Odolný "hudební" android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jaromir 14. 4. 2012 23:40

Ahoj,

chtěl jsem původně koupit nějaký "samonabíjecí" mobil (jako Samsung Blue earth) se solárním článkem (abych se nemusel starat o nabíječku), ale teď si říkám, že bude lepší nějaký s Androidem, protože stejně s sebou neustále tahám přehrávač.

Víte o nějakém mobilu, co by měl:

Pro audio (tohle budu používat každý den), je to nutnost, jinak si ani nemusím kupovat nový:
* 3,5 mm jack (to je nutnost)
* OS Android (abych do něj vrazil nějaký přehrávač mp3 a FLAC s Replaygain), mám rád OpenSource
* SD (mikro/mini) slot
* Wifi (chci používat VOIPy přes SIP)

Co nemusí mít, ale bylo by fajn
* ideálně byl trošku odolný (proti pádu nemusí až tak moc), ale proti vodě by bylo super, často chodím fotit na koncerty a ven do přírody. Nechci myslet na to, jestli mi zmokne...
* GPS
* solární panel na nabíjení je asi sci/fi co? Takový s Androidem není, stejně je to už kočkopes i tak...

Díky moc :), ideální by pro mě byl nějaký odolnější dotykový Android, ale fakt nevím, jestli takový je. A taky nevím, jestli se to vyplatí. Telefon používám celkem málo, takže za něj nechci dát moc. Si říkám, jeslti vůbec něco najdu. Jestli ne, tak prostě koupím ultra levný android, dám do něj kartu, narvu nějaký SW pro SIP, pro hudbu s ReplayGain a když ho náhodou zničím, tak ho vyhodím a koupím nový...

-- 15. 4. 2012 01:06 --

Co třeba Motorola Defy+ ?

Je ještě něco lepšího?
jaromir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tergan 15. 4. 2012 01:45

Koukni na Sony Ericsson xPeria Active :) mel by vyhovovat vsemu a programy stahnes z Google Play :) a rozhodne ma o dve tridy lepsi fotak nez Defy+
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 15. 4. 2012 02:00

Fotím zrcadlovkou, ne mobilem...
jaromir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 15. 4. 2012 03:00

A ta je opravdu o dvě třídy lepší :D haha (tedy s dobrým objektivem). Fotím především za tmy a tam se nechytají ani kompakty i zrcadlovky s horšími objektivy, mobilem budu dělat tak maximálně momentky bab do telefonního seznamu :D

Jinak díky za tip, i když jsem na něj taky narazil, ale je to asi hlavní konkurent

Pro Active hovoří jen dvojitý vnitřní kryt a jasnější display.

Defy+ má zase:
* mnohem větší display (plus lepší rozlišení) bez zbytečných okrajů - bude se na něm mnohem lépe browsit
* je skladnější v kapse, Active mi připadá jako hranatá krabice dělaná na efekt, s tím, že má působit na pohled jako karabina pro horolezce, ale do kapsy vypadá hodně nepohodlně (i si na to pár lidí stěžovalo, když porovnávali tyhle dva konkurenty, že je v tom Active nanic)
*má oproti active lepší výdrž

Zatím vypadá lépe Defy+ ...

Tel si kupuji hlavně k volání, aby něco vydržel (mokro) a pak na blbnutí (hudba atd.), fotky nejsou primární funkce, která rozhoduje při výběru, ale výdrž, display a "skladnost" už jo...

-- 15. 4. 2012 04:51 --

Tak Defy+ vypadá opravdu nejlíp :). Je pro mě dost odolný (nejsem žádný vodák) a splňuje, co potřebuji.
jaromir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 4. 2012 07:35

Sice není odolný, je to ale jinak to samé jako Xperia Active a až na menší rozlišení displeje jako Defy - Sony Ericsson live walkman - http://www.t-mobile.cz ve twist sadě 3554 korun včetně pošty.
1GHz, ARMv7 procesor, dva repráky, 480x320 displej a 3.2", přední kamera, foťák 5MPx s AF a HD video, tlačítko na rychlý vstup do audio přehrávače. U Tmobile jsem ho koupil i se slušnými sluchátky SE MH1 live sound, ale nevím, jak teď.
Kvalita telefonu je vzhledem k ceně dobrá.
Poměr cena a výkon jeden z nejlepších.

-- 15. 4. 2012 08:37 --

Jinak Motorola Defy + je u Vodafone za 4977 korun, což je super cena ! Jen pozor, menu u Defy není v češtině ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 15. 4. 2012 15:35

Češtinu nepotřebuji, anglicky umím skoro jako česky, spíš bych teď potřeboval, aby na mě kecal španělsky a já se ji tak trochu naučil :D... O absenci češtiny jsem četl už taky.

Tak to je fakt super cena :) u Vodafone. K nim teď budu přecházet na paušál (inKarta...), tak se s nimi dohodnu. Bez DPH mě tedy vyjde na nějaké ani ne 4000, no to je super! Udělám si radost :D.

Neodolný bych fakt nechtěl :(. Pořád jsem někde venku, každý den cvičím venku, chodím po koncertech, jsem občas v přírodě a o své vybavení se strašně bojím (když začne pršet, tak to různě balím a schovávám), takže si raději tu tisícovku, či dvě připlatím... Stejně mi ten mobil vydrží dalších 5 let minimálně, takže radši něco odolného.
jaromir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 15. 4. 2012 17:09

Díval jsem se na "Sony Ericsson live walkman" a jednak není odolný. Přes ty zadní reproduktory, které ani nevyužiju, by do něj leda tak nateklo. Pak má celkem málo místa ve vnitřní paměti, něco kolem 300 MB a horší display. Jo a taky malou baterku, takže pro mě horší volba...
jaromir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků