Smartphone do 7000Kč [brouzdaní,chatování,hraní her,focení]

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Wosza 24. 12. 2011 00:55

Dobrý den,

rozhodl jsem se ke koupi nového mobilního zařízení, jelikož můj starý SE už dosluhuje. Rád bych Vás touto cestou poprosil o výpomoc při výběru. Předem děkuji za veškeré příspěvky a rady.

Hlavní kritéria:
- min. 3,7" kapacitní displej s kvalitním rozlišením (480 x 800; 480 x 854)
- fotoaparát alespoň 5Mpix a rozlišení video alespoň HD (1280 x 720), autofocus
- 3,5mm konektor, Wi-Fi, senzor polohy
- procesore alespoň 800Mhz - nechci žádne sekání, chci plynulý chod zařízení
- osobně bych prefeoval Androida před Symbianem či Windowsem
- cena do 7000Kč vč. DPH
- nebráním se ani výsuvným telefonům s GWERTY klávesnicí
- kvalitní zpracování

K čemu budu zařízení nejčastěji využívat: (seřazeno podle důležitosti)
- brouzdání a chatováni na netu
- psaní SMS
- hraní her
- poslech hudby a sledování videí
- focení dokumentů
- psaní poznámek a událostí

Osobně jsem uvažoval nad HTC Desire Z (odrazuje mě hmotnost a staří telefonu - nulová podpora, ale naopak vítám GWERTY klávesnici) nebo pak SE Neo.
Naposledy upravil Wosza dne 24. 12. 2011 12:18, celkově upraveno 4
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod HimiX 24. 12. 2011 10:18

Jak na tohle ti bude vyhovovat telefon s WP7, jedine na co se musis zamerit je ta velikost, ale vsechno co potrebujes splnuje...

Takze idealne Omnia 7 http://www.mujwp.cz/2011/11/sasmsung-omnia-7/
ntb: Lenovo ThinkPad x220i, Apple ibook G4
pc: Apple iMac, Mac Mini
mob: HTC Mozart Windows Phone 7,5 Mango
HimiX
Junior

Odeslat příspěvekod Medotuka 24. 12. 2011 10:23

SE neo je super volba
Medotuka
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 24. 12. 2011 14:35

Určitě SE Xperia Neo, jak už bylo zmíněno, to sedí a nebo Xperia pro, což je Neo s klávesnicí, ale je dražší. Snaž se sehnet Neo, ne Neo V, kdyžtak vím o jednom obchodu, kde se dá sehnat.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zafata 25. 12. 2011 10:28

Jeste je tu Samsung Galaxy W coz take neni spatna volba jen je trosku malo pres cenu.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod blood-vampire 25. 12. 2011 10:58

Htc Desire Z doporučuju na hmotnost si zvykneš :).A nulová podpora je u všech mobilů jak maji určité staří,ale výborně se na něm píše
Omlouvám se za překliky ve slovech po autonehodě se mi klepou ruce
blood-vampire
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 25. 12. 2011 19:43

Co Nexus S?
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 25. 12. 2011 22:33

No osobně se nejspíše přikloním k SE Xperia Pro. Výborné rozlišení, dobrý foťák, dobrá výdrž a přislibený upgrade. Navíc GWERTY klávesnici jistě využiji. Teď nějaké vyjadření k jednotlivým příspěvkům, klidně mi to vyvraťte.

Omnia 7: Andreno 200 je přeci jenom zastaralejší, navíc jít do Windowsu není dle mě nejlepší, když jednozančně největší podporů a nejvíc možností ma Android. Výdrž zrovna není největší a jemnost displeje také ne.

SE Neo: = Xperia Pro

Samsung Galaxy W: příšerná výdrž, oceňuji lepší výkon, ale jak říkám je to na úkor výdrže.

Htc Desire Z: Můžu říct, že jsem ho měl dlouho v hledáčku. Co se týče podpory, tak máš pravdu, že u starých mobilů podpora nikdy nebude. Ale proč si raději nepřiplatit za Xperii Pro, která s podporou ještě chvíli vydrží a je o něco lepší.

Nexus S: Rovněž jsem se koukal, ale trochu mě odradil foťak. A možná se mi budete smát, ale spíše budu mít 3,7" velký displej s rozlišením 480*854 než 4" displej s rozlišením 480*800. Je to malý rozdíl, ale přeci jenom...

Také jsem se koukal na LG Optimus 2X, ale četl jsem hodně negativních recenzí. Co si o tomto zařízení myslíte vy? Mohl by sem někdo postnout vlastní zkušenost, pokud toto zařízení vlastní? Dočetl jsem se totiž, že displej je na tom s podsvícením příšerně a že LG zrovna nepatří k firmám, které by si rozmazlovali své zákazníky.
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod TheRendy 26. 12. 2011 00:40

Omnia 7 - sice jde o osobní názor, ale taky bych do WP v současnosti nešel. Zkrátka má ještě své mouchy, které mě vadí a nedokáže to vykompenzovat ani svými klady. A pokud se nemýlím, tak by měl mít ještě starší typ Super Amoled displeje ala Galaxy S a pro mé oči byl ten displej až nepříjemně přepálený. A na náročnější pařbu Adreno 200 krapet zaostává, to je fakt.

Xperia NEO/PRO - výborně odladěné telefony za velmi příznivou cenu. Rozhodně by měly patři mezi horké kandidáty. Akorát PRO je krapet dražší, než ostatní zmíněné.

Galaxy W - Samsung umí udělat dobré Android telefony, to nepopírám. Ale ve vodách vyšší střední třídy mají Xperie celkově větší přidanou hodnotu (aspoň z mého pohledu). Ale musím veřejně přiznat, že mám k Samsungům nějakou osobní averzi či co :) Jedinej Samsung, kterej bych si pořídil by byly Nexusové :) ... nevím proč

Desire Z - jeho hlavní výhodou je jeho cena. Ta je ale vykompenzována starším ročníkem a tím pádem zřejmě již nulovou podporou. A taky výkon není bůh-ví-jaký. Audio jack bude taky horší, než u ostatních. A k tomu ta nezvyklá konstrukce vysouvání, která ve mě nebudí vyloženě bytelným dojmem.

Nexus S - dobrá cena za dobrý telefon.

LG O2X - kromě 2jádra nic moc. Většinu her na 1GHz jednojádrech spustíš a 2X mělo velké problémy se stabilitou a odladěností systému. LG chtělo být stůj co stůj první, kdo nasadí do prodeje 2jádrový telefon a to se bohužel podepsalo na odladěnosti. Jen doufám, že se to s přechodem na 2.3 zlepšilo.

Za mě bych váhal mezi Xperiemi a Nexusem S. Xperie by měly mít lepší fotky a celkem dobrou nadstavbu (pro někoho je však čistý Android v Nexusu lepší). A taky Nexus nemá paměťové karty, za to má 16 GB ROM.
TheRendy
Junior

Odeslat příspěvekod Malencontre 26. 12. 2011 10:05

Jestli to pomůže, tak podotknu, že z WP jsem byl nadšený, ta rychlost. ALE můžeš mít jenom pět otevřených aplikací,systém je víc závislejší na internetu než Android. By the way; Xperia Neo nebo Pro - ani jedním neprohloupíš, teď jenom, jestli chceš qwertz plnohodnotnou klávesnici fyzickou či na dispeji :) LG je momentálně mimo.
Malencontre

Odeslat příspěvekod Libb 26. 12. 2011 16:35

Mohu-li se připojit: dnes jsem viděl SE Xperia Pro v jednom obchodě a dost mě zaujal, jen pokud ho někdo máte: byl jsem zvyklý na HTC Incredible S a pokud je porovnám, tak SE má jen 320 MB paměti, není to málo, nenarážíte na to? A druhá věc, chybějící tlačítko hledání, nechybí to?
A další (teď už neporovnávám): Exchenge, jede v pohodě? Včetně synchronizace obrázků u kontaktů?
Děkuji
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 26. 12. 2011 17:08

U Xperia Pro je pamět 1000 MB, Neo již zmíněných 320. Samozřejmě pro většinu to je málo místa, proto ale je možnost pam. karty ;). U EU a CZ distribuce se dodává se zařízením 8 gigovka. Takže bych nějak osobně pameť neřešil.
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 26. 12. 2011 17:15

Wosza: co jsem četl, tak i Pro má jen 320 MB (píšou 1000 MB a z toho 320 uživatelských).
Když já si zvyknul, že nic přesouvat nemusím, nerad bych si zase odvykal. Kartu mám 32 GB class 10, v tom by problém nebyl, ale některé věci prostě přesunout nejdou nebo pak nefungují (widgety).

btw co Samsungy a výdrž? Galaxy S, W?
Libb
Junior

Odeslat příspěvekod Wosza 27. 12. 2011 10:30

Tak opravdu pamět má Xperia Pro pouze 320MB ;). Galaxy S, W nebudou mit upgrade, takže jsem an ně moc nekoukal. Navíc mluvil jsem o výdrži u zařízení Galaxy W.

Dnes každopádně objednána Xperia Pro. :) Snad obstojí. Kdyžtak taky pak hodím nějaké vlastní názory. Díky všem při výběru za cenné rady.
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Malencontre 27. 12. 2011 11:25

Qwertz klávesnice je super, zvykneš si hned :)
Malencontre

Další stránka