Jaký telefon do 7 tisíc (Evo 3D, Nexus S, N8, N900?)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod forrest23 29. 1. 2012 14:15

Dobrý den,

chtěl bych si v příštích týdnech pořídit nový telefon, jenže zatím se pořád rozhoduji, který, Přítelkyni jsem na Vánoce koupil Google Nexus (http://mobilni-telefony.heureka.cz/google-nexus-s/), který se mi docela zamlouvá.

Narazil jsem však i na EVO 3D (http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc-evo-3d/), jenž bude asi hardwarově lepší, než Nexus, ale zase se mi nelíbí tolik designově.

Ještě pak přemýšlím nad Nokií N8 (http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-n8/), která se mi vždy líbila (když ji vydali) - nyní je však starší a Symbian pravděpodobně nebude mít na Android, že?

Trochu i přemýšlím o Nokii N900 (http://www.zbozi.cz/vyrobek/nokia-n900-black/). Ale s tím Maemem nemám vůbec zkušenosti a také se jedná už o starý telefon.

Možná i nějaký ten Samsung Galaxy, nevím... Proto si nechám poradit. Co byste mi doporučili?

Cena telefonu by měla být do 7.000 Kč (s DPH), samozřejmě nějaká stovka stovka mě už nezabije. Telefon používám hodně na internet, email (Gmail), pokud bude mít kvalitní fotoaparát, zlobit se nebudu. Ale nejvíce mě asi zajímá výdrž baterie, ten email (jsem webdesigner a provozovatel internetových portálů - na maily odpovídám téměř 24 hodin denně) a zřejmě i displej a rozlišení (pro zobrazení internet. stránek).
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t.dudis 29. 1. 2012 15:02

No ja bych bral Evo. Ma ze vsech uvedenych nejvetsi displej a jako jediny dvoujadro. Na Vase pozadavky asi nejvhodnejsi. N8 vubec neni telefon na net a maily. Nevim jak ted s Belle, ale kdyz jsem ji mel bylo to utrpeni. Nexus muzete zkusit, kdyz ho ma pritelka, na Evu by mělo vse stejne probihat rychleji nez na Nexusu diky dvoujadru a vetsi RAM. N900 nevim, nemel jsem, ale asi bych do ni nesel, uz jen proto, ze Maemo nebo co tam je neni vubec moc rozsire a asi na nej nebude moc aplikaci. Jinak vydrz pocitejte s Vasim vyuziti den maximalne, jako kazdy jiny dnesni smartphone.
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 1. 2012 15:08

forrest23 píše:Ještě pak přemýšlím nad Nokií N8 (http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-n8/), která se mi vždy líbila (když ji vydali) - nyní je však starší a Symbian pravděpodobně nebude mít na Android, že?


Co nebude mít na Android? Že by tam šel dát? NE!!

Nepíšeš skoro požadavky.
N900 jsem měl, ale to telefon jen pro užší skupinu uživatelů, má dost velké možnosti. Pokud ani nevíš, co dokáže, neuvažuj o ní.
Android ti velkou výdrž nenabídne.

Takže zbývá Nokia N8.

Pouvažuj nad Xperií Pro (pokud sneseš menší výdrž baterie). HW klávesnice se pro to tvé celodenní psaní mejlů hodí.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod forrest23 29. 1. 2012 15:16

Myslel jsem jednoduse, ze Symbian neni lepsi nez Androdi - nevim, kde si vzal, ze chci do Nokie davat Android.

N900 jsi mel, fajn, ja ji nemel, takze jsem si ani nic dalsiho nezjistoval. Cetl jsem par recenzi a nazoru. Vim, ze ma spoustu moznosti. Nejsem mobilni, ani pocitacovy analfabet. Ze nevim, co dokaze? To se vylucuje s tim, ze si N900 nemuzu koupit? Ty jsi snad vedel, co dokaze, kdyz jsi telefon jeste nemel? :-)

Xperie se mi nelíbí designově, nechci. HW klavesnici nepotrebuji.
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 1. 2012 15:19

Jo, já to asi blbě přečetl.

Ano, věděl jsem, co dokáže, než jsem si ji koupil.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t.dudis 29. 1. 2012 15:20

Na Evu se bude psat dobre. 4,3 palce displej nabidne prostornou qwrtz klavesnici.
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 1. 2012 15:32

Já mám jak HTC EVO tak Nokii N8.
N8 je pro mě jako hlavní mobil na volání, naviguje mě v autě a dá se s ní i udělat i pěkná fotka. Ovšem internet je jen nouzovka. Mám v ní internet v mobilu se 150 MB a to je tak akorát.
EVO mám na internet přes Wifi a na zábavu. Denně ho sebou nenosím, doma díky němu nezapínám notebook. I tohle píšu na něm.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Frissone 30. 1. 2012 16:36

seterwohipikule píše:Co nebude mít na Android? Že by tam šel dát? NE!!


Obrázek

Aby to nebyl takový OT - sám jsem teď vybíral mobil, Nexus S byl jeden z mých favoritů, nakonec jsem ale vzal HTC Radar s Windows Phone a jsem spokojený. Ani jednu z těch Nokií bych ti nedoporučil kvůli OS. Prohlídni si to EVO 3D, je to určitě dobrá volba, mě se ale vůbec nelíbí jeho design, proto jsem o něm ani neuvažoval. Zato pořád přemýšlím jestli by nebyl Nexus lepší než ten můj Radar.
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 30. 1. 2012 16:47

Frissone píše: Ani jednu z těch Nokií bych ti nedoporučil kvůli OS.

No tak si z toho necvrkni, prostě jsem to blbě přečetl a pochopil. To se může stát každému.

Vidiš, já klidně Symbian doporučím. Proč ty ne?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frissone 30. 1. 2012 16:53

Jo, to bych pochopil, ale to jak jsi reagoval bylo nepřiměřené a proto je to teď vtipné :)
Symbian bych nedoporučil kvůli celkové zastaralosti toho systému, upadající podpoře co se týká aplikací, špatnému "komfortu" při ovládání a taky kvůli nešikovné klávesnici, na které se určitě nepíše tak dobře jako např. na tom Nexusu.
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 30. 1. 2012 18:20

Tak ta poslední věta tomu všemu dává korunu :roll:

Ze svého pohledu musím říct, že ovládání Symbianu (prostředí) je pro mě příjemnější a obří displej taky není vždy výhra. A jestli se ti nelíbí klávesnice, tak si stáhneš a nainstaluješ jinou.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 1. 2012 18:57

Tak na N8 se mi píše lépe na výšku na telefonní klávesnici než na qwertz. A na Nokia Obchodu jsem žádnou jinou klávesnici nenašel. To u EVO mám slušný výběr a i ta výchozí je pro mne lepší než na Nokii.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naecken 30. 1. 2012 19:22

Zadal jsem do vyhledávání "keyboard" a mimo swypu mi to ještě našlo SlideIT a SwitchBoard hned na první stránce. (Ne)Přítel Google jich taky několik našel a nemusel jsem dlouze hledat :-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frissone 30. 1. 2012 19:50

swype-nokia-n8.jpg
swype-nokia-n8.jpg (38.26 ) Zobrazeno 2620 krát
Slideit-portrait-mode.jpg
Slideit-portrait-mode.jpg (29.17 ) Zobrazeno 2616 krát
keyboardswitchboard.jpg
keyboardswitchboard.jpg (25.92 ) Zobrazeno 2631 krát

to je to kouzlo? Já nevím, asi bych se s touto nabídkou nespokojil...
Ano, ptal se mě proč bych symbian nedoporučil... právě jsem telefon se symbianem (pravda, byla to verze S60v5 a ^3 je asi o něco lepší) vyměnil za jiný a napsal jsem svůj názor.
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opatow 30. 1. 2012 20:20

Naecken píše:. .....(Ne)Přítel Google jich taky několik našel ...... :-)


A proč vyhledáváš u "Nepřítele" :pozor , zkus to třeba u přítele Mrkvosoftu, co ten ti nabídne... :lol:
Samsung Galaxy S I ,II, IV, LG G3,
opatow
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků