Hudbení telefon se signalizací zmeškaných událostí

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Morgan le Fay 18. 4. 2012 12:14

Můžete mi prosím doporučit telefon který by splňoval následující parametry:
1) kvalitní hudbení přehrávač, jack 3,5 mm
2) signalizace zmeškaných událostí (hovory, zprávy) při vypnutém displeji, např. něco jako měly staré Nokie - na displeji běží spořič s hodinami a ikonou zmeškaných hovorů/zpráv, nebo nějaká blikající dioda, prostě cokoliv abych na první pohled viděla že jsem něco zmeškala a nemusela kvůli tomu zapínat displej
3) klasická konstrukce s klávesnicí, dotykáče nemusím
4) cena do 3 000 kč

Našla jsem jen Nokii 6303, ale ta už je poměrně stará. Nějaké jiné možnosti?

Všem děkuji.
Morgan le Fay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir 18. 4. 2012 14:31

Ohledně signalizace zmeškaných hovorů nevím, ale někdo mi tu doporučoval "hudební" android:

Sony Ericsson live walkman

Dá se koupit za 3500, klasická konstrukce je už trochu "mimo".

Já si budu kupovat (taky na hudbu) Motorola Defy+ ( viewtopic.php?f=2&t=1165722 )
Signalizuje zmeškané hovory atd. vícebarevnou diodou a navíc je nezničitelný :) (nepromokavý a prachotěsný :) ), stojí u Vodafone 5000, má větší display, více interní paměti, atd...

Prakticky ale na něm budu nejvíce poslouchat hudbu na externích sluchátkách. "Nepromokavý" jsem chtěl proto, že jsem pořád venku, tak abych se o něj nemusel starat. Jestli chceš dobrý mobil, co ti vydrží (a není přehnaně drahý), tak si připlať ty dva tisíce a kup si taky Defy+, uvidíš, že to oceníš časem...
jaromir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 4. 2012 14:42

Chceš klasický telefon? Tak tu máš dotykový a přidej k ceně ještě další dva tisíce. :D Tudy cesta nevede...

Nokia X2(-00), slušně vybavený stroj, ale má tužší klávesnici. Výstup 3,5mm jack a o poslech bez sluchátek se starají dva hlasité stereo reproduktory. Na boční straně tlačítka pro rychlé ovládání přehrávače a na druhém boku rychlá spoušť foťáku, tlačítka pro regulaci hlasitosti a rychlý výstup pro výměnu paměťových karet. Namísto signalizační LED bliká celá klávesnice, takže přehlédnout zmeškanou událost bude o hodně obtížnější ;-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Morgan le Fay 18. 4. 2012 17:43

jaromir: "klasická konstrukce je už trochu mimo".......jak pro koho. Pro mě nemá dotykáč smysl, na blbinky mám notebook, na focení foťák, na čtení čtečku, a na telefonování chci klasický jednoduchý mobil :-).

Naecken: na Nokii X2 už jsem se před nějakou dobou dívala na internetu, ale dočetla jsem se že "Chybí tu ale i spořič obrazovky, ze kterého by šlo vyčíst čas, datum a informace o zmeškaných událostech. Něco na ten způsob se zobrazí na 5 sekund, když při zamknutých klávesách stisknete červené sluchátko." Jsi si tím blíkáním celé klávesnice při zmeškaných událostech jistý?
Morgan le Fay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 4. 2012 18:04

Na 100% ti to neřeknu, ale spíš bych řekl že ano. Jde o to, jestli je v nastavení položka Světelná signalizace. Jelikož neseženu ale telefon do ruky, tak to nemám jak ověřit.

Trvalé zobrazení informací na displeji s nízkou spotřebou umějí jen AMOLED displeje a u Nokií (u Androidů si touto funkcí nejsem jistý) to jsou jen dotykové telefony jako C-01, 700 a další. Hlavně přitom ale dochází k vypalování pixelů, což omezuje životnost displeje. Éra monochromatických displejů je už dlouho pryč.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Morgan le Fay 18. 4. 2012 18:28

Naecken: díky za tu světelnou signalizaci, tenhle termín mi předtím chyběl abych tu funkci mohla dohledat, takže je to takto:
"Světelná signalizace.
Chcete-li přístroj nastavit tak, aby během doby, kdy přístroj nepoužíváte, pomalu blikalo navigační tlačítko, zvolte možnost Dých. v poh. rež.. Chcete-li nastavit, aby navigační tlačítko rychlým blikáním upozorňovalo na nepřijaté hovory nebo přijaté zprávy, zvolte možnost Světelná signalizace, nastavte dobu blikání a vyberte události, na které chcete být upozorňováni. "

Na displeje mobilních telefonů tedy expert nejsem, ale moje cca 7 let stará Nokia která už má základní barevný displej, umí zobrazovat spořič, čili trvalé zobrazení informací, a nic se nevypaluje. Ale je fakt že je to primitivnější než současné displeje. Daň za pokrok :-(.
Morgan le Fay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir 18. 4. 2012 19:55

Morgan le Fay píše:Pro mě nemá dotykáč smysl, na blbinky mám notebook, na focení foťák, na čtení čtečku, a na telefonování chci klasický jednoduchý mobil :-).

Tak já mám taky 28" desktop, 10" notebook, dobrou zrcadlovku atd. a stejně si myslím, že bys ho ocenila. Promiň mi to "znásilnění" ;). Možná bys časem zjistila, že je dobré se mrknout, třeba nouzově, na net., organizovat v něm čas atd.
jaromir
Kolemjdoucí