obyčejný telefon...???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alca.slunicko 6. 2. 2012 11:51

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, zjistila jsem, že mně nové telefony nebaví. V telefonu nepotřebuji fotoaparát, internet, rádio, hudební přehrávač a dokonce ani MMS. Nevypočítávám spousty dalších jistě zajímavých, ale pro mně neužitčných věcí. Mně bohatě stačí dobrý počítač, hifi věž a telefon. A proto, existuje v dnešní přetechnizované době mobilní telefon, který umí volat, posílat sms (dále má už jen seznam kontaktů a budík) a taky dobře vypadá. Protože podobně funguje telefon pro důchodce, ale vypadá děsně. Mám šanci něco takového najít nebo ne? Předem díky za radu.
alca.slunicko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TheRendy 6. 2. 2012 12:08

Kup cokoliv co ti padne do oka a peněženky.
TheRendy
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 6. 2. 2012 12:31

Levné Nokie :-)
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 6. 2. 2012 12:54

proč levné? nokia 6700 classic třeba splní vše co požaduje.. já bych nejlevnější telefoyn nebral, obvykle je u nich něco špatně, nekvalitní plast, horší klávesnice na které se blbě píší sms, případně hrubý rastr displaye... když už hloupý telefon, tak aspoň trochu kvalitní.. špatná není ani 6303, ta je za menší peníz jak 6700
Anonymni

Odeslat příspěvekod Naecken 6. 2. 2012 13:05

Maty: Ty už je těžké sehnat, protože se už delší doby nevyrábějí.

Napadá mě Nokia C2-01, ale je těžké hledat něco: "a taky dobře vypadá". Co se ti líbí?
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod I.Indigo 6. 2. 2012 13:49

iPhone 4S :-D
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 2. 2012 14:49

Podle mě třeba dobře vypadá Samsung S5610. Stojí pod 2000 Kč.
Nebo třeba SE Cedar hodně lidem vyhovuje a je též pod 2000 Kč.

U Nokie je toho hodně, podívej se třeba na stránky oficiálního dovozce
http://www.obchod-nokia.cz/mobilni-telefony

Ono je problém, že ty úplně nejlevnější telefony co třeba nemají ty pro tebe zbytečné funkce nejsou třeba zrovna dobře zpracované, mají třeba nepohodlné klávesnice, špatně čitelný malý displej apod.

Vyber si co by se ti líbilo a napiš to sem, někdo pak napíše nevýhody toho či onoho.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 2. 2012 17:03

No, tak za mě třeba ta Nokia C2-01 je dobrá volba. Od Vánoc ji vlastním a nemůžu si stěžovat, vypadá moc pěkně a má vynikající klávesnici. Lehce mi začala povrzávat kontextová tlačítka, ale nejsem jediný a pravděpodobně je to tím, že jsou vyrobena z jednoho kusu plastu. Jinak pro mě nejlepší mobil do dvou tisíc:

http://aaamobil.cz/nokia-c2-01-silver

Pokud Vám přijde drahá, zkuste tuhle:

http://aaamobil.cz/nokia-c1-02-black

Dle recenzí také dost chválená, takže nešlápnete vedle. Problém je v tom, že ty funkce, které nechcete a odmítáte, mají dnes všechny mobily. Výjimku tvoří snad jen ty seniorské a o něj asi nestojíte. Co chci říct? Například ta Nokia C1-02 stojí 1 099 korun (možná ji seženete i levněji) a umí MMS, má internet, bluetooth. Ano, vím, že to nevyužijete, ale ta cena kolem tisícovky je tak okouzlující, že si myslím nemusíte vyčítat, že připlácíte za zbytečné funkce. Navíc, nový mobil, od kvalitního výrobce o mnoho levněji neseženete.

Já si vybral tu dražší C2-01 ne kvůli fotáku, 3G, ale výhradně kvůli chválené klávesnici, kdy píši hodně esemesek, jsem na vozíku a chci, aby šla tlačítka mačkat snadno, lehce a bez námahy. Nedokážu si představit lepší alfanumerickou klávesnici.

A závěrem: když se Vám náhodou rozbije mobil za tísícovku, tak Vás to určitě nebude štvát tolik, jako u mobilu za 3, 4, 5 nebo 8 tisíc...

Edit:

A pochopitelně i u té Nokie za tisíc korun Vás nikdo nenutí "ony funkce navíc" používat. Ty tam prostě jsou a vy je používat můžete, ale nemusíte. Jinak, ta C1-02 umí MMS, ale foťák nemá..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alca.slunicko 6. 2. 2012 18:14

Děkuji za nápaddy, mrknu na tu nokii C2. Pokud budou další nápady. Díky za ně. Alča
alca.slunicko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 6. 2. 2012 19:24

C2-01 je opravdu super mobil, konkurentem je ještě SE Cedar, který je také super :)
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 6. 2. 2012 19:39

Jak Nokia C2 tak C1 tak SE cedar je asi nejlevnější a včetně pošty v ceně na www.o2shop.cz
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TheRendy 7. 2. 2012 00:02

Teď si nejsem jistý, ale Cedar běží na platformě A200, že? Potom bych doporučil spíše jeho. Já používám teda K750i, která je předchůdcem A200 a taky jsem měl Nokii 6230i, která taky kvalitní, ale přijde mi, že v SE děláš ty úkony rychleji. To zlaté tlačítko C pro mazání.

Akorát nevím jakej SW má ta C2-0, jestli to zůstalo na podobném principu jako stará 6230
TheRendy
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 7. 2. 2012 09:22

Ano, Cedar má platformu A200.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 7. 2. 2012 13:29

TheRendy píše:Teď si nejsem jistý, ale Cedar běží na platformě A200, že? Potom bych doporučil spíše jeho. Já používám teda K750i, která je předchůdcem A200 a taky jsem měl Nokii 6230i, která taky kvalitní, ale přijde mi, že v SE děláš ty úkony rychleji. To zlaté tlačítko C pro mazání.

Akorát nevím jakej SW má ta C2-0, jestli to zůstalo na podobném principu jako stará 6230

Ono porovnávat 6230 z roku 2003 a K750i z roku 2005 je trochu zrádné. Každopádně Series 40 2nd edition z 6230 není příliš podobná Series 40 6th edition, je to jako rozdíl mezi Windows 98 a Windows 7. Hodně věcí se změnilo už při přechodu na 3rd edition.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRendy 7. 2. 2012 15:06

Pohoda jazz ;) Aspoň jsem se něco novýho dozvěděl. Nicméně si stojím za tím, že A200 je zaběhnutá klasika, která nezklame.
TheRendy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků