Telefon do cca 7 kKč FLAC, WiFi, fotak, GPS

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod quangn 14. 2. 2012 18:38

akční cena:
HTC Evo 3D

jednoduchý telefon:
Samsung omnia

android designově povedený a poměr/cena výkon:
Sony ericsson xperia arc
Xperia Neo
xperia Ray


Jinak asi samsung galaxy S ale tam jsem docela skeptický kvůli pentile matici(amoled displeji). Mám SGS2 a musím říct je tosetsakra velký rozdíl a ne každýmu sedí zkosený nelogicky písmena

OT: jestli si hudební fajnšmekr, tak samsungy obejdi stranou, tak mizerný zvukový výstup díky zvukovýmu čipu sem jinde neviděl... Pravda, už jen LG je horší. Jinak klasika, telefon do 6tisíc a pořádný cowon v kapse to vyřeší...
quangn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shvecik 14. 2. 2012 18:42

Lubosek823: asi by ses divil ale galaxy s pouzivam u cnc soustruhu uz pres rok a pul bez jedineho problem :-D tak tu nemel hlouposti kdyz to nemas odzkousene :-D pred tim jsem pouzival htc diamond a az na podrene folie od prachu zadny problem, mobil sice obvykle do monterek nehazu bez obalu a kdyz pisu neco delsiho jako ted tak nam vzdycky umyte ruce ale urcite prezil i zvednuti hovoru spinavima rukama... jinac ho tu maji v praci dalsi ctyri lide i treba htc wildfire s a jine a vse jefe bez problemu, mnohem lepsi nez klasicke mobili kde lezl prach pod tlacitka a nasledne i pod displej, ted staci jednou za rok vymenit folii, samozrejme kdyz budes prase a valet mobil ve spine moc dobre to pro nej nedopadne... jinac me u meho galaxy s hodne pomohl voodoo sound a na zvuk si nemuzu v nejmensim stezovat, ale zase nepotrebuju flac k poslechu a na me dnb bohate staci a koss porta pro k nezaplaceni ;)
shvecik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iqlogic 14. 2. 2012 18:52

No podľa toho, čo bolo v podmienkach by som šiel do Xperie Neo :)
iqlogic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonah 14. 2. 2012 18:55

SGS+ - zvuk jako z plechovky, foťák jako z minulé dekády, wifi absolutně nestabilní, nebýt toho displeje, už bych si dávno tloukl hlavou o stěnu - takový je to xindl. Jdi do Sony(ericsson), s tím jsem byl nejspokojenější. Až na ty displeje ... ;-)
jonah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PM 14. 2. 2012 19:11

akula4 píše:Tak po čtyřech dnech zkoumání jsem došel ke dvěma kandidátům:
Samsung i9001 Galaxy S Plus
LG P990 Optimus 2X
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=3908
Na Samsungu se mi líbí displej a trochu lepší audio výstup, LG má zase tegru a lepší foťák, mám ale celkem strach z LG firmwaru.
Takže který z těhle dvou? Samsung můžu mít za 6850 Kč, LG za 6990 Kč.



Samsung je líp zpracovanej ale po roce se loupe imitace kovu, plastový udělátko, LG si na nic nehraje, plast bez loupání :). Displej co jsem viděl má nejlepší P970 a i9000 (pokud vybíráme do 7) ale může to být sérií .. Zvukově je o fous lepší Samsung, fotky srovnatelný, LG má přisvětlovací diodu ale myslím že to blesk nenahradí ani provizorně. FW je to u problém u většiny výrobců, pokud nechceš čekat, poradíš si, možná na úkor záruky, např, LG má z CZ distribuce FW 1,5 roku starej, zrovna před týdnem jsem to řešil u jednoho mobilu. Jinak bez kompromisu jsou Samsung II & Note
PM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jan_ondra 14. 2. 2012 19:16

Bože proč FLAC na telefonu? Masáž od tvých kamarádů? Rozdíl mezi 320kb/s a FLACem na telefonu nepoznáš. Kup si dotykáč za 5-5,5k kč, na výběr jich je desítky a za zbylých 1500kč kvalitní mp3 přehrávač.
jan_ondra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BroniX 14. 2. 2012 19:17

Mám Optimus 2X a patřím k těm pár vytrvalým, co jsou stále na té otřesné oficiální LG rom(z lenosti :D ). Co se týká WiFi, tak se signálem problém nemám, ale je fakt, že když držím telefon na šířku (a tím zakrývám i anténu), tak signál pochopitelně slábne. Zvukový výstup ve srovnání oproti Nokii 5530, kterou jsem měl předtím, je horší. Moc si na to ale nepotrpím a hodně to zachraňuje PowerAMP. Foťák, co se týká focení makro snímků(fotím často text), mi více než plně dostačuje, ale v ostatních situacích to není žádný zázrak. GPS moc nepoužívám, použil jsem ji jen párkrát a to pouze s připojením na internet (A-GPS)...na žádný problém jsem ale nenarazil. Co se ale týká výdrže, tak s tou jsem naprosto spokojený. Tegra2 funguje totiž na takovém principu, že když není potřeba výkonu, tak se jedno jádro odpojí a navíc se i podtaktuje až na 216MHz. Když tedy nastane (málo pravděpodobná :D ) situace, že za den napíšu pouze pár sms, vyřídím jeden minutový hovor a strávím 10 minut na internetu přes EDGE, tak není problém výdrž 4 dny v kuse. Už se mi ho ale povedlo vybít i za 2,5 hodiny :D . Taky bych rád vyzdvihl displej, který je perfektně čitelný i na přímém slunci a na to, co se o něm všeobecně před mou koupí psalo, mě to hodně mile překvapilo. Stát ten telefon třeba o 1500 korun víc, tak bych od něj dal ruce pryč, ale za tyhle peníze bych do něj šel znovu.
BroniX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymousCZ 14. 2. 2012 19:26

"GPS moc nepoužívám, použil jsem ji jen párkrát a to pouze s připojením na internet (A-GPS)...na žádný problém jsem ale nenarazil. "

BroniX: mozna by sis mohl ujasnit, co to vlastne A-GPS je.
anonymousCZ
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 14. 2. 2012 19:31

A-GPS využívá data od operátora, ne ?
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BroniX 14. 2. 2012 19:38

anonymousCZ píše:"GPS moc nepoužívám, použil jsem ji jen párkrát a to pouze s připojením na internet (A-GPS)...na žádný problém jsem ale nenarazil. "

BroniX: mozna by sis mohl ujasnit, co to vlastne A-GPS je.


A-GPS je asistovaná GPS. Funguje na tom principu, že si z internetu stáhne pozice satelitů a díky tomu daleko rychleji vypočte svoji pozici.

EDIT: kdyžtak mě někdo opravte :-)
BroniX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sk8pr 14. 2. 2012 19:53

Neni co opravovat, je to tak. A-GPS pomaha normalni GPS daty z internetu.

Jinak ja mam LG O2X a nemuzu si stezovat. Nahral jsem si tam neoficialni rom a telefon je famozne sviznej. Vydrzi tak den a pul, coz me staci. Flac i MP3 prehrava ale jak uz tu nekdo psal, na telefonu rozdil mezi kvalitni MP3 (320) a FLAC nepoznas ;) na to musis mit lepsi zvukovku (a samozrejme lepsi sluchatka)...
Siemens C35i -> Sony Ericsson T630 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6288 -> HTC Touch Pro -> LG Optimus 2X -> Samsung Galaxy S4 -> Huawei P9 -> iPhone 6S -> Xiaomi Mi 8 -> Samsung Galaxy S22
sk8pr
Junior

Odeslat příspěvekod NoDiczz 14. 2. 2012 20:07

co třeba motorolu Atrix? 1GB Ram, Tegra 2, 16GB vnitřní paměti + slot na Micro SD, gorila glass, baterie 1930mAh, HDMI, spousta příslušenství k tomu :) dá se sehnat za rozumnou cenu na aukru nebo nová na SK za 332eur (aktuálně cca 8000kč). http://www.cnews.cz/motorola-atrix-4g-t ... a-na-cesty
NoDiczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 2. 2012 20:17

quangn píše:OT: jestli si hudební fajnšmekr, tak samsungy obejdi stranou, tak mizerný zvukový výstup díky zvukovýmu čipu sem jinde neviděl... Pravda, už jen LG je horší. Jinak klasika, telefon do 6tisíc a pořádný cowon v kapse to vyřeší...

To su žvasty. Galaxy S I ma jeden z najlepšich audio čipov (Wolfson) v ramci telefonov. Tam to ale przni Android, vyžaduje si to nejake zasahy (kernel+woodo). Rovnaky čip ma Wave I, tam je zvuk bez problemov kedže Bada je vyladena original na hardver Wavu. Veľa zvukovo porovnateľnych konkurentov nemaju, iba iPhone, niektore Motoroly (Atrix...) a nejake stare Nokie.

jan_ondra píše:Bože proč FLAC na telefonu? Masáž od tvých kamarádů? Rozdíl mezi 320kb/s a FLACem na telefonu nepoznáš.
Rozdiel je bezpečne poznať aj na mobile, podmienkou su aler kvalitne sluchadla.
Ryan Giggs
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim.t 14. 2. 2012 21:10

Dle mých zkušeností je dobrej Desire S, ale problém je v tom připojení GPS. Docela to zlobí. Dal jsem jej pryč a přešel na Xperia Neo V. Chtěl jsem jen Neo ale jelikož jsem měl dobrou nabídku na V tak jsem šel do něj. Maximální spokojenost. Xperia Ray BOMBA. Ale ? Pokud fotíte v šeru nebo jakkoli tak přisvětlovací dioda se nezapne automaticky. Musel jsem ji vždy zapnout sám. Takže vlastně na focení nepoužitelná. Teda pokud někdo ví jak ji zapnout, aby byla automatická tak Neo jde pryč a jdu hned do Xperia ray.
radim.t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mixky 14. 2. 2012 21:19

quangn píše:OT: jestli si hudební fajnšmekr, tak samsungy obejdi stranou, tak mizerný zvukový výstup díky zvukovýmu čipu sem jinde neviděl... Pravda, už jen LG je horší. Jinak klasika, telefon do 6tisíc a pořádný cowon v kapse to vyřeší...

To myslis vazne? SGS s voodoo sound kernelem ma jeden z nejlepsich mobilu na poslouchani muziky, srovnatelny s iphone
mixky
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků