentil matice ten obraz zhorší o hodně.. Když sem měl HTC HD2 tak to mělo daleko hezčí obraz než Atrix. V dnešní době se dají koupit telefony s lepšími displeji. Rozhodně bude nejlepší když se na něj podívá naživo a rozhodne se sám. K té čitelnosti na slunci bych ještě dodal, že na telefonu mám folii IS a možná jsem zhýčkaný ze Super Amoledu, který měla Galaxy S a byl na slunci dobře čitelný. ;-)
Mitoush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 4. 2012 20:52

HTC HD2 me ani nepripominejte,vyblity displej,to uz radsi pentile na Atrix.HD2 jsem mel take a s citelnosti na slunci o tridu nize nez Atrix.Jinak mel jsem Atrix z Nemecka a bootloader po prvnim updatu jak i slibila Motorola odemknuty.Na tuto Motorolu mam dobre vzpominky.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků