Nokia Lumia 800 vs HTC titan, který?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod aerkain 25. 2. 2012 10:35

Titulek jasne napovídá..
Pro a proti HTC TITAN vs. LUMIA 800 .

vypichnu jednotlive parametry:
telefon.....................TITAN...........vs.............LUMIA
úhlopříčka displeje....4,7" (61 × 102 mm)........3,7" (48 × 81 mm)
typ..........................S-LCD.........................AMOLED
TV-out.......................ne...............................ano
typ procesoru....Qualc. MSM8255 (1.5GHz)..Qualc. MSM8255 (1 400 MHz)
gyroskop...................ano...............................ne
Nokiamaps..................ne...............................ano

Takže Nokia má sice menší ale kvalitnější displej, má sw. na gpsnavigaci v ceně, nema ale gyroskop.
Jaké hlediska ohledně updatu? Například prý nokiamaps jsou slabe, ale Nokia hodla vydat nejake updaty, ktere by uroven zlepšili. Jde o to, že na WP jsou navigace, mám pocit, žalostné .. Jakasi je pry od Navigonu, ale jestli za něco stojí nebo ne, spíš jsem slyšel, že je to v porovnani s Tomtomem na WM triskní situace..
Cenově jsou na tom telefony stejně.
Takže který telefon by jste brali vy a proč?
aerkain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 2. 2012 10:47

Jsou tam zejmena rozdily ve velikosti u techto zarizeni..
Jinak vezmu to napreskacku..to ze ma Lumia lepsi displej bych tak netvrdil,ma Pentile matici,ktera je videt a paradoxne ma videt rastr oproti novejsi generaci SLCD(nelze srovnavat se starymi SLCD) o velikosti 4.7 ,kde by to clovek ocekaval diky takto velke uhlopricce, ale neni tomu tak..Oba pristroje mam soucasne pred sebou,takze porovnani je objektivni.
Co se týče navigaci..Navigom mam zakoupeny a rozhodne presahuje kvality Tom Tomu,IGO apod.Exceluje nejen ve vypoctu a planovani tras apod,mam i prenosneho Tom Toma a presto prednost davam Navigonu na HTC Titan..Nokia Drive na navigaci free je na tom velmi dobre,aktualni mapy,naviguje perfektne,ano nema tolik nastaveni a funkci,ale jako free navigace obstoji perfektne.V tuto chvili je pred velkym updatem, jeste potrebuje jen pro zadani trasy internet ikdyz jsou mapove podklady stazene v telefonu.Pri samotnem navigovani internet nepotrebuje..Ale ma byt zasadni zmena jak plne oflline tak v pridani funkci..
Dale Titan ac ma jen o 100mAh vetsi baterii exceluje ve vydrzi oproti Lumii a to dvojnasobne.Ani po poslednim updatu nevydrzi Lumia to co HTC Titan,takze je tam podle me porad neco spatne s power managmentem..
Dále Lumia uz do minuleho roku slibuje Tethering a stale nic,porad se hovori uz za mesic,uz behem tydnu a zatim sliby..
Naposledy upravil uiqjirka dne 25. 2. 2012 10:51, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aerkain 25. 2. 2012 10:50

Aha, takže titan ma lepši displej a volil by jsi TITAN? S tim navigone to je dobra zprava. Protoze bud jak bud jdu do WP.
aerkain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 2. 2012 10:53

Spousta znalcu HTC ma zaryto SLCD fuj,ano platilo to u predchozich zarizeni,SLCD byli vyblite apod.Titan potazmo i HTC radar konecne smazava podprumerne SLCD,podprumerne foto apod..
Mam jak Titana tak Lumii a Titan je jednoznacny vitez pokud zkousnes jeho velikost.Ma i pridanou hodnotu v aplikacich jako Equallizer,Pozorny telefon - jak se ma telefon chovat v kapse co se tyce vyzvaneni,otoceni displejem dolu atd,ktere na nokii nedostanes a nezprovoznis..
Chce to taky lepe si osahat oba pristroje nazivo,ktery ti lepe padne do ruky,ne kazdy zkousne velikost Titana.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dr.ZUBR 25. 2. 2012 11:04

Velice těžká volba, telefony jsou poměrně vyrovnané. Spíš dám pár postřehů, než verdikt ...

Tady je jejich porovnání http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 36%2c32367

1. Nokia maps nebude konkurenční výhoda oproti Bingu (možná bych se pídil, jestli je v mobilu i nokia maps 3D)

2. Nokia má neskutečně kvalitnější displej, kterej skutečně uchvátí. HTC si v tom nezadá (mám HTC Sensatin se stejným typem displeje).

3. HTC i Nokia jsou konstrukčně na velmi vysoké úrovni (tady bych zapřemýšlel nad komaptibilitou například handsfree v autě).

4. Vzhledem k velmi špatným zkušenostem ohledně software na Nokia telefonech - tím myslím, obrovská zdržení při vydávání update a ještě hůře pro český region, bych tady dal mínusový body pro Nokii. Už vidím, jak nějakou chybu odstrňujou rok a půl.

5. Subjektivně se mi více líbí Nokia, ale značka Nokia ztratila šmrnc a reprezentativnější je HTC.

6. HTC má o palec větší úhlopříčku dipleje a je o 2,2mm tenčí.

7- HTC má docela zajímavý služby (chce to ověřit, jestli to je i pro Titan). Pro HTC Sensation mám v základním systému podporu správy telefonu na dálku přes webový rozhraní - jde sledovat polohu, zamknout telefon nebo přesměrovat hovory a zprávy (super, když zapomenete mobil doma).
S idiotem nelze diskutovat, musíme se spokojit pouze s faktem, že je to idiot.
Dr.ZUBR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 2. 2012 11:32

(mám HTC Sensatin se stejným typem displeje

Bohuzel neni SLCD jako SLCD,v Sensation je jina generace,v Titanu je druha generace SLCD,tu Sensation nema..
Mam oba telefony pred sebou,Nokia rozhodne nema lepsi displej a pentile matice too jeste kazi..S displeje na nokii je prave zklamano vice uzivatelu..
Hlavne neplest Nokia Maps a Nokia Drive..
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paulis2 25. 2. 2012 11:52

Lumie má skrz jacka TV-Out? Měl jsem za to, že to není možné.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 2. 2012 11:54

Ne,nema tv-out,Windows Phone jej nepodporuji..
V katalogu na mobilmanii je nasekano vice chyb nejen u Lumie..
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paulis2 25. 2. 2012 11:58

Díky za potvrzení. :-)
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod carlx 25. 2. 2012 13:19

Tak jsem je zkousel a opravdu je to absurdni, ale nokia lumia 800 s papirove vetsimi dpi nez Titan vypada kostickovaneji. Nejlepsi by bylo pockat na neco jako Lumia 900 pro Evropu. To by teoreticky melo mit vyhody z obou dvou zarizeni. Navic na 800 se mi skutecne hnusi ten cerny pruh pod systemovymi klavesami, coz by 900 uz mit nemela.
carlx
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 2. 2012 13:43

Presne tak,Lumia 900 bude jakysi prostrednik nejen ve velikosti displeje mezi temito dvema modely a hlavne nebude mit pentile matici..
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aerkain 25. 2. 2012 15:49

nj jenze Lumia 900 taky bude stat 15K.. A to mi neprijde jako dobre deal, kdyz ji porovnam s titanem co stoji 11K.
aerkain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod carlx 25. 2. 2012 16:30

Cena je problem, to ano. Pote tedy uvazuj, zda by pro tebe nebyl lepsi Android. Z Lumie a HTC je lepsi asi to htc. Ta PenTile napriklad mne vadi neuveritelne.
carlx
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 25. 2. 2012 16:50

Dr.ZUBR píše:možná bych se pídil, jestli je v mobilu i nokia maps 3D)
Je
Dr.ZUBR píše:4. Vzhledem k velmi špatným zkušenostem ohledně software na Nokia telefonech - tím myslím, obrovská zdržení při vydávání update a ještě hůře pro český region, bych tady dal mínusový body pro Nokii. Už vidím, jak nějakou chybu odstrňujou rok a půl.
O updaty zrovna Lumie 800 bych se fakt nebál, nehledě na to, že na upgradech SW pracuje Microsoft, ne Nokia, tý stačí jen opravovat chyby danýho přístroje.[/quote]
Dr.ZUBR píše:6. HTC má o palec větší úhlopříčku dipleje a je o 2,2mm tenčí.
Pouze uprostřed, po hranách je mnohem tenčí
LG V30 Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita

The only thing that saves us from the bureaucracy is its inefficiency. -Eugene J McCarthy
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 2. 2012 18:05

že na upgradech SW pracuje Microsoft, ne Nokia, tý stačí jen opravovat chyby danýho přístroje

Bohuzel to neni uplne pravda,na samotnych updatech OS pracuje Microsoft ,ale samotne firmwary si vyrobce sestavuje sam a nokia hned vyprodukovala nekolik bugu a s kazdym novym firmwarem pridava dalsi nove bugy..bohuzel zatim co se tyce updatu od nokie je to bida..
uiqjirka
Trvalý BAN

Další stránka