Low-end Android pro Biglauncher

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod El Carlos 26. 3. 2012 14:01

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na Váš názor. Pro mého 65letého otce sháním nový telefon. Vždy byl zvyklý na Nokie, ale už posledně nadával na malá tlačítka, malý displej apod.

Napadlo mě, pořídit Android telefon a narvat na něj BigLauncher http://biglauncher.com/
Hledám proto něco, co by mělo displej přes 3", aby to nebylo moc malé, ale zase mi přijde škoda vzít něco jako Sensation pouze pro účel volání (SMS nikdy neposlal), občas fotky hříbku a možná nastavení budíku.

Napadl mě ZTE Blade, ale trochu se bojím, aby šlo o rychlou odezvu na dotyk displeje (Dotykovou Nokii hodil z okna, když reakce byla moc pomalá a buď se mu seznam kontaktů nechtěl pohnout nebo najednou přeroloval na konec). Sám netuším, jak může být ten BigLauncher náročný.

Druhou úvahou je Samsung Galaxy Y, ale zase si říkám, jestli 3" není málo.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 26. 3. 2012 14:42

Co Sony Ericsson Live with Walkman? 3,2 palcový displej, výkonný HW (nic se nebude sekat) a nízká cena - 3700 Kč.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod El Carlos 26. 3. 2012 15:00

Díky, přidám to do úvah. Má i centrální HW tlačítko, které jsem zapomněl zmínit jako výhodu oproti čtyřem senzorových. Zase pro porovnání cena / displej se na mě líp tváří třeba ten Galaxy Y. Ale zas vyřazuje ze hry poslední myšlenky o HTC Wildfire S / Explorer :-)

Ještě jsem zapomněl dodat, že bude muset mít neustále puštěný BT pro spojení s HF sadou v autě (nemyslím, že by to otec sám zapínal). :oops: Tedy je otázka také výdrže. Je mi jasné, že nelze čekat zázraky, ale vím co si vyslechnu, když přejde z "chytré" Nokie na dotykáč, co mu vydrží den :-D
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 26. 3. 2012 20:11

Telefon s Androidem pro 65 letého chlapa. Ptal se ho jestli by chtěl dotykoví displej? Nabíjet (v lepším případě) každý druhý den?
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brůča1 26. 3. 2012 20:22

Taky si myslím, že ten telefon nevyužije a navíc z něj bude určitě divoký. Pokud navíc hůř vidí, tak ten Big Launcher mu moc nepomůže, protože jakmile se dostane do menu, písmo už je zase malé. Nebyl by lepší Aligator A800?
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 27. 3. 2012 15:13

Jakýkoliv Aligator mi hodí na hlavu s tím, že z něj dělám dědka :-D

PS: o tom písmu v menu vím, ale nemyslím si, že on někdy půjde do menu. I budík si nastaví z hlavní obrazovky. Zapnu mu na pozadí Latitude a jinak mu stačí vytočit/přijmout hovor a přečíst SMS. Možná 2x za rok fotka.

-- 27. 3. 2012 15:18 --

vaclavbarak píše:Telefon s Androidem pro 65 letého chlapa. Ptal se ho jestli by chtěl dotykoví displej? Nabíjet (v lepším případě) každý druhý den?

No co jsem koukal, taky ty low-endy ty 2 dny vydrží, zvláště při jeho způsobu používání. :-)

Nicméně jsem to vyřešil. Objednal jsem Galaxy Mini "i", který má 800 MHz procesor, displej 3,13" (vytiskl jsem si obrazovky BigLauncheru a porovnával :-D ), ale hlavně u něj udávají výdrž 570 hodin, tedy pokud vydrží 3 dny, bude to dobré.

Jenom mi přišlo zvláštní, že 5570i je téměř o tisícovku levnější, původní 5570... :hm
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior

Odeslat příspěvekod wheatley 31. 3. 2012 11:50

Takové věci se občas dějí, jinak Galaxy Mini je v pořádku, až na rozlišení displeje, ale to by budoucí majitel snad nemusel řešit. Jinak je dobře, že jsi nevzal Galaxy Y, ten přístroj má kamarád a na jeho místě už bych ho prohodil oknem (samovolně se vypíná, budík nezvoní, občas se jen tak ze srandy odpojí paměťovka, atd.). Navíc teda ještě výhoda klasických tlačítek, senzory nesnáším.
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior